• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Pojemniki na karmę dla kota

2 produkt(ów)

Pojemniki na karmę

Przechowywanie karmy dla kotów po jej otwarciu jest niezwykle istotnym czynnikiem mającym wpływ na jakość pożywienia oraz na zdrowie Twojego mruczącego towarzysza. W tym dziale prezentujemy pojemniki na karmę i żwirek dla kotów od najlepszych producentów takich jak Curver, czy Trixie.

Jak przechowywać suchy pokarm dla kota?

Torby suchej karmy powinny być przechowywane w chłodnym i suchym środowisku o temperaturze poniżej 38 °C. W wysokiej temperaturze karma pomimo tego, że jest zabezpieczona w worku może się zepsuć. Ponadto po otwarciu worka karma ma tendencję do niszczenia i utleniania witamin, tłuszczów, które powodują jełczenie strawy. Jeśli chcesz by karma dla Twojego zwierzaka na dłużej zachowała swój doskonały smak najlepiej przechowuj ją zamkniętą w oryginalnej torbie, która zapewnia barierę.
Czy karma dla kota może być przechowywana w piwnicy albo garażu?
Nie polecamy przechowywania karmy dla kota lub psa w niekontrolowanym środowisku – takim jak garaż lub na zewnątrz. Do worka z suchą karmą mogą dostać się pasożyty z zewnątrz, również myszy, a ponadto panujące tam warunki mogą przyczynić się do szybszego psucia karmy. Jeśli już naprawdę nie możemy odnaleźć w kuchni miejsca na karmę dla kota proponujemy włożenie torby do specjalnego pojemnika na karmę, który jest hermetyczny i pozwala chronić karmę jak w słoiku.

Zasady przechowywania karmy suchej dla kota

W celu zachowania zdrowych wartości odżywczych zawsze przechowuj żywność dla kota zachowaniem tych reguł. Karma dla kota powinna być przechowywana w oryginalnej torbie, jeśli ulegnie ona zniszczeniu przesyp do wiaderka z wieczkiem, hermetycznie zamykanym. W sklepie Apetete polecamy produkty Curver. To idealne rozwiązanie, taki pojemnik został wyposażony w zamykaną klapkę, która ułatwia dozowanie karmy, ale także dzięki niej, specyficzny zapach karmy nie przedostaje się na zewnątrz. Poręczny uchwyt pomaga przy użytkowaniu pojemnika. Dodatkowo pojemniki Curver są bardzo ładne i przyjemne dla oka. Ozdobione grafikami z wizerunkiem małych zwierząt. Pojemnik występuje w trzech pojemnościach 6l, 1,5kg oraz 6kg.
Jak przechowywać puszki dla kota? Przed otwarciem przechowywać puszki w miejscu, w którym temperatura wynosi do 20 stopni. Nie zamrażaj karmy dla kotów, ponieważ może to zmienić konsystencję i smak potrawy. Otwarte puszki karmy dla kotów powinny być przechowywane w lodówce, aby zachować wilgoć, zminimalizować ekspozycję na powietrze i ograniczyć przenoszenie zapachów na inne produkty. Najlepszym sposobem przechowywania otwartych puszek karmy dla kotów lub psów jest użycie plastikowej pokrywki na karmę dla zwierząt, która pasuje do górnej części puszki.

Czy powinienem używać plastikowego pojemnika do przechowywania karmy dla kota lub psa?

Wielu właścicieli kotów i psów lubi przesypuje suche jedzenie kota z torby do innego pojemnika. Jeśli pojemnik nie jest przeznaczony tylko na karmę, może to być niebezpieczne. Nie wolno przesypywać karmy do pojemnika na śmieci czy worków na śmieci, nawet tych zamknięciem ZIP. Pojemniki i opakowania takie mogą nadawać karmie brzydki dla zwierząt zapach, dodatkowo toksyczne substancje mogą przenikać do karmy. Ponadto zapinane na zamek torby nie zapobiegną gromadzeniu się tłuszczu na zewnętrznej stronie torby. Dopuszczalne jest przechowywanie karmy dla kotów w czystych metalowych pojemnikach albo pojemnikach do przechowywania żywności dostępnych w sklepie Apetete w tym dziale.

Pojemniki na karmę dla kotów do stosowania w podróży

Torby na karmę dostępne w sklepie Apetete to rodzaje plecaków na żywność, zajmują mało miejsca, są lekkie i łatwe do przechowywania. Dzięki odpowiedniej strukturze pozwalają zachować na dłużej świeżość karmy Twojego kota. Dostępne w dwóch rozmiarach 25kg i 10kg, takie podróżne pojemniki przydadzą się również do przechowywania żwirku dla kota.

Przeczytaj na naszym blogu: