• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Pielęgnacja łap i pazurów u psa

18 produkt(ów)

Dbanie o łapy psa

U psów średnich i dużych pazury powinny ścierać się podczas spacerów. Jednak czasem wymagają podcinania w tym celu przydadzą się nożyczki do pazurów dostępne w sklepie apetete. Pazur psa dużego czy średniego jest na tyle twardy i duży że żadne cążki ludzkie nie są w stanie go przeciąć. Dlatego polecamy specjalne akcesoria do pazurów. W tym dziale znajdziesz wszystko co potrzebne jest do pielęgnacji łap Twojego psa.

Obcinanie pazurów u psów małej rasy

U małych ras takich jak chihuahua, yorki trzeba je systematycznie przycinać. Pazury miękną dopiero po namoczeniu, dlatego najlepiej obcinać je po kąpieli. Białe pazury psa są łatwe do pielęgnacji ponieważ widać w nich rdzeń dzięki czemu nie uszkodzimy nerwu psa, Zabieg obcinania pazurów wymaga większej koncentracji i wiedzy od właściciela jeśli pazurek jest czarny, latwo wtedy poruszyć różową część rdzenia. Do obcinania pazurków u małych ras przydatne będą specjalne nożyczki, lub obcinacz do pazurów dostępne w naszej ofercie.

Pielęgnacja opuszek

W czasie zimy psie łapki potrzebują dodatkowej ochrony. Sól którą posypujemy drogi, aby zabezpieczyć przed wypadami sprawia, że opuszki psa miękną i stają się bardzo bolesne. Sól chemiczna wżera się w opuszki powodując bolesne zranienie nia, dlatego przed każdym spacerem zalecane jest smarowanie opuszek specjalnymi maściami przeznaczonymi do pielęgnacji łap psa. Ich skład jest bezpieczny dla psa i nie będzie powodował problemów z żołądkiem nawet kiedy zwierzę zniecierpliwione zacznie zlizywać substancję z łap. W naszej ofercie znajdziesz preparaty do łap znanych producentów jak Frontline – producent szamponów i preparatów na kleszcze i pasożyty dla psów i kotów, Over Zoo, Trixie, Pet Head czy Eurowet, Vetexpert – producenci weterynaryjnych artykułów dla psów i kotów.

Oferta apetete dla czystych i zdrowych łap psa

W ofercie sklepu online apetete znajdziesz również środki przydatne do czyszczenia łap po spacerze, to bardzo ważne aby wyczyścić psu łapy po spacerze, zwłaszcza temu mieszkającemu w mieście. Na łapach osiada nie tylko smog, kurz, czy pył z ulicy, ale również są siedliskiem bakterii. W celu profilaktyki zdrowotnej zaleca się mycie i wycieranie łap po każdym spacerze. Zabieg ten ułatwi dostępnym w naszym sklepie preparat do czyszczenia łap w aerozolu. Po umyciu i wysuszeniu łap nie zapomnijmy o posmarowaniu ich specjalnym balsamem, który będzie zapobiegał przed uszkodzeniami i otarciami.