• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla myszy i myszoskoczka

5 produkt(ów)

Obok świnek morskich i królików to równie chętnie przyjmowane zwierzaki pod nasz dach. Myszy i myszoskoczki. Należą do rodziny gryzoni, to znaczy że ich pokarm głównie składa się z łatwo przyswajalnego ziarna: owsa, żyta i traw. Samodzielne skomponowanie takiej mieszanki paszowej by zawierała wszystkie niezbędne składniki mineralne nie jest proste. Na pomoc przychodzą producenci karm dla myszy i myszoskoczków. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze i polecane karmy dla obu gatunków, zapoznaj się z ich składem i zadbaj o zdrowie swojego mikro towarzysza.

Karma i przysmaki dla myszy i myszoskoczka

Najlepsza karma dla myszy i myszoskoczków zapewni Twojemu pupilowi długie i szczęśliwe życie. Dzięki odpowiedniej mieszance paszowej czy suchej karmie dostępnej w naszej ofercie on – line. Twój zwierzak dłużej zachowa lśniące futerko i pogodny nastrój. Karmy dla myszy i myszkosków mogą być podawane zamiennie. Oba gatunki żywią się podobnie roślinnie, a ich zapotrzebowanie na energię jest podobne. Obecnie Producenci pokarmów dla gryzoni robią wspólne pokarmy dla obu gatunków. Podobnie jest z przysmakami, których podawanie sprawia najwięcej przyjemności. Zwierzaki bardzo lubią dostawać łakocie. Mimo wszystko, takie łakocie należy podawać z umiarem. Ich nadmiar w diecie może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Koniecznie zapoznaj się z ofertą przysmaków dla myszy i myszkoczków i zaskocz swojego mikro przyjaciela taką smaczną niespodzianką!

Karma dla myszy

Karma dla myszy to łatwy i bezpieczny sposób serwowania posiłku. Odpowiednie dobrane składniki mineralne i witaminowe zadbają o zdrowie Twojego pupilka. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i dobierz idealny produkt.

Granulat dla myszy Karma dla myszy w postaci brązowych, sprasowanych bloczków. Zawierają niezbędne witaminy i minerały oraz białko. Wszystko, czego potrzebują myszki do zachowania zdrowia. Zaletą takiego rodzaju karmy dla myszy jest jej łatwa przyswajalność. Ponadto taki sposób żywienia gwarantuje, że Twoja mysz dostanie wszystkie składniki odżywcze w pojedynczej granulce. Dlaczego to takie ważne? Myszy w domowych warunkach jedzą selektywnie.

Co jeszcze można podać myszy?

Doskonałym uzupełnienie diety tego małego ssaka są świeże owoce i warzywa o to lista bezpiecznych produktów: jabłka, gruszki, banany, melony, brzoskwinie, śliwki, pomarańcze oraz jagody. Z warzyw to: brokuł, kaputa, brukselka, marchewka, seler, pietruszka, groch, kapusta, fasola.

karma dla myszoskoczka

Myszoskoczki w naturze żywią się nasionami różnych traw, odmianami liści, ziół. Ogólnie wszystkim co znajdą w pobliżu swojej norki, w tym owady. Spokojnie, hodując myszoszkoczka nie musisz łapać owadów. Dobra karma dla myszoskoczka zupełnie wystarczy. Niezbędne białko zwierzak otrzymuje w swoje karmie dla myszoskoczka. Obecnie większość dobrych karm dla myszoskoczków jest uzupełniona w białko. Dieta myszoskoczka jest różnorodna, ale jej podstawą powinna stanowić sucha strong>karma dla myszoskoczka

