• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Miski, akcesoria do karmienia dla kota

1-30 of 94

Miski, akcesoria do karmienia

Kiedyś koty polowały, niektóre zwierzęta żyjące na wolności nadal zdobywają pożywienie polując. Jednak dziś domowy mruczek dostaje pożywienie prosto do miseczki. W tym dziale znajdziesz artykuły niezbędne do karmienia Twojego domowego drapieżnika. Miski metalowe, miski ceramiczne, plastikowe – szeroki wybór dobrych jakościowo produktów w niskich cenach. Dostępne różne wzory i kolory misek, pozwolą lepiej dopasować naczynia do wystroju Twojej kuchni.

Jaka miska będzie najlepsza dla mojego kota? Kupowanie misek z jedzeniem i wodą dla twojego kota może się okazać niezwykle ciekawym doświadczeniem. Na pozór podstawowy i prosty element może mieć duże znaczenie dla jakości posiłków Twojego mruczącego towarzysza. Przedstawiamy w naszym sklepie różne rodzaje misek dla kota:

Plastikowe miski dla kota Chociaż plastikowe misy są zwykle mocne, mają kilka wad. Po pierwsze, wiele kotów ma uczulenie na plastik i rozwija stan skóry na podbródkach, przypominający trądzik. Po drugie, plastik ma tendencję do przygniatania i drapania, a te maleńkie szczeliny stają się wylęgarnią zarazków. Zalecane jest unikanie plastiku, jeśli to możliwe.

Miski dla kota ze stali nierdzewnej Stal nierdzewna jest nietłukąca, wytrzymała, nadająca się do mycia w zmywarce i nieszkodliwa dla kotów. To (wraz z ceramicznymi miseczkami) jest zalecane przez większość lekarzy weterynarii. W sklepie Apetete znajdziesz kilka rodzajów misek ze stali, zarówno na gumie jak i bez. Te miski z gumką pozwolą na nie przesuwanie się naczynia po całej kuchni.

Miski ceramiczne Koty nie lubią jeść ani pić z brudnych misek i naczyń. Nawet sucha karma zawiera wystarczającą ilość wilgoci i tłuszczu, aby pozostawić brud w naczyniu. Staraj się codziennie wypłukiwać miski z suchą karmą i przepuszczaj je przez zmywarkę co najmniej raz na kilka dni. Miseczki używane do konserwy powinny być codziennie myte w zmywarce. Miseczki ceramiczne można myć podobnie jak nasze talerze, dodatkowo mają tę zaletę, że są ciężkie więc kot nie będzie nimi jeździł po podłodze oraz wyglądają elegancko. Wadą misek ceramicznych jest ich kruchość, podczas mycia takiego naczynia może się zdarzyć wypadek i miska się potłucze. Ponadto z obawy o skaleczenie miski ceramiczne dla kota powinny być codziennie sprawdzane. Nie można dopuścić do sytuacji by kot zranił się podczas posiłku, może to zwierzaka zniechęcić do przyjmowania pokarmu. Koty to niezwykle wrażliwe zwierzęta.

Podajniki automatyczne Rozwiązanie dla zapracowanych opiekunów kotów. Kot w przeciwieństwie do psa może pozostać sam w domu na kilka godzin, a nawet dni. To zdecydowanie przemawia za opieką nad takimi zwierzęciem. Kot podczas naszej nieobecności doskonale potrafi się sam sobą zająć, a nawet jeśli go tego nauczymy nakarmić. W tym celu służą karmniki do misek. Nie polecane dla kotów z nadwagą, jednak dla zdrowych kotów stanowią wygodne rozwiązanie. Taki karmnik można zaprogramować i będzie serwował danie kotom poprzez udostępnienie jedzenia podczas naszej nieobecności.

Rozmiar i kształt misek dla kota Miski powinny być wystarczająco duże, aby pomieścić porcję karmy dla kotów o wielkości posiłku (od jednej do dwóch filiżanek). Kształt nie jest aż tak ważny, z wyjątkiem misek o prostych bokach, które rzadziej się przewracają i robią mniejszy bałagan.

Maty pod miskę

Wiele „designerskich” naczyń przeznaczonych na karmę dla kotów ma dopasowane „maty”. Maty te służą do stabilizacji naczynia, a także chronią podłogę przed zabrudzeniem czy zalaniem. To jest normlane, że podczas jedzenia może kot zachlapać powierzchnie wokół siebie. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz dobrej jakości i tanie maty pod miskę dla kota, które zapobiegną przed niechcianymi plamami na podłodze.

Pojemniki na karmę

Kot ma bardzo dobry węch i nie ruszy jedzenia zwietrzałego. Większość karm dla kotów posiada hermetyczne zamknięcie, które zabezpiecza przed utratą składników odżywczych i co najważniejsze zapachu. Jednak może się zdarzyć, że worek z karmą zostanie przedziurawiony lub zamoknie, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest przesypanie jego zawartości do specjalnych, hermetycznych pojemników. W sklepie Apetete znajdziesz różnego rodzaju pojemniki na karmę dla kotów. Te same pojemniki możesz również wykorzystać do ukrycia żwirku, który jeśli dostanie się do niego wilgoć stanie się bezużyteczny dla nas. W tym dziale znajdziesz pojemniki na karmę w formie wiaderek, a także ze specjalnymi hermetycznymi zamknięciami i materiałowe pojemniki na karmę odpowiednie na wycieczkę z kotem.

Butelki na wodę i poidła dla kota

Podczas podroży z kotem do weterynarza, czy na wakacje nie możesz zapomnieć o napojeniu kota. Mimo że zwierzęta te mają pustelniczą naturę – pić powinny regularnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup poideł dla kotów, ponieważ dzięki nim kot mają dostęp do świeżej wody. Kot nie lubi wody stojącej.

Przeczytaj na naszym blogu:

Miski, akcesoria do karmienia - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jaka miska dla kota jest najlepsza?

Wybór miski dla kota to wbrew pozorom istotna sprawa. Dobrze dobrane naczynie ułatwia zwierzęciu jedzenie i picie i pozwoli zachować czystość w mieszkaniu. Najlepsza miska dla kota do jedzenia to produkt o pojemności 0,3 litra. Do picia wody można wybrać nieco większą miskę. W sklepach zoologicznych można nabyć tanie miski plastikowe lub modele wykonane z ceramiki, lub metalu. Te dwa ostatnie produkty są trwalsze niż miski plastikowe i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Wybierając miskę metalową, należy zwrócić uwagę, czy nie zawiera niklu. Każda z misek dla kota powinna mieć wymagane atesty bezpieczeństwa.

Jaki rozmiar miski dla kota?

Do spożywania karmy suchej i mokrej w zupełności wystarczy miska dla kota o pojemności 0,3 litra. Chyba że nasz kociak należy do zwierząt dużych, wtedy warto zakupić dla niego większą miskę. Mruczące pupile dość często rozlewają wodę nalaną do miski. Dzieje się tak z wielu powodów – chęci zabawy lub tym, że naczynie jest zbyt małe i niewygodne w użytkowaniu. Miska dla kota na wodę powinna mieć minimum 0,5 litra pojemności.

Z jakiego materiału powinna być miska dla kota?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, z jakiego materiału powinna być miska dla kota. Najtańsze są miski plastikowe, jednak ich żywotność jest najkrótsza. O wiele trwalsze są miski ceramiczne – trudno je przewrócić, są łatwe w utrzymaniu w czystości i występują w wielu kolorach. Ich wadą jest to, że nie wytrzymują upadku z wysokości. Najtrwalsza jest miska metalowa. Należy pamiętać jednak, że dobra miska metalowa nie może zawierać niklu, ponieważ powoduje on reakcje alergiczne u zwierząt i u ludzi.