• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

VetExpert KalmVet 60 tabletek

Opinie klientów (11)
Kod produktu: PVEM006
Marka: VETEXPERT
60 tabletek Bestseller
70,99 zł
 • - +
 • Informacje

  KalmVet 60 tabletek

  KalmVet preparat dla zwierząt do łagodzenia objawów stresu i niepokoju.

  Charakterystyka produktu:
  KalmVet to preparat wspomagający przeznaczony dla zwierząt do łagodzenia objawów stresu i niepokoju.

  KalmVet – Mechanizm działania
  Mechanizm działania karmy uzupełniającej KalmVet opiera się na opisanym w literaturze naukowej działaniu poszczególnych składników tego preparatu:

  Tryptofan jest aminokwasem będącym prekursorem neuromediatora serotoniny. Zwiększenie ilości tryptofanu w diecie prowadzi do zwiększenia jego stężenia w mózgu, co pobudza wytwarzanie serotoniny, która po uwolnieniu do szczelin synaptycznych może łączyć się z różnymi podtypami receptorów. Poprzez działanie na te receptory w różnych częściach mózgu serotonina kontroluje wiele funkcji fizjologicznych, m.in. uwalnianie hormonów, ból, apetyt, a także samopoczucie oraz behawior (Bosch i wsp., 2007). W badaniach przeprowadzonych na psach wykazano, że zwiększenie poziomu serotoniny w mózgu może zmniejszać występowanie agresji, samouszkodzeń i zwiększać odporność psów na stres. Psy otrzymujące w pokarmie podwyższoną zawartość tryptofanu wykazywały mniejszą agresję terytorialną (DeNeapoli i wsp., 2000). W badaniach przeprowadzonych na innych gatunkach zwierząt wykazano także, że dodatek zwiększenie ilości tryptofanu w diecie, a co za tym idzie w osoczu krwi, sprawia, że zwierzęta te są bardziej oporne na stres (Markus i wsp., 2000)

  Wyciąg z rumianku (Chamomilla recutita) poza szeregiem innych działań biologicznych, posiada także właściwości przeciw lękowe. Zawarta w wyciągu z rumianku apigenina przyłącza się do receptorów benzodiazepinowych i wykazuje działanie przeciw lękowe oraz łagodne działanie uspokajające. (Srivastava i wsp., 2010). Jej działanie potwierdzono u pacjentów z uogólnionym zaburzeniami lękowymi (Amsterdam i wsp., 2009). Nie jest wykluczone, że w wyciągu z rumianku znajdują się także inne związki inne niż apigenina, które wiążą się z receptorami benzodiazepionowymi i receptorami dla kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) w mózgu i mogą być odpowiedzialne za uspokajające działanie rumianku (Paladini i wsp, 1999).

  Waleriana, czyli wyciąg substancji czynnych z kozłka lekarskiego (Valeriana officinalis), jest od wielu lata znana jako substancja o łagodnym działaniu uspokajającym i przeciwlękowym (Houghton, 1988). Mechanizm jej działania opiera się na obecności związków terpenowych, a przede wszystkim kwasu walerenowego oraz kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) (Houghton, 1999). Substancje czynne zawarte w wyciągu wiążą się z wieloma receptorami dla neurotransmiterów, w tym z receptorem 5-HT5A, który bierze udział w modulacji uczucia lęku. Działanie przeciw lękowe wyciągu z kozłka lekarskiego wykazano u wielu gatunków zwierząt oraz ludzi (Kennedy i Wightman, 2011).

  Podsumowując, karma uzupełniająca KalmVet zawiera substancje czynne o udokumentowanym naukowo mechanizmie działania, których stosowanie może wykazywać działanie uspokajające i przeciw lękowe u zwierząt. Niniejszą opinię przygotowano na prośbę firmy VetPlanet na podstawie recenzowanej literatury naukowej dostępnej w bazach naukowych PubMed oraz Science Direct.

  Składniki:

  • nasiona oleiste, owoce oleiste i ich produkty pochodne.
  • Rumianek (Chamomilla recutita)
  • Kozłek lekarski (Valeriana officinalis)
  • Tryptofan

  Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni:
  70,99 zł

  Dawkowanie

  Dawkowanie:

  Koty i psy do 10 kg masy ciała 1 kapsułka dziennie. Od 10 do 25 kg masy ciała – 2 kapsułki dziennie. Powyżej 25 kg masy ciała – 3 kapsułki dziennie.
  Informacje dodatkowe
  Kod towaru PVEM006
  Kod kreskowy 5907752658709
  Waga [kg] 0.1000
  Producent VETEXPERT
  Opinie  11 0 5 5

  Opinie naszych Klientów (11)

  5
  Klient ocenił produkt: Doskonale
  5
  Klient ocenił produkt: Doskonale
  5
  Dobry produkt.
  5
  Łatwe podanie pieskowi. Naturalne składniki. Działa.
  5
  Klient ocenił produkt: Doskonale
  5
  Lek pomaga uspokoić psa, już po kilku dniach stosowania widać zmianę w zachowaniu. Bardzo zasmakował psu więc nie ma problemu z podaniem.Można wyciskać zawartość kapsułki lub podawać w całości, żelowa otoczka może być zjadają przez zwierzęta. Produkt dobrej jakości , warty polecenia.
  5
  Klient ocenił produkt: Doskonale
  5
  Bardzo skutecznie uspokaja kota w czasie hałaśliwego remontu u sąsiadów
  5
  Środek zalecony przez weterynarza, piesek dobrze na niego reaguje
  5
  Klient ocenił produkt: Doskonale
  5
  Pomaga naszemu strachulcowi w codzienności

  Osoby które wybrały VetExpert KalmVet 60 tabletek przeglądały także: