• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Lhasa Apso

Lhasa Apso opis rasy

Jedna ze starszych, tybetańskich ras psów – Lhaso Apso należy do grupy psów do towarzystwa, wyróżnia je piękna, długa szata. Lhaso Apso  oznacza „lago kyi co w wolnym tłumaczeniu brzmi:: „podręczny pies”. Inną, równie często spotykaną nazwą psów, jest „apso seng kyi”, czyli ‘pies z rykiem lwa’. Kto poznał psiaka wie, ze rzeczywiście potrafi on donośnie szczekać. 

 • wielkość: 25cm
 • waga od 6 do 7 kg
 • długość życia do 15 lat
 • pies do towarzystwa
 • pielęgnacja: trudna
 • szkolenie: standardowe

Lhasa Apso to były psy stworzone do pilnowania klasztoru, poprzez budzenie i zawiadamianie dużych mastifów przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Psy te również ostrzegały swoich opiekunów przed zejściami lawin więc są szczekliwe. Ponadto to samodzielne i niezależne stworzenia. Uważa się, że mają nieco kocią naturę. Nieufne wobec obcych, bezgranicznie oddane właścicielowi, mogą godzinami leżeć na kolanach domagając się uwagi. Psy długowieczne, nie zaobserwowano jak dotąd poważnych dolegliwości występujących w rasie. Jedynym słabym punktem Lhaso Apso są oczy, które wymagają regularnego przemywania i kontroli. Zatykają się im kanaliki łzowe, powodując powstawanie nieestetycznych plam wokół oczu.

Pielęgnacja Lhasa Apso

Lhaso Apso ze względu na długi włos wymaga konkretnej pielęgnacji. Do zabiegów potrzebne będzie: szczotka druciana, metalowy grzebień i szczotka antystatyczna: Przed czesaniem włos należy ochronić odżywką w sprayuKapiel Lhaso Apso wymaga specjalistycznych kosmetyków: musza to być szampony i "odżywki dla psów długowłosych, również sprawdzą się preparaty dla rasy Shih Tzu pieski są ze sobą spokrewnione. Nie zaleca się innych produktów, ponieważ może się po nich włos nadmiernie puszyć, albo zbyt mięknąć co nie jest wskazane przy tej rasie. Po kąpieli psa dobrze jest zastosować odżywkę do spłukania, również dla rasy Shih Tzu.Niektórzy właściciele, chcąc podkreślić naturalny wygląd włosa pupila, dodatkowo stosują jedwab w płynie, nie musi być specjalny dla psów, ale trzeba wówczas uważać by piesek nie zlizywał preparatu. 

Dla kogo Lhasa Apso?

Dla każdego, kto lubi małe pieski i jest wstanie poświęcić czas na ich pielęgnacje. Trzeba zauważyć fakt, że psy te podobnie jak inne zwierzęta z grupy do towarzystwa są stworzone do życia z człowiekiem, Dlatego bardzo źle znoszą samotność. Pozostawienie ich na 10h w domu, bez opieki bywa dla nich bardzo frustrujące. Nie są to aktywne psy, nie spotykane w sportach, również spacery z rasą nie wymagają specjalnego wysiłku. Jeden dłuższy do 20 minut w ciągu dnia zupełności im wystarczy, mają krótkie łapki i szybko się meczą.To idealni towarzysze dla osób starszych, mieszkających w domu. Doskonale odnajdują się w aglomeracji miejskiej, nie są strachliwe, ale za to bardzo czujne. Nie nadają się do domu z dziećmi ze względu na małe rozmiary można je łatwo uszkodzić ponadto nie są tolerancyjne i cierpliwe.

Czym karmić Lhasa Apso?

Możesz karmić swoją Lhasę karmą dla psów bez ziarna, aby uniknąć pospolitych alergenów, takich jak kukurydza i pszenica. Możesz rozpocząć karmienie karmą dla psów ze zwykłymi białkami (kurczak, jagnięcina, ryba). Jednak jeśli Twój Lhasa Apso ma alergie to lekarz weterynarii zaleci specjalną dietę dla psów z alergią skórną jak np: Eukanuba Dermatosis.  

Dorosły Lhasa Apso powinien dostawać jedzenie dwa razy dziennie.. Szczenięta Lhasa Apso można karmić od trzech do czterechrazy w ciągu dnia.Składniki, których należy szukaćw dobrej karmie dla Lhasa Apso:  Białko - najlepiej wybrać karmę dla psów z dwoma lub trzema białkami mięsa w pierwszych kilku wymienionych składnikach. Zarówno całe mięso (kurczak, wołowina, ryba, jagnięcina), jak i posiłki mięsne są wskazane w diecie zdrowego psa. Tłuszcz - szukaj określonych przez producenta źródeł tłuszczów, takich jak tłuszcz z kurczaka,czy indyka. Najlepsze są rybie tłuszcze, które dostarczają  kwasów tłuszczowych omega-3i omega-6 są niezbędne do prawidłowej pracy serca pieska, a także pomagają utrzymać piękną i zdrową sierść.

Najlepsza karma dla psów w Lhasa Apso dla szczeniąt - Szczenięta Lhasa Apso przechodzą na suchy pokarm zaraz po odstawieniu od mleka matki. Jeśli masz pytania dotyczące karmienia szczeniaka, zalecamy rozmowę z hodowcą szczeniaka. Zwykle ma on największe doświadczenie jeśli chodzi o odchów szczeniąt Lhasy Apso i jego rady mogą okazać się bardzo cenne. Jednak by nie zostawić po Tobie niesmaku, wskażemy kilka istotnych kwestii przy wyborze karmy dla szczeniąt tej rasy. Pokarmy dla szczeniąt powinny mieć odpowiedni stosunek wapnia do fosforu -  wynoszący około 1/2 części wapnia do 1 części fosforu, chociaż istnieją pewne niewielkie różnice. Ważne jest również, aby karma dla psów i szczeniąt nie zawierała nadmiaru (lub niedoboru) wapnia, ponieważ może to wpływać na wzrost kości. Oto najlepsze karmy dla szczeniąt Lhasa Apso: AcanaTaste of The Wild, Farmina N&D, Naturea, itp. 

Zalety: mały rozmiar, oddane właścicielowi, zdrowa rasa, nie wymagają długich spacerów

Wady: nie tolerują małych dzieci, źle znoszą samotność, problemy z oczami wymagają regularnej pielęgnacji, są uparte i niezależne, nie nadają się do sportów, wymagają odpowiedniej pielęgnacji szaty

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.