• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma i przysmaki dla średnich i dużych papug

Decydując się na zakup papugi, należy wziąć pod uwagę fakt, że to zwierzęta długo wieczne. Niektóre gatunki żyją nawet do 100 lat. Wobec tego przed zakupem sprawdźmy czy będziemy mogli później zapewnić opiekę. Zapewne zwierzak zostanie odziedziczony przez nasze dzieci jak i nie wnuki. Jednak to do nas, jako pierwszych opiekunów, należy najważniejsze zadanie. To jest oswojenie papugi. Choć przy pomocy odpowiednich przysmaków czy karmy dla ptaków nie powinno być to trudne zadanie. Poza tym, papugi bardzo pragną kontaktu z człowiekiem. Pozostawione same sobie szybko dziczeją i mogą z tego powodu chorować. Mimo wszystko coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego domownika. Trudno im się dziwić taki towarzysz jest na całe życie! Ponadto duża czy średnia papuga to świetny towarzysz, potrafi powtarzać dźwięki i niekiedy staje się najlepszym przyjacielem całej rodziny. Nie sposób im odmówić uroku, a do tego są niezwykle inteligentne i sprytne.

Tak wymagający przyjaciel zasługuje na wyjątkowe traktowanie. Jeśli chcesz, aby Twoja papuga była szczęśliwa daj jej swój czas i dobre jedzenie. W Apetete czeka na Ciebie karma dla papug dużych i średnich od najlepszych producentów. W naszym sklepie zoologicznym proponujemy karmy dla papug średnich i dużych popularnych marek, stworzonych specjalnie dla ptaków. Ponadto znajdziesz u nas inne akcesoria dla ptaków, przydatne przy opiece nad papugą.

Jedzenie dla papug

Duże i średnie papugi to bardzo wymagający klienci. Zwierzęta te są bardzo mądre i łakną towarzystwa człowieka. Swoim urokiem niekiedy potrafią wpłynąć także na dodatkowe porcje jedzenia, czy łakoci. Jednak ze względu na ich zdrowie, a także duże ryzyko otyłości należy przestrzegać zaleceń podanych na opakowaniu. Karma dla dużych papug czy karma dla średnich papug powinna być zawsze dawkowania według zaleceń producenta. Znajdziesz je na opakowaniu karmy, albo w opisie naszych produktów. Stosujmy się do tych wskazówek. Nie będzie to łatwe, bo niektóre gadające papugi jak Żako, czy Kakadu próbują wpłynąć na nasze decyzje. Niekiedy bywają bardzo przekonywujące...

Co można podawać papudze do jedzenia po za suchą karmą dla papug?

Sucha karma dla papug średnich czy karma dla papug dużychpowinna stanowić około 50-70% porcji dziennej. Zaś kolejne 50, 30% powinny wypełniać: świeże owoce, warzywa a także orzechy. W tym owoców jak najmniej. Produkty te poza witaminami zawierają wiele cukrów. Oczywiście papugi na wolności jedzą owoce, jednak ich aktywność jest większa od domowych przyjaciół. Domowe papugi mają zdecydowanie mniej ruchu. Wobec tego ich zapotrzebowanie kaloryczne jest również inne. Ponadto owoce sprzedawane w sklepach są inne od tych, które wybierają papugi na wolności.

Jaka jest dobra karma dla dużych papug?

Karma dla dużych papug w sklepie Apetete znajdziesz ją w dziale o takim samym tytule. Dzięki temu łatwo i przyjemnie zrobisz zakupy dla swojej Ary, Żako, Kakadu, Amazonki, Barwnicy czy innego dużego ptaka. Musisz tylko wiedzieć, że niezależnie od gatunku to papugi łączy jedno. Te zwierzęta źle przyjmują zmiany karmy. W tym celu zalecamy wprowadzać nową karmę jak najrzadziej. A kiedy wybierzemy pokarm dla papug dużych, który będzie dla nich dobry, zostańmy przy nim jak najdłużej.

Karma dla papug dużych sprzedawana jest w workach o różnej objętości. Ponieważ duże papugi jedzą więcej, jeśli znajdziesz ulubioną karmę możesz kupić większy worek. Wówczas mamy spokój z zakupami dla naszej papugi na dłuższy czas. W przypadku kiedy chcemy zmienić karmę i nie wiemy jak ptak zareaguje, lepiej wybierać mniejsze opakowania. karma dla dużych papug w sklepie zoologicznym można je kupić również w mniejszych workach. Obecnie odmian Papug dużych i średnich jest ponad 300. Jednak karma dla dużych papug czy dla papug średnich często jest sprzedawana w takich samych workach. Dodatkowo polecamy, aby papugi oprócz karmy dostawały odpowiednie dodatki.

Karma dla średnich papug

Najczęściej kupowaną papugą średnią jest Nimfa. To wesołe zwierzątko, może być przyjacielem nawet psa, czy kota. Dodatkowo bardzo szybko łapie kontakt z opiekunem. Trudno się dziwić, że są tak rozchwytywane. Taki przyjaciel wymaga szczególnych względów. Oprócz naszej opieki powinien dostawać odpowiedni pokarm dla papug średnich. Zalecamy, by oprócz karmy dodawać ptakom witaminy i minerały. Podawanie prosto do dzióbka może być niekiedy kłopotliwe dla właściciela. Na szczęście większość witamin dla ptaków jest prosta do podawania. Wystarczy je zmieszać z wodą. Witaminy są potrzebne w diecie ptaków. Gdyż nawet najlepsza karma dla średnich papug nie wystarczy, aby zapewnić zwierzakowi kompletny zestaw witamin i minerałów. Dobrze, aby zadbać o bardziej urozmaiconą dietę ptaka. W tym celu lekarze weterynarii zalecają by pokarm dla średnich papug stanowił 50% a drugie 50% wypełniały warzywa, owoce, zioła i mieszanki ziołowe, orzechy itp. Takie menu będzie odpowiednie dla pierzastego przyjaciela.

Sklep internetowy z karmą i przysmakami dla średnich i dużych papug

Stale poszerzamy naszą ofertę, aby sprostać oczekiwaniom każdego Klienta. W sklepie Apetete dostępna karma dla papug małych, jeśli nie jesteś obojętny na problemy dzikich ptaków, to mamy coś specjalnie dla Ciebie. Karma dla dzikich ptaków w sklepie Apetete w dobrej cenie, pomoże Ci zadbać o Twoje parkowe ptaki. Dzięki temu, ze kupisz karmę w sklepie zoologicznym będziesz mądrze dokarmiał ptaki zimową porą, kiedy o jedzenie jest im po prostu trudniej.