• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Żwirek dla gryzoni

12 produkt(ów)

Żwirek dla gryzoni

Dobry żwirek dla gryzoni to ważny element wyposażenia klatki naszego małego towarzysza. Od jego rodzaju będzie zależny nasz komfort sprzątania ale przede wszystkim zdrowie naszego zwierzaka. Ponadto zadaniem żwirku dla gryzoni jest przede wszystkim pochłanianie zapachu, a także podnoszenia komfortu życia zwierzaka zamkniętego w klatce, czy w terrarium.

W naszym sklepie zoologicznym Apetete oferujemy różnego rodzaju podłoża dla klatek małych zwierząt. Znajdziesz u nas odpowiednie granulaty dla królika, chomika, czy świnki morskiej. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i dobierz idealną ściółkę dla swojego zwierzaka.

żwirek dla królika, chomika, świnki morskiej

Żwirek dla królików może być drewniany, ale nie może się zbrylać, aby zwierzątko go nie połknęło przez przypadek.Żwirek drewniany to dobre rozwiązanie w klatce królika. Taka ściółka przypomina małe pellety. Jednak w przeciwieństwie do nich nie jest jadalny. Ma inne zalety miły sosnowy zapach, nie pyli się jest hipoalergiczny i higieniczny. Co ważne, można go usuwać w toalecie, co znacznie ułatwia sprzątanie kuwety królika. Drewniany żwirek dla królika to dobre podłoże dla tego zajęczaka. Innym rodzajem jest żwirek drewniany dla królika z drzewa osikowego, który ma średnią wchłanialność moczu. Są jednak bezpieczne dla układu oddechowego. Charakteryzuje je silny zapach, który nie odpowiada każdemu królikowi.

Najlepszy żwirek dla królików to podłoże papierowe. Jest on bezzapachowy, więc dba o drogi oddechowe zwierzaka. Według opinii, najlepszy żwirek dla królików, bo ma najlepszą chłonność i niweluje zapachy. Jednocześnie papier jest bezpieczny dla układu pokarmowego, nawet po połknięciu.

Drewniany żwir nie jest idealnym rozwiązaniem dla chomików. Może stanowić dodatek do jego ściółki. Zwierzątka te znane ze swojej płochliwej natury potrzebują się móc bezpiecznie zakopać. Używanie tylko drewnianych żwirków uniemożliwia takie działania. Poleca się stosowanie żwirku drewnianego jako bazy w połączeniu np.: z miękkim sianem, tak by umożliwić zwierzakowi kopanie tunelów.

Żwirek dla świnki morskiej powinien być podobnie jak dla chomika delikatny, aby nie poranić jej łapek, ani oczu. Nie poleca się stosowania słomy. Alternatywą dla trocin jest zastosowanie w klatce świnki morskiej żwirku drewnianego, albo żwirku papierowego. Najlepsze są żwirki bezzapachowe, biorąc pod uwagę delikatny układ oddechowy świnek.

Żwirek drewniany dla gryzoni czy królików może stanowić bazę. Jednak przed zakupem żwirku przeczytaj czy ma on właściwości zbrylające. Nie wolno stosować żwirków dla gryzoni, które się zbrylają, ciekawskie i łakome zwierzątka na 100% będą próbowały podłoże zjeść. W przypadku dostania się do przewodu pokarmowego zbrylającego zwirku może dojść do jego zatkania. To jest bardzo niebezpieczne! Z tego powodu powinno się stosować żwirki przeznaczone dla gryzoni, żwirki dla kotów zwłaszcza silikonowe czy zbrylające choć ładnie pachną i łatwiej się sprzątają – mogą wyrządzić więcej szkody.

Apetete

W sklepie zoologiczny Apetete zaopatrujemy nie tylko właścicieli zwierząt w niezbędne akcesoria ale także sklepy zoologiczne i przychodnie weterynaryjne. Dzięki naszej bogatej ofercie najlepsze produkty trafiają do klatek i terrariów gryzoni w całej Polsce. Cieszymy się niesłabnącą popularnością w sieci, a nasze starania o dobro klienta zostały wyróżnione nagrodą laur konsumenta. Dzięki temu wiesz, że kupując u nas zyskujesz dostęp do najlepszej oferty, tanich akcesoriów dla zwierząt, zarówno małych gryzoni małych ssaków, jak psów i kotów. Dodatkowo znajdziesz u nas maty dla gryzoni, podłoże dla gryzoni w najlepszych cenach. Wejdź i koniecznie skorzystaj z naszej strefy prezentów. To miejsce przeznaczone jest dla każdego klienta, niezależnie od wartości wydanych pieniędzy na zakupy dla pupila. Możesz odebrać swoją nagrodę. Niewątpliwą zaletą strefy prezentów jest fakt, że to Klient wybiera swój wymarzony prezent. Dodatkowo zachęcamy do zapisania się do naszego newsletteru, dzięki temu będziecie na bieżąco ze wszystkimi akcjami i promocjami w naszym sklepie zoologicznym Apetete.pl Oczywiście jesteśmy też na Facebooku, Instagramie, Jeśli chcesz się pochwalić swoim zwierzakiem na naszym Instagramie, to wpisz #pupilapetete.

Żwirek - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Co zamiast pelletu dla gryzonia?

Zamiast pelletu dla gryzonia można zakupić żwirek bentonitowy, który należy do produktów dobrze wiążących wilgoć. Dostępne na rynku produkty tego typu to np. Benek uniwersalny ze sklepu Apetete, który można kupić w atrakcyjnej cenie. Coraz większą popularnością cieszy się ściółka z kaczanów kukurydzianych, która nie wytwarza pyłu, ani nie klei się do łap królika, chomika czy fretki. Właściciele gryzoni mogą zdecydować się na żwirek silikonowy, który nie może mieć bezpośredniego kontaktu z gryzoniem, ale można używać go w klatkach z rusztem.

Jaka ściółka dla gryzonia?

Wielu początkujących hodowców stosuje siano w roli wyściółki dla pupila. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ suszona trawa wcale nie pochłania wilgoci. Jednym z najczęściej używanych ściółek dla gryzoni są trociny drzewne z drzew owocowych. Ten produkt jest idealny dla drobnych gryzoni – myszy i chomików. Dobrą alternatywą dla trocin jest pellet, czyli niewielkie sprasowane granulki z drewna. Są wydajne, doskonale pochłaniają wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Nowością na rynku zoologicznym jest wyściółka z kaczanów z kukurydzy. Ta ściółka jest naturalna, czyli pozbawiona wszelkich chemicznych dodatków.

Jaki żwirek dla gryzonia?

Doskonałym wyborem jest żwirek drewniany typu pellet wyprodukowany z czystych włókien drzew iglastych takich jak świerk czy jodła. Pellet doskonale wchłania wilgoć oraz zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w klatce gryzonia. Charakterystyczny kształt pelletu nie przyczepia się do futra zwierzaków tak jak wióry, a co najważniejsze – nie pyli.