• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Żerdzie dla ptaków

1 produkt(ów)

Żerdzie dla papug i innych ptaków to niezwykle ważny element wyposażenia klatki skrzydlatego przyjaciela. Zauważmy, że ptaki spędzają na nich niemal całe swoje życie. Wobec tego, taka żerdź dla papugi czy innego ptaka domowego musi być bezpieczna i wygodna. W końcu od jej jakości zależy samopoczucie naszego pupila. W sklepie zoologicznym Apetete proponujemy żerdź do ścierania pazurów, żerdzie drewniane dla papug, czy wykonane z tworzywa sztucznego. Na szczególną uwagę zasługują te z dodatkowymi zabawkami, sznurkami, czy dzwoneczkami. Te ostatnie polecamy szczególnie papugom, które wymagają odpowiedniej stymulacji umysłowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu on line, oraz odwiedzenie innych działów, gdzie znajdziecie również wspaniałe akcesoria do klatki dla ptaków jak: zabawki dla ptaków i wiele innych. Koniecznie sprawdź, co tu przygotowaliśmy!

Po co ptaki siedzą na żerdziach?

W naturze ptaki większość dnia spędzają siedząc na gałęziach. Z wysoko położonych żerdzi mają doskonały widok na cały las. Z wysokości lepiej widać, co się dzieje w lesie, dzięki czemu mogą w porę zareagować i uciec przed niebezpieczeństwem. Jak widać siedzenie na żerdzi daje ptakom coś więcej niż wygodę, to poczucie bezpieczeństwa. Jednak to nie jedyny powód dla którego ptak potrzebuje żerdzi.

Żerdzie do ścierania pazurków

Jak wyżej wspominaliśmy, poza poczuciem bezpieczeństwa istnieje kilka innych powodów dla których warto montować żerdzie dla ptaków w ich klatce. Takie pomoce są dla ptaków bardzo potrzebne. Służą zarówno do higieny jak i dla zdrowia pazurków!

W sklepie zoologicznym dostępne są żerdzie dostosowane do potrzeb gatunku. U nas znajdziesz odpowiednie żerdzie dla nimfy, które są większe od standardowych żerdzi dla papużki falistej. Co jest bardzo ważne, aby żerdź dla papugi posiadała odpowiednią grubość. Tak aby pazurki ptaka nie zawijały się pod nią, ale na niej spoczywały, wówczas jest to odpowiednia żerdź do ścierania pazurów W sklepie zoologicznym można również znaleźć specjalną żerdź do ścierania pazurów, która jest pokryta piaskiem. Tylko uwaga, wybierajmy takie patyki, z których ten piasek nie będzie się sypał.

Po co ptakom żerdzie w klatce?

Klatka bez żadnych dodatków jest zwykłym więzieniem dla ptaka. Nie może zostać pusta, by ptak prawidłowo się rozwijał i był zdrowy potrzebuje odpowiedniego wyposażenia w postaci domku dla ptaków, zabawek, huśtawek, drabinek, karmnika, basen jeśli mamy kanarka, będzie świetną rozrywką dla pupilka. Natomiast z żerdzi dla ptaka ucieszy się każdy skrzydlaty przyjaciel. Taka gałązka to dla ptaka nie tylko punkt obserwacji, ale także świetna rozrywka. Młode zwierzaki dzięki nim maja większą świadomość własnego ciała. Patyk ćwiczy zmysł równowagi. Poza tym, jeśli poustawiamy żerdzie dla ptaków na różnych wysokościach to z klatki zrobimy świetną salę gimnastyczną. To bardzo ważne, aby mobilizować papugi do ruchu. Ptaki te mają tendencję do zapalenia stawów, zaś bieganie i skakanie po żerdziach wzmacnia mięśnie nóg i klatki piersiowej. Pozwalają również na lepsze ścieranie pazurków. Pamiętajmy, aby w klatce papugi znalazły się żerdzie dla papug o różnej strukturze. Nie powinno w niej być tylko żerdzi plastikowych, albo drewnianych. Tak naprawdę te pierwsze mimo, że łatwo je zamontować i wyczyścić są nie zdrowe dla ptaków, bo powodują odparzenia na łapkach, zwłaszcza jeśli to jedyny rodzaj żerdzi jaki ptak ma w klatce. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są naturalne żerdzie dla papug, wykonane z drewna. W naszym sklepie zoologicznym znajdziesz żerdzie dla ptaków o różnej wielkości i strukturze. Zapoznaj się z naszymi produktami i dobierz idealny dla swojego pierzastego przyjaciela.

Jak dobrać żerdzie dla ptaków?

Wiemy już, że żerdzie dla papug i innych ptaków są potrzebne i niezbędne dla zachowania zdrowia. Teraz pytanie, to która żerdź dla papugi będzie lepsza? Naturalna żerdź dla ptaków znaleziona w lesie, czy kupiona w sklepie zoologicznym? Decyzja należy zawsze do nas. Poznajmy zatem wady i zalety, jednych i drugich. Otóż, wybierając pierwszą opcję istnieje duże ryzyko błędów. Okazuje się, że nie każdy patyk znaleziony w parku, czy w lesie będzie bezpieczny i zdrowy dla naszej papugi czy innego domowego ptaka. Niektóre rodzaje kory drzew mogą być nawet toksyczne! Zwłaszcza te pochodzenia iglastego! Poza toksycznością czeka więcej niebezpieczeństw i ograniczeń. Taka naturalna żerdź, zanim zostanie zawieszona w klatce powinna zostać oczyszczona!. Trzeba ją wyparzyć wielokrotnie i wymyć w celu pozbycia się bakterii i pasożytów. Zabieg ten należy powtarzać średnio, co 2 tygodnie. W przypadku żerdzi dla papug kupionych w sklepie zoologicznym jest dużo prościej. Patyki są odpowiednio przygotowane, posiadają dobrą strukturę, która pozwala na ścieranie pazurków i dba o brzuszki ptaszków, są bezpieczne i wygodne.

Jakie żerdzie dla papugi falistej?

Wszystkie ptaki wymagają zamontowania żerdzi w klatkach, mimo tego warto zaznaczyć, ze żerdzie dla papugi falistej są wyjątkowo ważne. To dzięki nim ptak może czuwać, bawić się i dbać o swoje pazurki, piórka i odpoczywać. Żerdzie dla papugi falistej powinny być naturalne, najlepsze są żerdzie drewniane, ponieważ zapewniają dobrą przyczepność. Inne ich zalety, to łatwość montażu. Większość żerdzi dostępnych w sklepie zoologicznym posiada metalowe mocowania. Dzięki którym można przymocować żerdzie dla papugdo prętów klatki w dowolnie wybranym miejscu i na różnych poziomach. Zalecamy zakup od 2 do 3 żerdzi różnej grubości.

Sklep zoologiczny Apetete

W sklepie zoologicznym Apetete proponujemy tylko sprawdzone produkty, bezpiecznie dla Twojego pupila. Korzystamy z rad doświadczonych hodowców i właścicieli ptaków. Dzięki temu mamy pewność, że oferowane przez nas akcesoria są odpowiednie i bezpieczne dla zwierząt. Niezależnie od tego czy posiadasz papużkę falistą, czy nimfę, albo inny gatunek ptaszka u nas znajdziesz doskonałej jakości akcesoria, takie jak: huśtawki i drabinki dla ptaków, zabawki. Zachęcamy do odwiedzenia naszego portalu społecznościowego na Facebooku i Instagramie. Tam dzielimy się wiedzą i nowinkami ze świata zwierząt domowych. Poza tym rozdajemy nagrody i kupony rabatowe!