Suchy pokarm dla myszoskoczka

Myszoskoczki podobnie jak myszy należy głównie żywić odpowiednią mieszanką paszową. Najlepsze składniki znajdziesz w odpowiednim dla tego gatunku suchych pokarmach. Karma sucha dla myszoskoczka to najlepsze, co możesz zaserwować zwierzakowi. W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz zarówno suche karmy dla myszoskoczków w postaci mieszanek ziarnistych jak i granulek. Które wybrać? W skład mieszanki wchodzą różne nasiona, suszki, które dostarczą Twojemu zwierzakowi niezbędnych składników odżywczych. Granulat to coś w rodzaju karmy dla psa, czy kota. Niezbędne składniki w diecie myszoskoczka są ekstrudowane. To znaczy, ze Twój zwierzak otrzymuje wszystkie niezbędne witaminy i minerały za każdym kęsem. Taki sposób karmienia zapobiega niedoborom w diecie. Najczęściej właściciele wybierają mieszany system żywienia, podają zarówno mieszanki paszowe jak i suche pokarmy. Ważne aby nie podawać karmy dla królika, która jest nieodpowiednia dla tego gatunku. Zawiera za dużo białek.

Świeże owoce i warzywa w diecie myszoskoczka?

Myszoskoczki żyją w klimatach pustynnych, wobec tego ich żołądki nie są przystosowane do trawienia świeżych pokarmów. Z drugiej strony świeże owoce i warzywa podawane w minimalnych ilościach mogą uzupełnić dietę zwierzaka w niezbędne witaminy i minerały. Ponadto podawanie warzyw i owoców wspiera ścieranie zębów. Niezależnie od tego na jaki pokarm dla myszoskoczków się zdecydujesz pamiętaj, aby zwierzak, miał stały dostęp do świeżej wody!

Sklep zoologiczny online dla myszy i myszoskoczka

W sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz wszystko co potrzebne do opieki nad małym gryzoniem, czy ssakiem. Niezależnie czy posiadasz psa, kota czy myszkę u nas dostaniesz najlepsze karmy dla myszoskoczków, siano dla gryzoni, kołowrotki, witaminy i suplementy oraz klatki dla myszy i innych zwierząt. Nie wiesz jaka najlepsza karma dla królika? A może szukasz idealnej klatki dla myszy u nas znajdziesz wszystko co potrzebujesz dla swojego gryzonia. Dodatkowo, to co nas wyróżnia to łatwy program premiowy dla każdego klienta!

Mysz i myszoskoczek - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jaka karma dla myszoskoczków?

Dobra karma dla myszoskoczków powinna składać się z odpowiednio dobranej kompozycji owoców i warzyw, które pomogą zadbać o urozmaiconą codzienną dietę tych gryzoni. Mieszanka nasion i zbóż zapewnia witalność i energię aktywnym zwierzętom zarówno w dzień, jak i w nocy. Niektóre karmy dla myszoskoczków zawierają dodatek larw mącznika jako źródło białka zwierzęcego. Najczęściej owocowo-warzywny pokarm dla myszoskoczków ma w składzie płatki kukurydzy, słonecznik czarny, płatki grochu, a także owies bezłuskowy. Są one niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju tych niewielkich domowych gryzoni.

Ile je myszoskoczek?

Myszoskoczek je stosunkowo niewiele. Temu gryzoniowi należy podawać około 15 gramów suchej karmy dziennie. Oczywiście należy zadbać, aby myszoskoczek miał nieograniczony dostęp do świeżej wody. W jego klatce nie może zabraknąć świeżego siana – najlepiej tymotkowego, które jest dla zwierzęcia prawdziwym smakołykiem. Dodatkiem diety myszoskoczka powinny być również warzywa i owoce. Możemy podawać mu jabłko, marchewkę, pietruszkę, kalarepę czy sałatę.

Czym karmić myszoskoczka?

Głównym składnikiem diety myszoskoczka powinna być sucha karma. Dobra mieszanka zawiera nasiona i pestki, które obfitują we wszystkie minerały i witaminy niezbędne do zdrowego życia tego gryzonia. Dietę złożoną z suchej karmy należy uzupełnić porcją siana – najlepiej tymotkowego (z dodatkami lub bez). Raz na kilka dni należy podawać myszoskoczkom świeże pożywienie. Jabłko, marchewka, seler, pietruszka czy kalarepa to tylko niektóre warzywa i owoce, którymi można karmić myszoskoczka.