• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Trzustka

  • Niewydolność trzustki
  • Cukrzyca
  • Stan zapalny trzustki
  • Ostre zapalenie trzustki
  • Przewlekłe zapalenie trzustki
  • Zewnątrz wydzielnicza niewydolność trzustki

Trzustka to narząd jamy brzusznej, wydzielający enzymy trawienne, a także niektóre hormony. Choć jej rozmiar jest niewielki, to pełni ona bardzo ważną rolę w organizmie pupila. Przede wszystkim odpowiedzialna jest za metabolizm tłuszczów, glukozy oraz białek. Wydziela odpowiednie hormony: insulinę, glukagon i somatostatynę. Jej zewnątrz wydzielnicza funkcja polega na wchłanianiu witaminy B12 – kolabaminy, która jest odpowiedzialna za prawidłową florę bakteryjną żołądka oraz odpowiednie wchłanianie witamin.

Pokaż pełen opis

15 produkt(ów)

Karma dla psa z chorą trzustką stosowana jest w przypadku psów z problemami układu pokarmowego w różnej postaci. Bardzo istotne jest dobranie odpowiedniej diety oraz sposobu leczenia psa. Wszelkie dolegliwości naszego pupila powinny być jak najszybciej diagnozowane oraz leczone za pomocą środków farmakologicznych oraz odpowiednio dopasowanej karmy. Karma dla psa z chorą trzustką przygotowana specjalnie dla psów z problemami układu pokarmowego, wspomaga oraz łagodzi nieprzyjemne dla psa objawy.

Karma dla psa z chorą trzustką

Dieta weterynaryjna, czyli karma dla psa z chorą trzustką zalecana jest do stosowania w przypadku niewydolności i zapalenia trzustki, a także zaburzeń żołądkowo-jelitowych wynikających z innych schorzeń. Karma dla psa z chorą trzustką zawsze powinna być stosowana po konsultacji z lekarzem weterynarii oraz wykonaniu odpowiedniego zestawu badań.Zarówno sucha karma dla psa z chorą trzustką jak i karma mokra dla psa z chorą trzustką powinny zawierać niski poziom tłuszczu, który usprawnia przede wszystkim proces trawienia, zapobiegając odkładaniu się karmy w przewodzie pokarmowym, co jest szczególnie istotne w przypadku psów ze stwierdzonym zapaleniem trzustki.

Karma weterynaryjna dla psa z chorą trzustką

Karma weterynaryjna dla psa z chorą trzustką musi cechować się wysoką strawnością, zawartością prebiotyków oraz składem najwyższej jakości. Karma dla psa z chorą trzustką poza właściwościami leczniczymi musi być optymalnym pokarmem dla psów z problemami trawiennymi. Karma doskonale odpowiada zapotrzebowaniu energetycznemu zwierzęcia, a jednocześnie dzięki zawartości wysoko strawnych węglowodanów poprawia proces trawienia.

Trzustka - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Dlaczego warto kupować karmy dla psa z chorą trzustką w internetowym sklepie zoologicznym apetete.pl?

Internetowy sklep zoologiczny Apetete posiada w ofercie bardzo duży wybór suchych oraz mokrych karm weterynaryjnych, przeznaczonych dla psów cierpiących na schorzenia trzustki. Posiadamy karmy w wielu wariantach do wyboru w przystępnych cenach. Apetete to karmy od najlepszych producentów w przystępnych cenach.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu karmy dla psa z chorą trzustką?

Wybierając karmę dla psa z chorą trzustką zawsze należy sugerować się zaleceniami lekarza weterynarii oraz składem karmy, który powinien być idealnie skomponowany, aby wzmacniać oraz leczyć chorego pupila. Nie ma uniwersalnej diety weterynaryjne dopasowanej do wszystkich zwierząt jednocześnie, ponieważ nawet gdy pies i kot cierpią na tę samą jednostkę chorobową, ich diety będą zupełnie inne. Dlatego karmę należy dopasować indywidulanie poprzez konsultacje z lekarzem weterynarii.

Czym różnią się karmy dla psa z chorą trzustką od zwykłej karmy?

Karma dla zwierzęcia z chorą trzustką powinna być lekkostrawna, łatwo przyswajalna oraz bardzo smakowita. Psy cierpiące na choroby trzustki mają dużo większe zapotrzebowanie energetyczne w stosunku do zdrowego zwierzęcia, dlatego karma mus być idealnie skomponowana pod dana jednostkę chorobową psa. Karmę weterynaryjną można stosować po uprzedniej diagnozie lekarza weterynarii. Jeżeli podejrzewasz u swojego pupila jakiekolwiek nieprawidłowości, zgłoś się do lekarza weterynarii.