• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Produkty higieniczne dla kota

1-30 of 33

Produkty higieniczne

W dziale produkty higieniczne dla kota znajdziesz odstraszacze, środki do usuwania plam i zapachów kocich, a także akcesoria przydatne podczas nauki czystości. Mimo tego, że koty uważane są za bardzo czyste stworzenia, również zdarzają się im wypadki.
Akcesoria dostępne w sklepie Apetete takie jak: preparaty odstraszające, środki do usuwania plam i zapachów po moczu, kale, wymiocinach, akcesoria wyciszające, uspokajające, które zniwelują znaczenie moczem czy niszczenie mebli.

Środki do usuwania zapachów i plam

W sklepie Apetete wiemy doskonale z czym wiąże się opieka nad kotem. Jeśli do tego kot jest niekastrowany albo schorowany to pewne jest, że zachowanie czystego mieszkania wymaga specjalnych środków. Dlatego specjalnie dla was z myślą o ułatwieniu porządków przygotowaliśmy ten dział w którym znajdziecie preparaty do usuwania plam, a także niwelujących zapachy.
Czy wiesz, że kot ma czternaście razy silniejszy zmysł węchu od naszego. Po użyciu zwykłych środków czystości Twoja podłoga może być względnie czysta mimo tego, kot będzie czuł ten zapach i zapewne powtórzy czynność znaczenia. Ponadto zwykłe środki nie są w stanie pozbyć się skutecznie zapachu moczu kocura niekastrowanego. Ten zapach jest specjalnie tak intensywny aby przywabiać kotki w rui.

Przywabiacze dla kota

W tym dziale znajdziesz również preparaty mające na celu zachęcenie kota do jakiegoś przedmiotu: zabawki, drapaka czy nowego legowiska. Najbardziej skuteczne są kocie feromony DAP oraz kocimiętka. Kocimiętka to roślina nie tylko ozdobna, nazywana kocim narkotykiem, bowiem koty wręcz za nią szaleją. Stymuluje ona układ nerwowy kota dzięki specyficznemu zapachowi. Jednak nie działa na wszystkie koty. Według badań ponad 70% kotów jest podatnych na jej działanie. Wówczas po wyczuciu kocimiętki zachowują się dziwnie: zaczynają się w niej tarzać, ocierać, gryźć, lizać, miauczeć. Szczególnie wyczulone są na nią koty w wieku rozrodczym. W sklepie Apetete proponujemy wyciągi z kocimiętki w postaci sprayów. W tym dziale również znajdziesz preparat o nazwie TRENEX, który pomaga w nauce korzystania z kuwety. Zazwyczaj kociaki chętnie podążają za matką i w ten sposób uczą się, że do czego służy kuweta. Jeśli w domu jest tylko jeden kot, trudniej będzie mu zrozumieć działanie skrzyneczki postawionej w łazience. Dzięki Trenexowi, nauka korzystania z kociej kuwety wyjdzie kociakowi bezbłędnie.

Ochrona mebli przed kotami

Koty mają tendencję do znaczenia terytorium za pomocą moczu. Dotyczy to niekastrowanych kotów oraz pazurów. Na łapkach zlokalizowane są liczne receptory zapachowe, które podczas drapania uwalniają zapach i tym samym znaczą dany przedmiot. Takie znaczenie mebli ma dla tego ważny charakter, dzięki temu szybciej adoptuje się do środowiska. Jednak te znaczenie mebli nie zawsze odpowiada opiekunom. Co robić aby kot nie drapał naszych mebli? Po pierwsze kupić mu dostateczną ilość różnych powierzchni do drapania. W sklepie Apetete znajdziesz szeroki wybór drapaków dla kota: drapaki płaskie, drapaki maty, czy drapaki w formie słupka. Ważne, aby kot miał różnorodne powierzchnie do drapania. Poza tym mimo wszystko by na dobre odstraszyć kota od znaczenia naszych mebli polecamy użycie środków odstraszających. Zapachach takich repelentów działa drażniąco na koty, ale nie toksycznie. W sklepie Apetete znajdziesz produkty takie jak: Akyszek od Benka.

Jak nauczyć kota korzystania z kuwety

Nauka czystości kotom powinna przyjść naturalnie, w tym celu wykorzystywane jest ich chęć zakopywania odchodów z którą rodzą się jakby naturalnie. Kocięta, wychowujące się przy matce, uczą się tego od małego. Wobec tego jedyne czego potrzeba to odpowiednich akcesoriów: czyli kuwety i żwirku dla kota. W sklepie Apetete znajdziecie duży wybór kuwet – otwarte, zamknięte. W pierwszej fazie szkolenia sprawdzają się kuwety otwarte. Jak nauczyć kota korzystać z kuwety? Kociaki załatwiają się jak dzieci i szczenięta, po zabawie, jedzeniu i śnie. Dlatego zaraz po nich idą na toaletę. Wstawiając kotka do kuwety, można pogrzebać palcem w żwirku albo użyć bardziej higienicznej metody – Trenexu, który imituje zapach moczu zachęcając do korzystania z kuwety, dostępny w naszej ofercie ułatwi naukę czystości. Jeśli kociak załatwi się do kuwety, powinniśmy nagrodzić go pieszczotami lub przysmakiem, ale po za kuwetą. Nie karmimy kota w kuwecie to czyste zwierzę i nie załatwia się tam gdzie spożywa posiłek.
W sklepie Apetete przedstawiamy produkty Vitopar, to Bio enzymatyczne środki usuwające zapachy kocie, a także plamy ze śliny odchodów. Polecamy również płyny do mycia podłóg nieszkodliwe dla kotów firmy Sanidog, czy Mr. Smell. W sklepie Apetete znajdziesz bogatą ofertę środków maskujących i niwelujących zapachy zwierząt. Zapoznaj się szczegółowo z ich ofertą bo nie wiesz kiedy mogą Ci się przydać.

Przeczytaj na naszym blogu:


Chlamydioza u kota – sposoby zakażenia, objawy, leczenie


Choroby uszu u kota – jak je rozpoznać i leczyć? | blog sklepu Apetete