• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Szelki i smycze dla gryzoni

Jeśli posiadasz królika, świnkę morską, szynszylę a nawet chomika to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz ze zwierzakiem bezpiecznie wychodzić na spacery. W tym dziale znajdziesz wszystko, co ułatwi Ci podróżowanie z pupilem. Zapraszamy do zakupu akcesoriów dla gryzoni znajdziesz u nas wygodną smycz dla gryzoni czy szelki dla królika. W Apetete znajdziesz również inne potrzebne akcesoria dla gryzoni, które przydadzą się podczas spacerów jak miski, czy transportery dla gryzoni.

Szelki dla królika

Życie królików w niewoli jest dziś o niebo lepsze, niż kilka naście lat temu. Obecnie zwierzaki te cieszą się podobnymi przywilejami jak psy, czy koty domowe. Co oznacza, że opiekunowie dbają o ich wszystkie potrzeby, w tym celu kupują odpowiednie zabawki dla gryzoni, które pozwalają zapanować nad nudą w klatce. Doskonałą formą rozrywki dla królików jest możliwość wyjścia na spacer. Takie wyjścia są bardzo potrzebne. Króliki chętnie korzystają z większej przestrzeni do eksploracji terenu. Na świeżym powietrzu mogą węszyć i biegać tak jak lubią. Mimo tej sielanki, trzeba pamiętać, że świat zewnętrzny dla zwierzaka, nieprzystosowanego do życia na wolności jest zbyt niebezpieczny.

Królika na spacerze nie wolno swobodnie puścić, bo może uciec. Dla bezpieczeństwa zwierzaka proponujemy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt spacerowy. W naszym sklepie znajdziesz szelki dla królika oraz smycz dla królika. Dobrze dobrane uchronią naszego zwierzaka przed ucieczką czy atakiem psa, albo kota. Nasze szelki dla gryzoni są w pełni bezpieczne, wykonane z przyjaznych materiałów dla sierści. W Apetete smycze dla gryzoni i królików występują w różnych kolorach, dzięki czemu można dobrać pod siebie odpowiedni zestaw spacerowy. Posiadamy również specjalne szelki dla królika miniaturki, które będą również odpowiednie dla mniejszych gryzoni. Dzięki czemu i tak mały przyjaciel może korzystać z uroków wiosny, czy lata.

Smycz dla chomika

Smycz dla chomika, czy szelki...jeszcze jakiś czas temu pomysł mógłby wydawać się absurdalny. Kto, by pomyślał, aby zabierać chomika na spacer. Na dworze czeka na niego zbyt wiele niebezpieczeństw, chociażby w postaci innych zwierząt. Jednak jeśli nauczymy chodzić chomika na smyczy, można bezpiecznie wychodzić z nim na spacer. W tym celu przyda się na pewno duża ilość łakoci, by zachęcić chomika do założenia szelek. Dodatkowo szelki dla chomika powinny się móc łatwo zapinać i nie pozwolić zwierzakowi na ucieczkę. Dobrym rozwiązaniem jest zakup pełnych szelek dla chomika. Wyglądają one jak kamizelka, występują w różnych rozmiarach S, M, L i XL. Najmniejsze będą odpowiednia dla chomika, do tego można dokupić oddzielnie smycze dla chomików. Taka smycz dla chomika powinna być na tyle długa, aby umożliwić zwierzakowi węszenie i poznawanie okolicy. W sklepie zoologicznym kupisz też Szelki dla gryzoni w zestawie ze smyczą. To dobre rozwiązanie i na pewno ekonomiczne.

Czy szelki dla szynszyli to dobry pomysł?

Szynszyle to niezwykle ciekawskie i bardzo towarzyskie zwierzątka. Jednak czy wyprowadzenie szynszyli na spacer jest dobrym pomysłem? Okazuje się, że można wychodzić z szynszylą na spacer. Pod warunkiem odpowiedniego przygotowania. Szynszyla nie może podobnie jak inne gryzonie być puszczana samopas. Przed wyjściem na spacer musi mieć założone szelki dla szynszyli, do których będzie podpięta smycz dla szynszyli, czy inna smycz dla gryzoni. Szelki dla szynszyla muszą być dobrze zapięte, tak by przylegały do ciała. W ten sposób minimalizujemy ryzyko ucieczki zwierzaka. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup pełnych szelek, które przypominają kamizelkę.

Dodatkowa uwaga, jeśli już będziemy chcieli wyprowadzić naszego szynszyla na spacer, pamiętajmy by wybierać spokojne miejsca, z dala od psich terenów spacerów, czy wybiegów. Spotkanie z dużym zwierzęciem może być dla szynszyla zbyt dużym stresem. Przestraszone zwierzątko będzie próbowało uciec na drzewo, a to może skończyć się poważnymi kontuzjami. Ogólnie hodowcy szynszyli nie polecają częstych spacerów na smyczy z szynszylą. Dlatego jeśli już chcesz zapewnić zwierzakowi więcej swobody to zainwestuj w dobry wybieg dla szynszyli, czy kojec który możesz postawić w ogrodzie, albo w salonie na kilka godzin i dać zwierzakowi bezpieczną możliwość wybiegania i wspinaczki.

Apetete

W naszym sklepie zoologicznym Apetete proponujemy ciekawe rozwiązania dla opiekunów małych zwierząt. Znajdziesz tutaj karmy, smycze, klatki, transportery, witaminy, zabawki dla gryzoni i wiele innych potrzebnych akcesoriów dla gryzonia. Zapraszamy Cię do polubienia naszego profilu na Facebooku. Tam organizujemy ciekawe konkursy z nagrodami dla naszych Klientów i sympatyków. Koniecznie zajrzyj też na naszego Instagrama, wpisując #pupilapetete możesz dołączyć do naszego grona przyjaciół Apetete.