• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Akcesoria do karmienia ptaków

W tym dziale znajdziesz akcesoria do karmienia ptaków takie jak domki dla ptaków, podajniki, poidełka, karmidła oraz sprzęt do karmienia ptaków taki jak podajniki na owoce, czy warzywa.

Jak dokarmiać dzikie ptaki w parkach, w lesie

Kiedy przychodzi zima zwierzęta mają trudności w zdobywaniu pokarmu. Szczególnie problem ten dotyka dzikich ptaków. Zmarznięta ziemia nie rodzi plonów i ciężko jest z niej coś wyskubać do jedzenia. Wówczas można je wesprzeć montując odpowiednie domki dla ptaków, czy karmniki dla ptaków. Dobry karmnik powinien zabezpieczać ziarno przed zamoczeniem i wywianiem go spoza karmnik dla ptaków. W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz popularne karmniki dla ptaków z daszkiem, które pozwolą na mądre karmienie ptaków.

Karmienie ptaków zimą rządzi się swoimi zasadami. Jeśli chcemy pomagać, a nie szkodzić, dobrze jest poznać je wszystkie. Dokarmianie rozpoczynamy w listopadzie i kończymy w marcu. Przedtem zwierzęta same powinny organizować sobie jedzenie. Zbyt wczesne sypanie ziarna, tak naprawdę rozleniwia ptaki i oducza je samodzielności. Wówczas stają się zależne od człowieka. Lepiej jest nie zaburzać naturalnych mechanizmów, tylko wspomagać. Dlatego sypiemy ziarno dla ptaków dopiero na zimę i przestajemy w marcu. Wówczas już nie ma mrozów i ptaki mogą spokojnie wydziobywać robaki z ziemi, czy szukać innego pożywienia.

Kolejna ważna zasada dotycząca dokarmiania dzikich ptaków mówi o tym czym dokarmiać. Wbrew powszechnym praktykom, chleba dla ptaków szkodzi, a także jedzenie zawierające sól, cukier i drożdże. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniej karmy dla dzikich ptaków, którą również znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym Apetete w dziale karma dla dzikich ptaków.

Karmniki stojące dla ptaków

Wśród karmników dla ptaków rozróżniamy wiszące, oraz stojące. Tradycyjne karmniki stojące występują w wielu rozmiarach i wariantach. Niektóre modele mają nawet dołączone farby, nietoksyczne dla ptaków. Dzięki temu można je ozdobić tak jak lubimy. Najważniejszą zaletą stojących karmników jest ich łatwy montaż. Karmniki stojące dla ptaków posiadają budki, które doskonale chronią pokarm przez zamoczeniem, albo wywianiem. To dość ważna cecha, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę delikatne brzuszki pierzastych przyjaciół. Zaletą karmników stojących jest łatwa obsługa z powodzeniem sięgniemy do takiego karmnika i uprzątniemy stare jedzenie ,czy go oczyścimy. W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz karmniki wiszące. To rodzaj karmnika dla ptaków

Tradycyjne karmniki stojące dla ptaków

Jeśli chodzi o miejsce, w którym będziemy dokarmiać naszych świergoczących gości, to warto je ustawić lub powiesić w ustronnym, osłoniętym od wiatru miejscu, z utrudnionym dostępem dla kotów i innych drapieżników.

Akcesoria do karmienia ptaków w sklepie zoologicznym Apetete ułatwią Ci obsługę Twojego pierzastego przyjaciela. Nasze wyposażenie klatek dla ptaków zawiera podstawowe elementy takie jak miski, sprzęt do podawania owoców, czy wody.

Miska do klatki dla ptaków jest bardzo częstym wyposażeniem klatki dla ptaków. To znaczy, że można zakupić klatki z wbudowanymi miskami. Jednak biorąc pod uwagę, że zwierzaki potrafią zrobić tam niezły bałagan. Lepszym rozwiązaniem jest zakupienie miski, którą można w łatwy sposób zdemontować i umyć pod bieżącą wodą, za pomocą delikatnego środka myjącego.

Poidełka do klatki

Akcesoria do karmienia ptaków czy odpowiedni sprzęt do karmienia ptaków znajdziesz w naszym sklepie zoologicznym Apetete. Pozwoli on uprościć codzienną czynność związaną z żywieniem pierzastego towarzysza. Poza karmą dla ptaków ważna jest, aby zwierzak miał stały dostęp do wody pitnej. Woda dla ptaków powinna być czysta! Ciężko jest utrzymać idealną czystość, kiedy jako główny pokarm dostaje się ziarna. Wówczas te ziarna bardzo często lądują w miseczce z wodą.

Niektóre ptaki mają też brzydki zwyczaj załatwiania się do miseczek z wodą. Nie trzeba nikogo przekonywać, ze woda z uryną nie jest smacznym i zdrowym napojem. By uniknąć chorób, najlepsze co można zrobić to wyposażyć klatkę w odpowiednie poidełka dla ptaków. Jednak nie wszystkie ptaki mają takie zwyczaje. Dla innych gatunków ptaków proponujemy miski na wodę. W dziale sprzęt do karmienia ptaków znajdziesz ciekawe i łatwe w utrzymaniu czystości miski, karmidła dla ptaków.

Apetete

W naszym sklepie dla ptaków Apetete proponujemy zajrzeć do działu karma dla papug, karma dla kanarków, tam zostały specjalnie pogrupowane karmy. Taki zabieg zdecydowanie ułatwia znalezienie odpowiedniego produktu dla swojego pupila. Ponadto w naszym sklepie znajdziesz również inne akcesoria niezbędne przy opiece nad pierzastym przyjacielem. Apetete jest też na Facebooku i na Instagramie. Zachęcamy do dołączenia do listy naszych odbiorców newslettera. Dzięki temu będziesz na bieżąco z akcjami i promocjami w naszym sklepie.