• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Szelki treningowe dla psa

20 produkt(ów)

Szelki treningowe dla psa

Szelki treningowe dla psa w tym dziale znajdziesz wygodne szelki treningowe dla psa, które zapewnią mu bezpieczeństwo podczas treningu czy spacerów. Dowiedz się jakie istnieją rodzaje szelek i wybierz najlepsze dla Twojego psa.

Dobierając szelki treningowe dla psa poza dokładnym zmierzeniem psa, należy wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Inne szelki będą potrzebne do uprawiania z psem sportów takich jak tropienie, bieganie a inne do np.: canicrosu, czy ciągnięcia.

W sklepie Apetete znajdziesz szeroki wybór modeli szelek dla psa, w tym treningowe od sledów po szelki miejskie typu guard, czy typu norweskiego, szelki dla psa bezuciskowe, szelki dla szczeniaka. Poznaj ich cechy i wybierz, takie które będą wygodne dla Twojego psa.

Jakie szelki dla psa?

Szelki treningowe dla psa typu guard, okrągłe – model szelek, który jest najbardziej uniwersalny i bezpieczny dla psów. Odpowiednie zarówno na miejsce spacery, jak i do uprawiania z psem sportów jak: bieganie, dog trekking, spacery. Konstrukcja szelek jest bardzo prosta – przechodzą przez głowę oraz pod brzuchem, polecane zarówno przez lekarzy weterynarii jak i psich ortopedów. Ich konstrukcja gwarantuje równomierne rozłożenie ciężkości ciała, nie powodują blokowania łap. Szelki dla psa typu guard mają różny wygląd - Można spotkać zarówno modele standardowe jak i rozwinięte z szerokim pasem piersiowym, który jest szczególnie polecany dla psów uprawiających takie sporty jak: dog trekking, czy tropienie użytkowe.

Również przydają się podczas biegów z psem, z tym, że pamiętajmy, że do biegania z psem potrzebna będzie również odpowiednia smycz treningowa z amortyzatorem, która niweluje szarpnięcia i chroni psa przed urazami.

Szelki dla szczeniaka – od początku szczeniak powinien być przyzwyczajany do noszenia akcesoriów spacerowych. Na pierwszy spacer zdecydowanie lepiej jest wybrać się w szelkach niż w obroży. Szelki lepiej roznoszą ciężar ciała i nie powodują nieprzyjemnego uczucia dyskomfortu. Można wybierać wśród szelek rozbudowanych, ciekawą ofertę szelek ma firma Amiplay, John Dog. Szelki dla Szczeniąt godne polecenia to np.: Amiplay BeHappy Szelki regulowane Discovery.

Szelki dla psa treningowe typu sleed bardziej rozbudowane od szelek guard. Konstrukcja podobna do szelek, stosowanych w psich zaprzęgach. Również rozbudowane, tak że pasy dochodzą aż do psiego ogona. Dzięki temu jest siła ciężkości jest lepiej rozkładana, co ma ogromne znaczenie przy dużych obciążeniach. Polecane do sportów takich jak: canicrossu, bikejoringu czy dogtrekkingu.

Szelki treningowe typu norweskiego – Kiedyś bardzo popularne, ze względu na swój wygląd. Takie szelki często można było zauważyć u psów pracujących w policji. Mają szeroki pas piersiowy oraz niektóre modele takie siodełko – łatę. Jednak te szelki nie są polecane do sportów z psem: ponieważ powodują zbyt duży nacisk na obręcz barków. Blokując ruchomość obręczy barkowej. Nie wskazane szczególnie u psów sportowych, szczeniąt. Szelki norweskie nie są odpowiednie do uprawiania sportów, w których pies odczuwa nacisk. Nie nadają się dla psów ciągnących na spacerach. Szczególnie ich zastosowanie u ras rosnących, dużych ras, których klatka piersiowa może rosnąć nawet do 4-5 roku. Wówczas zastosowanie takich szelek może powodować nawet wady anatomiczne.

Szelki bezuciskowe dla psa – Taką ofertę szelek znajdziecie w marce John Dog dla miejskich piesków, szelki mają specjalne podszycie, które gwarantują najwyższy komfort noszenia, bez ucisku. Szelki bezuciskowe to taka kamizelka dla psa, która pomaga dobrze rozłożyć ciężar, ciężko psu będzie się z nich wydostać, dlatego możemy śmiało je polecić jako szelki antyucieczkoweW naszym sklepie szelki dla psa różnych marek i producentów. Wybierając szelki dla psa należy go odpowiednio zmierzyć i dobrać tak, aby ich noszenie nie było dla psa uciążliwe. Najlepsze szelki dla psa treningowe to guard, bo można je również stosować na spacery miejskie, są wygodne, a ich oferta w naszym sklepie jest niezwykle bogata. Również są polecane jako model szelek antyucieczkowych, choć żadne szelki nie mogą dać 100% gwarancji, że pies z nich się nie wyrwie. Dlatego pies zawsze powinien mieć przypiętą adresówkę do obroży. Odpowiednie akcesoria znajdziesz w naszym innym dziale. W naszym sklepie zoologicznym dla psa szeroki wybór akcesoriów spacerowych i treningowych dla Twojego psa, które pomogą w zachowaniu bezpieczeństwa i zapewnią wygodę.

Przeczytaj na naszym blogu: