• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Stojaki na miski dla kota

5 produkt(ów)

Miski dla kota na stojaku

Dobierając miskę dla kota należy uwzględnić nie tylko jej estetykę, ale łatwość czyszczenia i karmienia kota. Czy wiesz, że wybór nieodpowiedniej miski może wpłynąć na nawyki żywieniowe i zdrowie Twojego kota? W naszym sklepie Apetete znajdziesz bogatą ofertę misek dla kota, zarówno miski ze stali nierdzewnej, miski ceramiczne jak i plastikowe, a także pojemniki na karmę, czy karmniki, które pozwolą Ci karmić kota nawet podczas Twojej nieobecności. W tym dziale znajdziesz miski na stojaku dla kota.

Dla kogo miska na stojaku

Miski na stojaku dostępne w tym dziale pozwolą ci zachować czystość wokół miseczki, wyglądają schludnie a ponadto są polecane dla starszych kotów, które mogą odczuwać dyskomfort podczas schylania. Miski na stojaku są wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu można je łatwo wyczyścić po każdym posiłku naszego mruczka.

Jak należy dobierać miskę dla kota

Bakterie i olej narastają w zadrapaniach plastikowego materiału i mogą powodować trądzik u kotów, który objawia się w postaci czarnych kropek na podbródku. Lepszym rozwiązaniem jest zakup miseczek ze stali nierdzewnej czy ceramiki.

Koci savoir vivre

Rozważ głębokość misek kotów Koty wolą naczynia i miski, które są dość płytkie i szerokie wiedziałeś o tym? Chodzi o to, że naczynia zbyt głębokie zmuszają je do wkładania całego pyska a nawet głowy do środka miski co zniechęca do jedzenia. Kot, który w ten sposób jest zmuszony jeść swój posiłek szybko się zniechęca bo odczuwa dyskomfort związany z ciągłym drażnieniem wąsów. Ponadto niektórzy weterynarze twierdzą, że koty mogą czuć się nieswojo z głęboką miską, jeśli uniemożliwia im patrzenie w górę i obserwowanie otoczenia.

Niektóre koty wymagają specjalnych misek na jedzenie

Co jeśli masz kota o płaskim pysku, takiego jak perski? Kup specjalną potrawę, która ma niski rant, dzięki czemu kotek o płaskim pyszczku będzie mógł w spokoju zjeść swój obiadek.

Zastanów się, gdzie postawisz miski dla kotów

Pomyśl o lokalizacji miski dla kotów. Nie może być ustawiona obok kuwety ani w pomieszczeniach często uczęszczanych, na skraju wejść, przechodnie – wówczas mogą stresować kociaka. Ponadto jeśli masz kilka kotów nie ustawiaj misek wszystkich w jednym rządku. Koty są samotnymi myśliwymi i denerwują się, gdy inny kot je zbyt blisko.

Pamiętaj o zachowaniu czystości wokół i w samej misce kota. Codziennie myjesz talerze, nie lubisz jeść w brudnym naczyniu? Wierz mi Twój kot również a nawet sucha karma zostawia tłuste ślady w misce. Myj miski od razu jeśli karmisz kota mokrym jedzeniem.

Przeczytaj na naszym blogu: