• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Airedale Terrier

Airedale Terrier opis rasy

Rasa wyhodowana w XIX w przeznaczona do polowań, w czasach wojny służyły sanitariuszom, obecnie świetnie sprawdzają się w roli psów policyjnych, ze względu na zacięty charakter oraz świetny węch. To co należy oddać tym psom to ich dumny wygląd oraz fakt, że są najwyższe wśród terrierów i też najłagodniejsze.

 • wysokość: 58–61 (psy) cm, 56–59 (suki) cm
 • waga: od 20 do 25 kg
 • długość życia: od 10 do 13 lat

Pies o łagodnym usposobieniu, bardzo przyjazny, z drugiej strony odważny i bardzo czujny. Jest bardzo wszechstronny i idealnie współpracuje z człowiekiem, jeśli tylko właściciel poświeci mu czas i uwagę. Dzięki swojej inteligencji szybko się uczy. Jest bardzo żywiołowy, wymaga zapewnienia mu ruchu i sporej dawki aktywności. Nie lubi samotności, często cierpi z powodu lęku separacyjnego dlatego od małego należy psa przyzwyczajać do bycia samemu, zaczynając od krótkich sesji od 5 minut do 10 minut.

Pielęgnacja psów rasy Airedale Terrier

Pielęgnacja jest dość pracochłonna. Wymaga częstego szczotkowania, najlepiej szczotką przystosowaną do szorstkiej sierści. Wymagany jest także zabieg trymowania, który należy powtarzać co 3 miesiące, jeśli umiesz trymować to w sklepie apetete dostępne są "nożyki do trymowania jeśli nie lepiej się za to nie zabieraj bo mozesz porobić dziury na sierści psa Co jeszcze? Psy ras szorstkowłosych nie powinno się kąpać w szamponach ttakich przeznaczonych do pielęgnacji ich rodzaju włosa. "Szampony dla psów szorstkowłosych zawierają substancję, które nie zmiękczą włosa, pozostawiając włos mocny i sprężysty.

Zdrowie Airedale Terriera

Mają skłonności do alergii skórnej podobnie jak wszystkie psy ras szorstkowłosych. Dlatego warto skonsultować z lekarzem weterynarii ktory ustali dietę dla alergików.

Czy Airedale Terrier do mnie pasuje

Airedale Terrier jest wszechstronnym psem. Tylko od właściciela zależy jak zostanie on ukształtowany. Na pewno człowiek musi zapewnić mu dużo ćwiczeń i ruchu. Każda aktywność sprawi mu radość i wiąże się z tym, że w domu pies będzie spokojny i bezproblemowy. Sprawdzi się w domu z dziećmi, jest cierpliwy, delikatny co czyni z niego wspaniałego opiekuna.

Czym karmić psa rasy Airedale Terrier

Airedale Terrier wymagają diety po pierwszej chroniącej ich skórę, anty alergicznej a dodatkowo z niską zawartością kaloryczną. Pieski te jeśli nie zapewni się im dostatecznej ilości ćwiczeń mogą szybko przybierać na wadze ponieważ mają duży apetyt. Z jednej strony to ułatwia karmienie pupila, ponieważ nie jest wybredny, z drugiej wymaga od opiekuna stanowczości i konsekwencji. Dieta Airadela Terriera powinna być lekka z dużą ilością warzyw które będą zawierać wszystkie składniki jakich pies potrzebuje. Polecane karmy dla średnich ras, zarówno suche jak i mokre. 

Najważniejsze zalety: to pies rodzinny, doskonały obrońca, spokojny, zrównoważony, chętny do nauki, odważny


 Wady: posiada silny instynkt myśliwski, który objawia się niechęcią do małych zwierząt, oraz silną potrzebą węszenia i gonienia, wymaga intensywnej pielęgnacji

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.