• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Obrożne na pchły i kleszcze dla kota

10 produkt(ów)

Obroże dla kota na pchły i kleszcze

Kleszcze, pchły to najczęściej dokuczające naszym pupilom pasożyty. Kleszcze przenoszą wiele chorób zagrażających nie tylko zdrowiu, ale i życiu naszych kotów. Badania pokazują, że co 3 kleszcz jest zarażony Boreliozą i babeszjozą, to dwie autoimmunologiczne choroby bardzo niebezpieczne dla życia naszych zwierząt. Kleszcze żyją w wysokich trawach, na krzewach i żerują praktycznie cały rok. Największa intestacja następuje w okresie wiosennym kiedy potrzebują więcej krwi do rozmnażania się. Wówczas kleszcze są najgroźniejsze i najbardziej żerne. W celu walki z kleszczami właściciele stosują wiele różnych metod: krople na pchły i kleszcze, spraye, a nawet obroże i tabletki. Niektórzy preferują bardziej naturalne metody, takie jak czystek czy ocet, jednak ich skuteczność w przeciwieństwie do preparatów weterynaryjnych nie została jeszcze naukowo potwierdzona.

Rodzaje obroży na pchły i kleszcze

W tym dziale znajdziesz obroże na kleszcze i pchły, wśród nich najpopularniejsza obroża Foresto, która działa przez okres 8 miesięcy. Jej substancja Imidaklopryd, który wykazuje aktywne działanie przeciwko larwom pcheł we wszystkich stadiach rozwoju, jak również przeciwko dorosłym osobnikom pcheł oraz wszy i wszołów drugą substancją w preparacie Foresto jest flumetryna, która jest odpowiedzialna za roztoczobójcze właściwości omawianego produktu leczniczego weterynaryjnego oraz zapobiega produkcji zapłodnionych jaj poprzez działanie bójcze na samice kleszczy.

Obroża Foresto dla kota

Jak działa obroża na kleszcze Foresto – substancje czynne (flumetryna i imidaklopryd) są w sposób powolny i ciągły uwalniane z obroży na skórę zwierzęcia. Obydwie substancje są obecne w sierści kota w stężeniach zapewniających roztoczobójcze/owadobójcze działanie przez cały okres skuteczności produktu, czyli przez 8 miesięcy. Substancje czynne ulegają rozprowadzeniu na całą powierzchnię skóry zwierzęcia.
Obroża Foresto długość obroży to 38cm, jest ona bezwonna i wodoodporna. Do stosowania dla kotów powyżej 10 tygodnia życia. Obecnie to najczęściej używany produkt na pchły i kleszcze.

Oferta sklepu apetete

Wiemy co potrzebne jest by zadbać o zdrowie Twojego przyjaciela, dlatego w naszym sklepie dla kota znajdziesz produkty, które pomogą ochronić Twojego przyjaciela przed grożącymi mu niebezpieczeństwami takimi jak pchły czy kleszcze. Dostępne w naszym sklepie preparaty pochodzą ze sprawdzonych hurtowni weterynaryjnych, tylko do obioru osobistego u kuriera.