• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Przysmaki na odkłaczanie dla kota

16 produkt(ów)

Przysmaki dla kotów na odkłaczanie

W świecie kotów występuje wiele odmian, koty między sobą różnią się długością sierści, kolorem, wielkością a także charakterem. Ponadto niektóre z nich niezależnie od długości włosa mają tendencję do połykania dużej ilości sierści podczas codziennej toalety. Wylizana sierść formułuje się w żołądku w postaci kulek włosowych, które mogą być przyczyną nie stawności. W sklepie apetete przedstawiamy przysmaki dla kotów na odkłaczanie. Ich doskonale zbilansowana formuła pomoże pozbyć się kulek włosowych z żołądka

Które koty potrzebują przysmaków na odkłaczanie

Tak naprawdę każdy kot powinien dostawać karmę, która wspomoże trawienie i oczyści jego jelita i żołądek. Niektóre rasy kotów, zwłaszcza te z długim włosem jak persy czy Maine Coony ze względu na dłuższą sierść mogą być bardziej narażone na powstawanie kulek włosowych, trudnych do pozbycia. W ich diecie nie powinno zabraknąć środków na odkłaczanie. W sklepie apetete znajdziesz szeroki wybór past, czy przysmaków mięsnych z dodatkiem słodu jęczmiennego, które wspomagają wydalanie kłaczków z organizmu kota.

Jak rozpoznać, ze kot ma problemy z kłaczkami?

Odkłaczanie to pomaganie kotu w pozbyciu się kłaczków wylizywanych z własnego futra. Zazwyczaj przy zrównoważonej diecie kot usuwa niestrawione kłaczki wraz z kałem. Czasem niestrawiona część pozostaje w żołądku i jelitach, tworząc tak zwane kulki włosowe a dokładnie pilobezoary. Wówczas kot próbując się ich pozbyć zaczyna wymiotować, ale to nie są jedyne objawy zakłaczenia. Na pewno pierwszym niepokojącym objawem jest luźny stolec, wymioty, kaszel, niestrawności, a także bolesny brzuch – wówczas kot wygina go w koci grzbiet, przestaje również jeść co dla kotów bywa bardzo niebezpieczne.

Dlatego jeśli zauważyliśmy te niepojące objawy w pierwszym kroku podajmy przysmaki, pasty odkłaczające jeśli to nie pomoże niezbędna będzie wizyta u lekarza weterynarii.

Jak działają przysmaki na odkłaczanie

Dla zdrowia naszego kota zaleca się regularne podawanie przysmaków odkłaczających, co oznacza termin regularnie? Minimum 2-3 razy w tygodniu kot powinien otrzymać między posiłkami specjalną pastę czy przysmaki odkłaczające. Jak one działają?
W preparatach na odkłaczanie stosuje się słód – który produkuje śluz, pomagając przepychać kłaczki, zanim zbiją się w twarde kule. Dzięki takim dodatkom połknięta sierść zostaje wydalona wraz z kałem. Pasty na odkłaczanie mają te zaletę, ze sa dla kotów bardzo smaczne a ich podanie proste. Można dodać do karmy, albo nałożyć kotu na łapkę – wówczas kot znany z natury czyściocha – pozbędzie się pasty zlizując ją.

W sklepie apetete proponujemy różnego rodzaju przysmaki na odkłaczanie: naturalne trawy dla kotów, do zasiania w domowych ogródu, czy nawet w doniczce, taka trawa to również doskonała zabawka dla kota i remedium na nasze obgryzione paprocie, czy inne kwiatki doniczkowe.

Uwaga nie wszytskie rośliny są dla kotów bezpieczne, o tym czego kot nie pwoienien jeść przeczytacie na naszym blogu apetete.

Ponadto oferta sklepu zoologicznego bogata jest w dropsy na odkłaczaie, pasty, dropsy, szukaj produktów z napisem hairball, albo firbe response. Ogólnie wszytsko dostępne na tej stronie zostało zadedykowane kotom z problemami trawiennymi wywołanymi przez nadmierne spożyte kłaczki.