• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Pielęgnacja łap i pazurów u psa

16 produkt(ów)

Dbanie o łapy psa

U psów średnich i dużych pazury powinny ścierać się podczas spacerów. Jednak czasem wymagają podcinania w tym celu przydadzą się nożyczki do pazurów dostępne w sklepie Apetete. Pazur psa dużego czy średniego jest na tyle twardy i duży że żadne cążki ludzkie nie są w stanie go przeciąć. Dlatego polecamy specjalne akcesoria do pazurów. W tym dziale znajdziesz wszystko co potrzebne jest do pielęgnacji łap Twojego psa.

Obcinanie pazurów u psów małej rasy

U małych ras takich jak chihuahua, yorki trzeba je systematycznie przycinać. Pazury miękną dopiero po namoczeniu, dlatego najlepiej obcinać je po kąpieli. Białe pazury psa są łatwe do pielęgnacji ponieważ widać w nich rdzeń dzięki czemu nie uszkodzimy nerwu psa, Zabieg obcinania pazurów wymaga większej koncentracji i wiedzy od właściciela jeśli pazurek jest czarny, łatwo wtedy poruszyć różową część rdzenia. Do obcinania pazurków u małych ras przydatne będą specjalne nożyczki, lub obcinacz do pazurów dostępne w naszej ofercie.

Pielęgnacja opuszek

W czasie zimy psie łapki potrzebują dodatkowej ochrony. Sól którą posypujemy drogi, aby zabezpieczyć przed wypadami sprawia, że opuszki psa miękną i stają się bardzo bolesne. Sól chemiczna wżera się w opuszki powodując bolesne zranienie nią, dlatego przed każdym spacerem zalecane jest smarowanie opuszek specjalnymi maściami przeznaczonymi do pielęgnacji łap psa. Ich skład jest bezpieczny dla psa i nie będzie powodował problemów z żołądkiem nawet kiedy zwierzę zniecierpliwione zacznie zlizywać substancję z łap. W naszej ofercie znajdziesz preparaty do łap znanych producentów jak Frontline – producent szamponów i preparatów na kleszcze i pasożyty dla psów i kotów, Over Zoo, Trixie, Pet Head czy Eurowet, Vetexpert – producenci weterynaryjnych artykułów dla psów i kotów.

Oferta Apetete dla czystych i zdrowych łap psa

W ofercie sklepu online Apetete znajdziesz również środki przydatne do czyszczenia łap po spacerze, to bardzo ważne aby wyczyścić psu łapy po spacerze, zwłaszcza temu mieszkającemu w mieście. Na łapach osiada nie tylko smog, kurz, czy pył z ulicy, ale również są siedliskiem bakterii. W celu profilaktyki zdrowotnej zaleca się mycie i wycieranie łap po każdym spacerze. Zabieg ten ułatwi dostępnym w naszym sklepie preparat do czyszczenia łap w aerozolu. Po umyciu i wysuszeniu łap nie zapomnijmy o posmarowaniu ich specjalnym balsamem, który będzie zapobiegał przed uszkodzeniami i otarciami.

Pielęgnacja łap i pazurów - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jak dbać o łapy psa?

Regularna obserwacja psich łap to podstawa ich pielęgnacji. Ważne jest, aby raz na kilka dni regularnie sprawdzać i oczyszczać przestrzenie między poduszkami. Pazury psa należy obcinać wtedy, kiedy zaczynają dotykać ziemi podczas chodzenia. Oprócz tego raz na miesiąc należy przyciąć wystającą sierść między opuszkami. Zbyt długie włosy uniemożliwiają swobodne poruszanie się czworonoga. Aby łapy były mniej podatne na urazy mechaniczne i pękanie należy je regularnie smarować. Można użyć do tego zwykłej wazeliny lub kremu do łap ze sklepu zoologicznego.

Kiedy obcinać pazury u psa?

Zbyt długie pazury nie tylko utrudniają psu poruszanie się, ale powodują ból podczas chodzenia. Aby tego uniknąć, należy systematycznie wykonywać pedicure dla psów, który polega na wycinaniu i piłowaniu pazurów. Kiedy pazury dotykają podłoża lub podnoszą się to czas, że należy je przyciąć. Wykorzystuje się do tego specjalne cążki do pazurów. W przypadku małych psów wystarczy zakupić kompaktowy trymer do pazurów. Przy obcinaniu pazurów należy zwrócić uwagę, na to, aby obciąć je tak, żeby nie dotykały podłoża.

Czym czyścić psu łapy po spacerze?

Po każdym spacerze należy wyczyścić psu łapy. Wystarczy nalać do miseczki ciepłej wody z dodatkiem szamponu dla psa. Umyte łapy trzeba wytrzeć suchą ściereczką. Opuszki na psich łapach są wrażliwe na zimno. Właśnie dlatego warto zakupić specjalny krem do psich łap z woskiem pszczelim. Jego regularne stosowanie pomaga zapobiegać powstawaniu pęknięć na opuszkach i uśmierza ból łap. Krem jest również doskonałym środkiem do pielęgnacji opuszek, podczas spacerów po trudnych nawierzchniach bądź ciepłym asfalcie.