• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Zabawki edukacyjne i interaktywne dla psa

28 produkt(ów)

Zabawka uczy psa

Jak ważna jest zabawa dla psa to tego nie trzeba tłumaczyć, zwierzęta takie jak psy przez zabawę uczą się, rozwijają a także relaksują. Rola zabawek edukacyjnych dla psów jest nadal bardzo niedoceniana, a szkoda ponieważ odpowiednio dobrana zabawka pozwala zapanować nad problemami natury psychicznej.
Takimi jak: nadmierna pobudliwość, szczekanie na gości, kręcenie się w kółko, gonienie cieni, strach, itp.

Rodzaje zabawek dla psów

Wśród zabawek dla psów edukacyjnych znajdą się łamigłówki o różnych poziomach trudności. Producenci tacy jak Trixie czy Outward, albo Kong opisali swoje produkty, aby ułatwić ich dobór. Poziom zabawki nie świadczy o inteligencji psa. Nawet jeśli Twój pies jest bardzo mądry, warto zacząć od zabawek z poziomu nr 1, które nauczą go rozwiązywać proste zadania, wyjaśnią zasady logicznego myślenia. Jeśli dotąd Twój pies nie miał do czynienia z zabawkami edukacyjnymi zacznij od tych najłatwiejszych. Najprostszą zabawką jest Kong, albo Gryzak Coockoo tornado, czy bumpies – to gryzak – karmnik który wymaga od psa jedynie wyjęcie smakołyków przez jedną dziurkę. Drugą zabawką o małym stopniu trudności jest piramida, albo kong wobbler – to rodzaj wańki wstańki, który posiada otwór po uderzeniu łapką w zabawkę – piramidka się przechyla i smakołyki wypadają = świetny sposób na samodzielne zajęcie psa, np: kiedy potrzebujemy popracować w spokoju, a pies zachęca nas do zabawy wystarczy dać mu konga by zyskać dla siebie dodatkowe 20 minut wolnego. Psy uczą się podczas zabawy, a niektóre zabawki, takie jak Outward Hound czy Trixie, są zaprojektowane specjalnie z myślą o psiej edukacji. Psy mogą spędzać szczęśliwie godziny bawiąc się samemu, przesuwają części, po to by uzyskać dostęp do ukochanych przysmaków. Naucz swojego psa świadomości ciała, używania pyska, łap i nosa a zapewnisz mu odpowiednią stymulację umysłową. Kule smakule dla psa Załaduj porcję karmy w tę toczącą się piłkę zwłaszcza jeśli Twój pies ma skłonność do szybkiego połykania karmy. Podczas zabawy, piłeczka się toczy wypuszczając smakołyki, dzięki czemu utrzymuje Twojego psa w ciągłym ruchu. Zabawka z trixie wyglądem przypomina zestaw dla początkującego chemika, jednak te próbki są napełnione przysmakami a nie trującą substancją. Zadaniem Twojego kudłatego naukowca będzie tak poruszać zabawką by przechylić zlewki i dostać przysmak wprost do pyska. Trixie Gambling Tower twój pies musi przebić się przez wieżę z przeszkodami i przesunąć przeszkodę, by zebrać swoją nagrodę. Łamigłówki dla psa – zabawka edukacyjna dla psa, która wymaga większego zaangażowania to piramidy, szachy. Twój pupil będzie musiał dowiedzieć się, jak przesuwać pokrywki, aby uzyskać swoje ulubione smakołyki/ Zabawka pozwala na wprowadzenie różnych stopni trudności – poprzez odpowiednią ilość rozmieszczenia smakołyków możesz zmieniać jej poziomy trudności.

Na czym polegają zabawki edukacyjne dla psów

Zabawki edukacyjne dla psów wykorzystują efekt Pawłowa, to znaczy pozwalają na samodzielne nagradzanie psa za każde, dobrze wykonane zadanie. Przykładowo jeśli pies poruszy zabawką w odpowiednią stronę – wypadną z niej smakołyki. Głównym celem zabawek dla psów nie jest zapewnienie nam spokojnego momentu, w którym można by czytać gazetę i wypić filiżankę kawy (chociaż jeśli użyłeś ich w ten sposób, dołącz do klubu). Ich funkcja polega raczej na poprawie zabawy, która jest krytyczną i często ignorowaną częścią psich zachowań. I podobnie jak najlepsze książki dla dzieci można oglądać wspólnie z dorosłymi i dziećmi, najlepsze zabawki dla psów to takie które integrują psa i jego właściciela.

W naszym sklepie apetete ciekawa oferta zabawek dla psów

W naszym sklepie znajdziesz ofertę sprawdzonych przez nas edukacyjnych zabawek – zadbaj o zdrowie psychiczne swojego psa i wzbogać kolekcję psich zabawek.