• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Klatki dla wiewiórki i jeża

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

W naszym sklepie Apetete znajdziesz nawet klatkę dla jeży i wiewiórek. Odpowiednio przygotowany domek pomoże Twojemu leśnemu przyjacielowi szybciej odnaleźć się w nowej sytuacji. Ponadto tutaj odnajdziesz nie tylko takie produkty jak klatka dla jeża pigmejskiego, czy klatka dla wiewiórki. W naszym zoologicznym sklepie online proponujemy również inne rozwiązania, które na pewno ucieszą Twojego zwierzaka, mowa oczywiście o zabawkach. Dobry kołowrotek dla jeży to jak się zaraz przekonasz absolutne must have jezowego wyposażenia. Ogólnie jeże i wiewiórki to wymagające zwierzaki, a my lubimy spełniać oczekiwania wymagających klientów, zarówno tych futerkowych, jak i kolczastych.

U nas zaopatrzy się również miłośnik innych gryzoni jak np.: wiewiórka

Klatka dla jeża w sklepie Apetete

Klatka dla jeża to będzie jego drugi dom, wobec tego przed jej wyborem trzeba będzie przemyśleć kilka kwestii. Nim wybierzesz się na wirtualne zakupy po naszym sklepie zadaj sobie kilka pytań:

 • jak gdzie ustawimy klatkę dla jeża
 • jak duża klatka powinna być dla jeża?
 • Czy będziemy zwierzaka puszczać wolno?

Jaka powinna być dobra klatka dla jeża pigmejskiego, domowego

Odpowiedzmy na pierwsze pytanie czyli gdzie ustawić klatkę dla jeża. Najważniejsze to nie przeziębić zwierzaka. Optymalna temperatura dla jeża 20-23 stopnie Celsjusza. Ponadto weźmy pod uwagę fakt, że jeże kochają biegać, więc w ich klatce musi znaleźć się miejsce na specjalny kołowrotek dla jeża. Nie możemy wstawić mu zwykłego kołowrotka dla świnki morskiej czy chomika z pręcikami. W końcu jeż ma kolce, które mogą utknąć między szczebelkami. Ten dla jeży został wykonany z tworzywa sztucznego i jest dużo bezpieczniejszy. Mimo wszystko słychać jeża jak chodzi w kołowrotku, dlatego nim zdecydujemy się ustawić klatkę obok naszego łóżka weźmy pod uwagę jego nocny tryb życia.

Rozmiar klatki dla jeża

Jeśli nie wiesz jaki rozmiar klatki dla jeża będzie najlepszy, to się niczym nie przejmuj. Sprawdź ile masz miejsca w domu , jaki masz budżet i wybierz klatkę dla jeża z naszego sklepu on line. W kategorii klatka dla jeża znajdziesz odpowiednie lokum dla przyjaciela. Wybierając klatki z naszej oferty masz gwarancję, że Twój zwierzak jest bezpieczny. My za Ciebie sprawdziliśmy wymagania i parametry. Apetete dba o komfort zakupów, ma być szybko i solidnie.

Ponadto jeśli nie znajdziesz klatki dla jeża która spełnia twoje wymagania, to wiedz, że dobrą alternatywą jest zakup klatki dla fretki czy królika. Taka klatka nie dość, że ma odpowiedni rozmiar to jeszcze przestrzenie między pręcikami są bezpieczne dla twojego zwierzaka.

Ponadto jeśli zdecydujesz się na zakup klatki dla jeża pamiętaj, aby zabezpieczyć w niej podłogę. Niektóre klatki dla gryzoni w tym klatki dla szczura mają drucianą podłogę, w którą mogą zaplątać się łapki jeża. By zapobiegać wypadkom warto położyć w klatce kawałek deski czy materiału. U nas znajdziesz stworzone w tym celu maty do klatek dla gryzoni.

Czy terrarium dla jeża jest lepszym wyborem – Wszystko zależy od naszych zasobów czasowych. Tak naprawdę terrarium jest dużo cięższe i jego czyszczenie jest po prostu bardzo trudne i pracochłonne. W przeciwieństwie do klatek dla jeża nie ma wyjmowanej kuwety, która ułatwia czyszczenie klatki. Podczas mycia terrarium zawsze istnieje ryzyko, że może się stłuc. Terrarium odpada jeśli opiekę nad jeżem sprawują dzieci, bo nie będą mogły same czyścić domku dla jeża, czyli część najważniejszych obowiązków spadnie na rodzica. Przemyślmy tę kwestię. Ponadto terrarium dla jeży ma słabą wentylację, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla układu oddechowego zwierzaka. Ponadto trzeba je zabezpieczyć od góry siatką, aby nasz tuptuś nie uciekł w nocy.

Pamiętaj przy wyborze klatki dla jeża o przestrzeni, aby zapewnić jeżykowi swobodne spacery i aktywność. Najlepsze co możesz zrobić dla jeża to pozwalać mu na bieganie po mieszkaniu, wówczas świetną opcją jest zakup wybiegu dla zwierząt, które znajdziesz w naszym sklepie Apetete.

Klatka dla wiewiórki domowej

Basia zamieszkała w Twoim domu i nie wiesz jaka klatka dla wiewiórki będzie najlepsza? Niczym się nie przejmuj sprawdziliśmy to za ciebie. Wiemy, że wiewiórki potrzebują dużej przestrzeni do biegania, kochają się wspinać i chować, podobnie jak koszatniczki. Dlatego klatki dla fretki, czy koszatniczki będą również odpowiednie dla Twojej wiewiórki domowej. Im wyższa klatka tym lepiej dla Twojego zwierzaka. W naszym zoologicznym sklepie Apetete znajdziesz klatki dla wiewiórek, które zapewnia im leśny klimat.

Wiewiórka i jeż - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jaka klatka dla wiewiórki?

Klatka dla wiewiórki powinna być na tyle obszerna, aby zapewnić zwierzęciu odpowiednią ilość miejsca. Wiewiórki mają długość około 25 centymetrów, z czego ich większą częścią jest ogon. Minimalne rozmiary klatki dla jednego osobnika to podstawa 50 × 70 cm oraz wysokość 100 cm. Klatka dla wiewiórki powinna być wyposażona w różnego rodzaju półeczki oraz przeszkody, aby zwierzę mogło swobodnie się po nich poruszać. Niezbędnym elementem klatki dla wiewiórki jest również norka, w którym gryzoń będzie mógł się schować w razie niebezpieczeństwa. Podściółką powinni być trociny lub kawałki drewna.

Czy jeż może być w klatce?

Tak, jeża domowego można trzymać w klatce. To zwierzątko domowe jest bardzo wrażliwe na przeciągi, a więc nie powinno być umieszczone w klatce z dużymi otworami. Klatka z jeżem nie może stać na podłodze. Jeża można trzymać również w terrarium o wielkości minimum jednego metra kwadratowego, żeby zwierzę nie czuło się osaczone brakiem miejsca. W klatce jeża powinno znaleźć się miejsce na kołowrotek, miseczkę na pokarm i na wodę.

Czy można mieć wiewiórkę w domu?

Wiewiórki pospolite żyjące na wolności to zwierzęta objęte ochroną. Niedopuszczalne jest zatem łapanie ich i zamykanie w domowych klatkach. W domach można trzymać wiewiórki burunduk o płowym futerku i biało brązowych pasach na grzbiecie i w okolicach oczu. Drugim gatunkiem, który można hodować w domu, jest wiewiórka chińska o lekko żółtawym futerku. W klatce dozwolone jest trzymanie również wiewiórki Hudsona z białym umaszczeniem brzucha i obfitą kitą. Zwierzęta są bardzo łagodne i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.