• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Miski plastikowe dla kota

24 produkt(ów)

Miski plastikowe dla kota

Jaka miska będzie najlepsza dla mojego kota? Miski dla kota to niezbędny element wyposażenia kociego opiekuna. Miska zapewnia ochronę naszej podłogi przed zabrudzeniami, mimo tego, że kot jest zwierzęciem nie do końca udomowionym nie znaczy, że ma jeść na podłodze. Również mimo naszych bliskich relacji żywienie kota z misek dla ludzi czy talerzy z punktu zdrowotnego nie jest polecane. Koty niestety przenoszą wiele bakterii, a jedzenie ze wspólnych naczyń może się dla nas niekoniecznie dobrze skończyć.

Jak wybrać miskę dla kota

Wybór miseczki dla kota może wydawać się błahym problemem. Jednak przed zakupem miski należy przenalizować kilka elementów jak rozmiar miseczki oraz do czego ona będzie służyła. Miska plastikowa jest lekka dlatego niezdarny kotek może ją łatwo przewrócić i zmusić nas tym samym do regularnego zmywania podłogi. Jeśli nie chcemy stale biegać ze ścierką po każdej wizycie kota – nie używajmy misek plastikowych do wody. Miska plastikowa dla kota przyda się do podawania w niej karmy mokrej albo suchej. Ma wiele zalet – jest lekka, można ją łatwo umyć oraz występuje w wielu wariantach kolorystycznych.
Podczas przeglądania oferty misek na karmę pomyśl o tym jakiej wielkości jest Twój kot oraz czy jego cechy wyglądu w jakiś sposób nie będą mu utrudniały pobierania pokarmu z miski jaką wybierzesz. Dla kotów z płaskimi pyszczkami (Persy, Brytyjczyki) producenci przygotowali miski plastikowe dla kota o niskich rantach. Takie płaskie talerzyki.

Zalety i wady zakupu plastikowej miski dla kota

Plastikowe miski dla kota występują w wielu wariantach: różnorodność kształtów i kolorów pozwala na indywidualne dobranie miski. Zaletą misek plastikowych jest fakt, że większość można myć w zmywarkach. Zaletą takiej miski jest ich cena, często są one dużo tańsze od innych produktów. Plastikowe miski niestety są mało trwałe, choć koty rzadko mają tendencję do ich gryzienia. Ponadto miseczki z tworzywa sztucznego nie są bardzo ciężkie, więc pupilek może je łatwo przewrócić i wylać wodę. Ponadto niektóre plastikowe miski mogą być przyczyną alergii kontaktowej. Jeśli używasz miski z tworzywa sztucznego, pamiętaj, aby zwracać szczególną uwagę na wszelkie zmiany na skórze kota.

W sklepie Apetete oferujemy miski dla kota różnych producentów, wielu fantastycznych kształtach i kolorach, niektóre z modeli mają dopasowany kształt do budowy kota inne zapobiegają przed szybkim jedzeniem i związanym z nim niestrawnościami.

Przeczytaj na naszym blogu: