• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Bayer Foresto Obroża insektobójcza dla psów powyżej 8kg

Kod produktu: GI01481
Marka: BAYER
Warianty do wyboru
  obrożaBestseller  
  138,99 zł
  - + Kup
  obroża + Trixie Szczypce do wyciągania kleszczy 
  146,19 zł
  - + Brak
  obroża + karma mokra Koema - 90% mięsa - 3 smaki: królik, indyk i kaczka 6x800gPromocja  
  228,93 zł
  219,94 zł
  - + Kup

  * wymagane pola

  Cena: 0,00 zł

 • - +
Informacje

Bayer Foresto obroża insektobójcza dla psów

Produkt przeznaczony dla psów o masie ciała powyżej 8kg.


Wodoodporna obroża przeciw kleszczom i pchłom dla średnich i dużych psów powyżej 8kg

Obroża Foresto jest wyjątkowa, bo zabija pchły i kleszcze, zanim zdążą ukąsić. To nowoczesna ochrona na okres nawet do 8 miesięcy.

Dlaczego warto wybrać obrożę Foresto dla psów?

 • Chroni do 8 miesięcy
 • Zabija pchły przez bezpośredni kontakt
 • Odstrasza i zabija kleszcze, zanim zdążą ukąsić
 • Można stosować ją zarówno u młodych, jak i dorosłych psów
 • Jest wodoodporna i bezzapachowa
 • Do 8 miesięcy nieprzerwanej ochrony przed pchłami i kleszczami!


Dla kogo przeznaczone są obroże przeciw pchłom i kleszczom Foresto?

Dobra informacja dla właścicieli psów jest taka, że z ochrony, jaką daje obroża Foresto, mogą korzystać zarówno szczenięta (powyżej 7 tygodnia życia), jak i zwierzęta dorosłe. Jeśli chodzi o zwierzaki dorosłe, Foresto przygotowało dwie obroże, dedykowane pupilom o różnych rozmiarach – jedną dla psów do 8 kg masy ciała, drugą dla psów dużych, powyżej 8 kg.

Co czyni obrożę Foresto tak skuteczną?

Obroża Foresto nasączona jest specjalną mieszanką składników aktywnych (imidaklopryd i flumetryna) oraz pomocniczych, które w trakcie jej noszenia uwalniane są stopniowo zarówno na skórę, jak i sierść – i to na całym ciele psa!
Mało tego, kąpiele i zanurzanie w wodzie u pupila nie powoduje znaczącego skrócenia żywotności produktu (o ile nie jest to długotrwała i intensywna ekspozycja na działanie wody, a szampon nie jest nadmiernie używany). Magia? Nie, to czysta nauka plus szczypta innowacji.
Efekt? Pchły giną w momencie kontaktu z tymi substancjami, natomiast kleszcze są odstraszane, a jeśli jednak pojawią się na psie – zabijane, zanim ukąszą go*. Co ważne – obroża chroni przed kleszczami we wszystkich stadiach rozwoju (larwa, nimfa, osobnik dorosły).

To właśnie czyni naszą obrożę wyjątkową.

Podczas gdy preparaty doustne muszą najpierw trafić do żołądka i krwiobiegu psa, a następnie dostać się do organizmu pasożyta przy ukąszeniu, nasza obroża działa jeszcze zanim pchły i kleszcze zaczną żerować na psie (skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta w ciągu 48 godzin po założeniu obroży, zaś ochrona przed inwazją kleszczy po dwóch dniach).
W ten sposób zmniejsza się ryzyko zarażenia groźnymi chorobami przez nie przenoszonymi.
Obroża Foresto to doskonała ochrona w walce z kleszczami i pchłami, ale tylko wtedy, kiedy używamy oryginalnego produktu. Przed zakupem upewnij się, że nie masz do czynienia z „podróbką”. Pamiętaj, że wyłącznie oryginalna obroża wyposażona jest w innowacyjny, opatentowany i zaawansowany technologicznie sposób nasączania obroży specjalnym specyfikiem, który został opracowany w toku wieloletnich badań.

Jak prawidłowo używać obroży Foresto?

1. Wyjmij obrożę z opakowania. Rozwiń ją i upewnij się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych plastikowych łączeń.
2. Załóż obrożę na szyję psa, przeciągając wolny koniec przez szlufkę.
3. Upewnij się, że nie jest założona zbyt luźno (powinna przylegać do ciała zwierzaka w taki sposób, by możliwe było wsunięcie za nią dwóch palców).
4. Odetnij nadmiarowy odcinek obroży (na wysokości 2 cm za szlufką). Regularnie sprawdzaj dopasowanie obroży, zwłaszcza u wciąż rosnących psów.

Obroża Foresto – często zadawane pytania

Co wyróżnia obrożę Foresto od innych obroży przeciw kleszczom i pchłom?
Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii substancje aktywne uwalniają się w kontrolowanych dawkach przez długi czas. Następnie substancje te rozchodzą się w warstwie lipidowej skóry na całej powierzchni ciała psa, chroniąc go przed pchłami i kleszczami przez okres aż do ośmiu miesięcy. Pasożyty nie muszą ukąsić Twojego pupila, aby zginąć – Foresto odstrasza (efekt zapobiegający żerowaniu) i/lub zabija większość kleszczy, zanim przyjmą one posiłek z krwi, redukując ryzyko transmisji chorób przez nie przenoszonych, takich jak babeszjoza.

Moja obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom nie ma żadnego zapachu, czy to znaczy, że nie działa tak jak powinna?
Bez obaw, obroża jest bezzapachowa. Nie ma więc mowy o nieprzyjemnym zapachu, który często wydzielają inne obroże przeciw kleszczom i pchłom.

Czy mogę stosować obrożę Foresto wraz ze zwykłą obrożą?
Oczywiście. Twój pies może nosić obrożę Foresto równocześnie ze zwykłą obrożą. Skuteczność obroży Foresto przeciw kleszczom i pchłom nie zmniejszy się, pod warunkiem, że nadal pozostanie w kontakcie z skórą Twojego pupila.

Mój pies nosi obrożę Foresto przeciw kleszczom i pchłom, dlaczego więc nadal znajduję w jego sierści kleszcze?
Kleszcze nadal mogą wczepić się w sierść psa, jeśli znajdzie się w ich bezpośrednim zasięgu, nawet jeśli nosi obrożę Foresto przeciw kleszczom i pchłom. Substancje aktywne działają w sposób kontaktowy, co oznacza, że kleszcz musi znaleźć się w futrze, aby miał kontakt z substancją. Dopiero wtedy substancja będzie mogła odstraszyć go i zabić. Czasem zdarza się, że kleszcz wczepi się w skórę, szczególnie u zwierząt chodzących na spacery w miejscach, gdzie jest dużo kleszczy. Jednak zdecydowana większość kleszczy ginie, zanim zdąży ugryźć Twojego pupila.

Czy obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom nadaje się dla szczeniąt?
Obroża Foresto przeciw kleszczom i pchłom może być bezpiecznie stosowana u szczeniąt pod warunkiem, że ukończyły siedem tygodni.

Jak mogę się przekonać, że zakupiona przeze mnie jest autentycznym produktem Waszej marki?
Dla zapewnienia autentyczności i wydajności produktu właściciele zwierząt powinni kupować Foresto® w lecznicach weterynaryjnych oraz w sprawdzonych sklepach zoologicznych.

Czy mogę kąpać psa w obroży Foresto?
Obroża Foresto® jest wodoodporna i zachowuje skuteczność po umyciu pupila szamponem, pływaniu lub po spacerach w deszczu. W normalnych warunkach obroża pozostaje skuteczna przez okres do 8 miesięcy. Badania wykazują, że comiesięczne mycie szamponem lub zanurzanie w wodzie nie powodują znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu skuteczności przeciwkleszczowej po rozprzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy skuteczność przeciwpchelna produktu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca.

Skrócona informacja o leku Foresto

Foresto 4,50 g + 2,03 g obroża dla psów > 8 kg
Imidaklopryd / Flumetryna

Podmiot odpowiedzialny
Bayer Animal Health GmbH, Kaiser Wilhelm Allee 50, 51373 Leverkusen, Niemcy

Zawartość substancji czynnej (-ych) i innych substancji
Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 70 cm (45 g) zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne.

Wskazania lecznicze

Psy:
W celu leczenia i zapobiegania inwazji pcheł (Ctenocephalides felis, C. canis) przez okres 7 do 8 miesięcy. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy.
Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
Produkt wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy inwazji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.
W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48 godzin; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające inwazji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.
Produkt zapewnia pośrednią ochronę przed przeniesieniem patogenów Babesia canis vogeli oraz Ehrlichia canis przez gatunek kleszcza Rhipicephalus sanguineus tym samym redukuje ryzyko babeszjozy oraz erlichiozy psów przez okres 7 miesięcy.
Ograniczenie ryzyka zarażenia pierwotniakami Leishmania infantum przenoszonymi przez muchówki Phlebotomus (muchy piaskowe), przez okres do 8 miesięcy.
W celu leczenia inwazji wszołów (Trichodectes canis).

Przeciwwskazania
Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 10 tygodni ani u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Najniższa cena produktów z ostatnich 30 dni:
Bayer Foresto Obroża insektobójcza dla psów powyżej 8kg PBAY002 - 138,99 zł
Bayer Foresto Obroża insektobójcza dla psów powyżej 8kg + Trixie Szczypce do wyciągania kleszczy MIX_005_PBAY_2 - 146,19 zł
Bayer Foresto Obroża insektobójcza dla psów powyżej 8kg + Koema mix 3 smaków (królik, indyk, kaczka) 800g x 6 MIX_002_PBAY_2 - 228,93 zł

Informacje dodatkowe
Kod towaru GI01481
Opinie
1 0 5 5

Jeszcze nikt nie ocenił tego produktu, bądź pierwszy i podziel sie swoją opinią.