• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla średniego psa - rasy średnie 10kg - 25kg

1-30 of 706

Psy rasy średniej to wyjątkowo wybredna grupa zwierząt, tak samo karma dla psa średniej wielkości powinna być wyjątkowa. Pomimo średniej wielkości psy te cechują się wyjątkowo dużym zapotrzebowaniem na energie. Karma dla psa średniej wielkości powinna być zatem zdrowa, pożywna i dostosowana do indywidulanych preferencji smakowych każdego psa.

Karma dla psa średniej wielkości

Wybierając karmy dla psów średniej wielkości należy zwrócić uwagę na jej skład oraz ilości mięsa – czyli białka, które jest niezbędne do prawidłowe funkcjonowania psa. Karma dla psa średniej wielkości powinna być dostosowana do jego zdrowia, trybu życia, jego aktywności oraz preferencji smakowych. Karma dla psa do 25 kg powinna być bogata we wszystkie wartości odżywcze, które zapewnią prawidłowe funkcjonowanie naszemu psu.

Karmy dla psów średniej wielkości

Karma dla psa średniej wielkości jest dostępna w wersji suchej oraz w wersji mokrej. Karma dla psa do 25kg będzie dużo bardziej wydajna i tańsza. W przypadku stosowania karmy suchej należy pamiętać o stałym dostępie psa do czystej wody pitnej. Stosowanie suchej karmy wspomaga dbanie o higienę jamy ustanej psa. Pies podczas gryzienia ściera osad nazębny. Mokra karma dla psa średniej rasy zawiera wodę, co pozwala na nawodnienie organizmu i wspomaganie układu moczowego psa. Mokra karma jest smakowita oraz aromatyczna, więc będzie idealna dla wybrednego psa.

Karmy dla psów średniej wielkości w Apetete

Karma dla psa średniej wielkości sklep Apetete, posiada w swojej ofercie bardzo dużo różnorodnych karm dla psów średnich ras. Karmy dla psów średniej wielkości, które zawierają wszelkie niezbędne wartości odżywcze takie jak białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy oraz minerały. Wybierz karmę dla swojego psa z szerokiej oferty sklepu zoologicznego Apetete i ciesz się jego zdrowiem oraz aktywnością przez długi czas.

Karmy suche i mokre dla psa średniego

Pierwotnie psy ras średnich hodowane były ze względu na swoje cechy użytkowe, takie jak wytrzymałość, siła i szybkość. Obecnie rasy przystawały się do zróżnicowanych warunków życia z człowiekiem. Dziś psy średnie to najczęściej zwierzęta sportowe, startują w dyscyplinach sportów przeznaczonych dla psów: bikejoring, skijoring, sledding, zaprzęgi, przez pulling do aktywnych typu: Agility, flyball, dog frisbee, dummy, obedience, IPO posłuszeństwo sportowe, itp. Niezależnie od pracy jaką wykonują psy ras średnich jedno jest pewne – potrzebują tej aktywności. Jednak sport jak wiadomo to nie tylko zdrowie, podczas zawodów i treningów może dojść do kontuzji, ponadto sam udział i przygotowanie jest dla psa stresujący. Jego układ nerwowy jest bardziej obciążony, a stawy są podatne na urazy i złamania. Z tego względu dieta psa średniego powinna być szyta na miarę jego potrzeb.

Karma sucha dla średniego psa

Od 12 miesiąca życia średnie rasy powinny dostawać karmę przeznaczoną dla psów dorosłych. Odpowiednie proporcje wapnia i fosforu gwarantują zdrowe kości, zaś odpowiedni poziom: cynku, aminokwasów siarkowych, witamin, kwasów tłuszczowych dba o piękną skórę. Skóra to największy narząd i jej wygląd świadczy o kondycji i zdrowiu pupila. Przez skórę dostają się wszystkie zanieczyszczenia. Odżywiając skórę zapewniamy nie tylko średniemu psu odpowiedni i zdrowy wygląd ale chronimy jego odporność.

Karma mokra dla psów ras średnich

Dieta oparta na mokrych karmach jest dla psa zdecydowanie łatwiej przyswajalna. Ma też tą zaletę, że dostarcza wody i tym samym dba o prawidłowe nawodnienie organizmu. Dodatkowo jest bogata w tłuszcze, które zapewniają zdrowy wygląd skóry. Obecnie większość producentów marki super Premium karm suchych dla psa przygotowuje ofertą mokrych karm o tych samych właściwościach co suche produkty. Dzięki temu można skomponować smaczną i zdrową dietę dla swojego średniego psa. Takie rozwiązanie niedawno zaproponował czołowy producent karm dla psów – Royal Canin. Na stronie apetete.pl dostępne są już paczki karmy mokrej i suchej dla psa. Zachęcamy do skorzystania z tej smacznej oferty.

Oferta sklepu dla psa ras średnich

Sklep dla psa średniego - apetete.pl oferuje szeroki wybór karm mokrych i suchych z podziałem na rasy i wiek psa. Czołowi producenci, tacy jak: Acana, Brit, Orijen, Josera, Natural Taste, Taste of The Wild, Eukanuba, Purina, a także producenci karm ekologicznych i bezzbożowych. W ofercie sklepu dla psa znajdą się również specjalistyczne karmy weterynaryjne: Eukanuba, Royal Canin oraz Trovet i Farmina. W doborze odpowiedniego produktu polecamy skorzystać z pomocy naszych specjalistów z biura obsługi klienta sklepu zoologicznego apetete.pl.


Zobacz również:

Średnie rasy 10kg - 25kg - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jak wybrać karmę dla psa średniej wielkości?

Wybierając karmę dla psa średniej wielkości, należy zwrócić uwagę na jej skład, czyli wartości odżywcze. Ważne, aby karma była jak najbardziej naturalna oraz zdrowa. Tylko pełnowartościowa, zbilansowana karma pozwoli na utrzymanie naszego pupila w zdrowiu i dobrej kondycji.

Jak karmić psa średniej wielkości?

Posiłki powinny być dostosowane do wielkości psa, ale również do jego tryby życia, aktywności oraz preferencji smakowych. Psy średniej wielkości zwykle potrzebują 2 do 3 posiłków dziennie.

Dlaczego warto kupować karmę dla psów średniej wielkości w apetete.pl?

Kupowanie w internetowym sklepie Apetete zapewnia nam szeroki wybór karm od najlepszych producentów w dobrych cenach. W asortymencie znajdują się karmy z najlepszym składem w przystępnych cenach.