• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Pęcherz moczowy

 • Idiopatyczne zapalenie pęcherza
 • Nawracające zapalenie pęcherza
 • Zakażenia grzybicze
 • Zapalenie pęcherza moczowego
 • Kamienie moczowe struwity
 • Syndrom Urologiczny Kotów SUK

Układ moczowy, na który składa się pęcherz moczowy i cewka, odgrywa w organizmie wiele istotnych funkcji. Jest odpowiedzialny za prawidłową przemianę materii oraz za odpowiednią ilość elektrolitów. Odpowiada również za ciśnienie krwi i resorpcję sodu oraz, choć nie wiele osób o tym wie, metabolizm witaminy D, odpowiedzialnej nie tylko za odpowiednie nawapnienie kości, ale również dobre samopoczucie naszego pupila.

Pokaż pełen opis

24 produkt(ów)

Odpowiednia dieta, czyli karma dla psów na schorzenia dróg moczowych, które są najczęstszą dolegliwością urologiczną u czworonogów to podstawa prawidłowego funkcjonowania pupila. Takie problemy jak zapalenie pęcherza lub kamienie struwitowe mogą dotyczyć zarówno psów dużych, jak i małych. Choroby układu moczowego wpływają na zdrowie oraz samopoczucie naszych czworonogów. Karma dla psów na schorzenia dróg moczowych to idealne rozwiązanie, aby wspomóc swojego ulubieńca i zapewnić mu prawidłowe odżywienie oraz szybszą rekonwalescencje.

Karma dla psów na schorzenia dróg moczowych

Schorzenia dróg moczowychto częsta przypadłość, która bardzo negatywnie wpływa na zdrowie oraz samopoczucie naszego pupila. Jednym z najpoważniejszych są wszelkiego rodzaju kamienie w pęcherzu moczowym, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie tego układu. Jedną z metod zapobiegania i leczenie tego typu chorób jest dietetyczna karma dla psów oraz dietetyczna karma dla kotów, która w dużej mierze przyczynia się do rozpuszczenia kamieni struwitowych

Karma dla psów i kotów na schorzenia dróg moczowych

Wyróżniamy dwa rodzaje karm na schorzenia dróg moczowych - Karmy suche oraz mokre. Karmę należy dobrać indywidualnie dla każdego pupila w zależności od zaleceń lekarza weterynarii, stanu zdrowia pupila oraz jego preferencji żywieniowych. Karma weterynaryjna dla kota oraz karma weterynaryjna dla psa w formie suchej jest bardzo praktyczna oraz łatwa do przechowywania i podania zwierzęciu. Karma mokra jest niezwykle smakowita oraz aromatyczna, będzie idealna nawet dla najbardziej wybrednego smakosza. Dla tych mniejszych zaś dobrym rozwiązaniem może być karma weterynaryjna dla kota oraz karma weterynaryjna dla psa w formie saszetki lub karma w puszkach. Wskazaniem do podawania takiego pokarmu są infekcje bakteryjne układu moczowego. Kuracji nie można stosować w okresie wzrostu szczeniąt czy w czasie psiej ciąży. Każdą wątpliwość oraz podejrzenie choroby układu moczowego najlepiej. skonsultować się z weterynarzem.

Pęcherz moczowy - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Dlaczego warto kupować karmy dla psów na schorzenia dróg moczowych w internetowym sklepie zoologicznym apetete.pl?

Sklep zoologiczny Apetete posiada w ofercie bardzo duży wybór suchych oraz mokrych karm weterynaryjnych, przeznaczonych dla psów cierpiących na choroby układu moczowego. Posiadamy karmy w wielu wariantach do wyboru w przystępnych cenach. Apetete to karmy od najlepszych producentów w przystępnych cenach.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu karmy dla psów na schorzenia dróg moczowych?

Wybierając karmę dla psa z chorobami układu moczowego należy sugerować się zaleceniami lekarza weterynarii oraz składem karmy, który powinien być idealnie skomponowany, aby wzmacniać oraz leczyć chorego pupila. Nie ma uniwersalnej diety weterynaryjne dopasowanej do wszystkich zwierząt jednocześnie, ponieważ nawet gdy pies i kot cierpią na tę samą jednostkę chorobową, ich diety będą zupełnie inne. Dlatego karmę należy dopasować indywidulanie poprzez konsultacje z lekarzem weterynarii.

Czym różnią się karmy dla psów na schorzenia dróg moczowych od zwykłej karmy?

Karma dla zwierzęcia z chorym układem moczowym powinien zawierać kompleks witamin oraz minerałów wspierających pęcherz moczowy psa. Karma mus być idealnie skomponowana pod daną jednostkę chorobową psa. Karmę weterynaryjną można stosować po uprzedniej diagnozie lekarza weterynarii. Jeżeli podejrzewasz u swojego pupila jakiekolwiek nieprawidłowości, zgłoś się do lekarza weterynarii.