• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Preparaty na pchły i kleszcze dla kota

Preparaty na pchły, kleszcze bezpieczne dla kota

Pchły i kleszcze to najpopularniejsze pasożyty, ale też najbardziej dokuczliwe. Samo ugryzienie nie jest tak niebezpieczne jak fakt, że pasożyty te roznoszą choroby. Pchły powodują pchle zapalenie skóry, nieprzyjemny świąd, a do tego są nosicielem tasiemca. Zaś kleszcz jest nosicielem wielu poważnych chorób między innymi babeszjozy, piroplazmozy, boleriozy. W przypadku tych chorób lepiej odpowiednio zabezpieczyć ulubieńca. W sklepie apetete proponujemy szeroki asortyment. Klienci mają do wyboru łagodne środki takie jak: szampony, spraye albo skuteczniejsze lecz bardziej inwazyjne krople na skórę zwane spot-on albo spraye. Najlepsi, sprawdzeni producenci tacy jak: Sabunol, Frontline, Fiprex.

Stosując preparaty na pchły i kleszcze zminimalizujesz ryzyko wystąpienia chorób, które są przez nie przenoszone i wywoływane.

Pamiętaj, że w przypadku zauważenia kleszcza należy go jak najszybciej usunąć pęsetą lub specjalną kleszczołapką dostępną w naszym sklepie.

Skuteczne sposoby na pchły I kleszcze u kotów

Jeśli chcesz pozbyć się problemu pcheł i kleszy musisz pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. W tym celu użyj jednego z wielu specyfików, które są dostępne w różnych formach:

Krople w postaci kropli do zakroplenia na karku – uwaga aby kot tego nie zlizał! Działanie kropli jest natychmiastowe, a okres ochrony na pchły to 3 miesiące, na kleszcze 4 tygodnie.

Obroże na pchły i kleszcze przeznaczona jest do stałego noszenia. Przez cały okres powinna stanowić barierę odstraszającą i bójczą na pchły i kleszcze. Niektóre rodzaje obroży jak np.: Foresto chronią kota nawet przez 7 miesięcy. Warunek – nie może kot jej zgubić, dlatego sprawdzaj codziennie czy Twój kot ma na sobie swoją obrożę, zwłaszcza jeśli jest wychodzący.

Szampon na pchły i kleszcze nie jest to środek zapobiegawczy, ale pomaga usunąć pchły , odświeżyć kocie futro i pozbyć się dorosłych pcheł. Koty bardzo nie lubią takich zabiegów, dlatego w naszym sklepie dostępne suche szampony dla kotów oraz szampony odstraszające w formie pianki.

Spray na kleszcze dla kota skutecznie odstrasza tak jak Ixoderm i zabija pasożyty Frontline i Fiprex.

Pasożyty zewnętrzne takie jak kleszcze, pchły najbardziej niebezpieczne są dla kotów niż psów ponieważ koty są wszędobylskie. Wejdą wszędzie a te wychodzące potrafią nie wracać przez kolejne dwa dni, wobec tego właściciel nie ma możliwości sprawdzenia codziennie czy do kota nie przykleił się jakiś pasożyt. Niestety z kleszczami jest tak, że im dłużej żeruje na żywicielu tym prawdopodobieństwo zarażenia chorobą staje się większe. Dlatego najlepszym sposobem ochrony kota przed kleszczami i pchłami jest po pierwsze regularne sprawdzanie stanu sierści a także pilnowanie terminów kolejnych odrobaczeń. Większość preparatów na kleszcze i pchły dla kotów działa odstraszająco i bójczo na kleszcze 3 tygodnie, a na pchły 3 miesiące.

Preparaty na pchły i kleszcze są bezpieczne dla Twojego kota

Pamiętaj nie ważne co zastosujesz w walce z pasożytami i tak musisz zadbać o regularne sprawdzanie zwierzaka. Coraz więcej pojawia się kleszczy i pcheł odpornych na bójcze substancje i żaden środek nie daje 100% gwarancji skuteczności.