• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Suplementy diety na spokój i trawienie dla psa

21 produkt(ów)

Spokój a trawienie

Psy podobnie jak ludzie mogą cierpieć z powodu dolegliwości na tle zaburzeń pracy układu pokarmowego. Objawami niestrawności są najczęściej: apatyczność, pogorszona jakość skóry i sierści, piszczenie, biegunka, wymioty, a nawet gorączka.

Jak żywić psa

Układ pokarmowy psów jest przystosowany przede wszystkim do trawienia pasz pochodzenia zwierzęcego, czyli mięsa i jego podrobów. Za tym faktem przemawia budowa psa – krótki przewód pokarmowy, silne szczęki, rozwinięte kły stworzone do pożerania twardych kości, małe siekacze. Z tego względu produkty, które wymagają długiego trawienia jak zboża i rośliny trawione są przez psy znacznie dłużej. Z drugiej strony karmienie psa samym mięsem też nie jest dla nich dobre i odpowiednie. Zwierzęta te zostały udomowione kilkaset lat temu i od tej pory karmione są produktami pochodzącymi z naszego stołu. Wobec tego z mięsożerców stały się wszystkożercami i tak naprawdę psy wolą urozmaiconą dietę. Dieta psa musi być pełnowartościowa, aby utrzymać zwierzę w dobrym zdrowiu i kondycji. Tak jak ludzie, psy potrzebują w diecie kluczowych składników odżywczych takich jak węglowodany, tłuszcze, białka, witaminy, składniki mineralne. Jeśli w diecie psa zaburzona jest proporcja miedzy mięsem a dodatkowymi składnikami może on mieć problemy z trawieniem.

Ponadto zaburzenia żołądkowo – jelitowe wynikają również z błędów dietetycznych takich jak: podanie owoców z pestkami, zjedzenie czekolady, zbyt tłuste jedzenie albo zatrute. Innym powodem jest pożeranie pokarmu przez psy w pośpiechu. Powodem dla którego pies szybko je może być w przeszłości odczuwany głód, konieczność walki o posiłek, charakter i temperament psa. Ze względu na możliwość wystąpienia wzdęć – niebezpiecznych dla psa dobrze jest zapobiegać nadmiernemu pochłanianiu karmy. Najlepszym wyjściem jest zastosowanie misek spowalniających jedzenie, które dostępne są w naszym sklepie.
Jeśli przyczyną szybkiego jedzenia jest stres psa – polecamy produkty zmniejszające objawy stresu takie jak: stress out, kalm vet. Jeśli nie chcemy obciążać wątroby psa to najbezpieczniejszym rozwiązaniem na stres będą metody naturalne takie jak: olejki, feromony czy masaże relaksujące.

Dlaczego mojego psa boli brzuch

Problemy układu pokarmowego mogą być wywołane różnymi czynnikami, jednak oprócz chorób, najczęściej przyczyną jest zła dieta.
W przebiegu zaburzeń trawiennych u psów szczególnie ważne jest podawanie odpowiedniego pokarmu, jak specjalistyczne karmy oraz zapewnienie spokoju. Wskazaniami do diety weterynaryjnej są przewlekła biegunka, zapalenie żołądka i jelit, zespół złego wchłaniania i złego trawienia, niewydolność trzustki, nieswoiste zapalenia jelit, zapalenie trzustki, hiperlipemia, limfangiektazja oraz choroby wątroby. Nigdy samemu nie należy zmieniać diety psa, dopiero diagnoza i zalecenie lekarza weterynarii powinny być podstawą do wybrania odpowiedniej diety. Czasem nieswoiste objawy ze strony żołądka czy układu pokarmowego mogą być zwiastunem innych chorób niekoniecznie związanych z układem pokarmowym.

Co na ból brzucha

Na pewno nie wolno samemu psa leczyć, zwłaszcza podając leki z naszej domowej apteczki. Niektóre leki przeciwbólowe, zwłaszcza te zawierające ibuprofen, paracetamol mogą poważnie zaszkodzić naszemu pupilowi. Weterynarz sam dobierze odpowiednie leki, a jeśli dolegliwość będzie tego wymagała zaleci podawanie suplementów wzmacniających florę bakteryjną żołądka.
W tym dziale znajdziesz suplementy diety niezbędne podczas dolegliwości żołądkowych oraz preparaty zmniejszające stres u zwierząt.

Spokój, trawienie - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Co dla psa na lepsze trawienie?

Okazuje się, że to właśnie drożdże i chlorofil wpływają pozytywnie na sprawny proces trawienia u psów, ponieważ zapobiegają tworzeniu się groźnych metabolitów. Dodatkowo skutecznie neutralizują brzydkie zapachy w trakcie trawienia. Drożdże są dla psa bezpiecznym i naturalnym produktem pozyskiwanym z drożdży piwnych. Można podawać psu suplementy, które w gotowej mieszance zawierają właśnie drożdże i chlorofil.

Po czym poznać, że psa boli brzuch?

Ból brzucha u psa może się objawiać poprzez brak apetytu u pupila i ogólną apatię. Pojawiają się często wzdęcia oraz kłopoty żołądkowe widoczne poprzez biegunkę, a nawet wymioty. W takiej sytuacji nie warto czekać, aż samo przejdzie, a najlepiej jak najszybciej umówić wizytę u weterynarza. Specjalista wykonana badania i rozpozna źródło bólu, a pupil otrzyma odpowiednie leki, które ograniczają ból. Pies, którego boli brzuch, czasami może dawać bardzo nieznaczne objawy, dlatego warto zawsze obserwować pupila, by dostrzec nietypowe zmiany w jego zachowaniu.

Jak dobrać tabletki na trawienie dla psa?

Tabletki na trawienie dla psa pomoże dobrać weterynarz, biorąc pod uwagę stan zdrowia pupila i dolegliwości, jakie go dotyczą. Wybierając preparat, zwróć uwagę, na jego przeznaczenie i czy działanie pokrywa się z objawami Twojego psa. Przede wszystkim suplement powinien być wzbogacony o drożdże (najczęściej jest to wyciąg z drożdży piwnych) i chlorofil. Dobrze, aby wybrany preparat był naturalny i pozbawiony zbędnych dodatków.