• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Preparaty na pchły i kleszcze dla kota

8 produkt(ów)

Preparaty na pchły, kleszcze bezpieczne dla kota

Pchły i kleszcze to najpopularniejsze pasożyty, ale też najbardziej dokuczliwe. Samo ugryzienie nie jest tak niebezpieczne jak fakt, że pasożyty te roznoszą choroby. Pchły powodują pchle zapalenie skóry, nieprzyjemny świąd, a do tego są nosicielem tasiemca. Zaś kleszcz jest nosicielem wielu poważnych chorób między innymi babeszjozy, piroplazmozy, boleriozy. W przypadku tych chorób lepiej odpowiednio zabezpieczyć ulubieńca. W sklepie apetete proponujemy szeroki asortyment. Klienci mają do wyboru łagodne środki takie jak: szampony, spraye albo skuteczniejsze lecz bardziej inwazyjne krople na skórę zwane spot-on albo spraye. Najlepsi, sprawdzeni producenci tacy jak: Sabunol, Frontline, Fiprex.

Stosując preparaty na pchły i kleszcze zminimalizujesz ryzyko wystąpienia chorób, które są przez nie przenoszone i wywoływane.

Pamiętaj, że w przypadku zauważenia kleszcza należy go jak najszybciej usunąć pęsetą lub specjalną kleszczołapką dostępną w naszym sklepie.

Skuteczne sposoby na pchły I kleszcze u kotów

Jeśli chcesz pozbyć się problemu pcheł i kleszy musisz pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. W tym celu użyj jednego z wielu specyfików, które są dostępne w różnych formach:

Krople w postaci kropli do zakroplenia na karku – uwaga aby kot tego nie zlizał! Działanie kropli jest natychmiastowe, a okres ochrony na pchły to 3 miesiące, na kleszcze 4 tygodnie.

Obroże na pchły i kleszcze przeznaczona jest do stałego noszenia. Przez cały okres powinna stanowić barierę odstraszającą i bójczą na pchły i kleszcze. Niektóre rodzaje obroży jak np.: Foresto chronią kota nawet przez 7 miesięcy. Warunek – nie może kot jej zgubić, dlatego sprawdzaj codziennie czy Twój kot ma na sobie swoją obrożę, zwłaszcza jeśli jest wychodzący.

Szampon na pchły i kleszcze nie jest to środek zapobiegawczy, ale pomaga usunąć pchły , odświeżyć kocie futro i pozbyć się dorosłych pcheł. Koty bardzo nie lubią takich zabiegów, dlatego w naszym sklepie dostępne suche szampony dla kotów oraz szampony odstraszające w formie pianki.

Spray na kleszcze dla kota skutecznie odstrasza tak jak Ixoderm i zabija pasożyty Frontline i Fiprex.

Pasożyty zewnętrzne takie jak kleszcze, pchły najbardziej niebezpieczne są dla kotów niż psów ponieważ koty są wszędobylskie. Wejdą wszędzie a te wychodzące potrafią nie wracać przez kolejne dwa dni, wobec tego właściciel nie ma możliwości sprawdzenia codziennie czy do kota nie przykleił się jakiś pasożyt. Niestety z kleszczami jest tak, że im dłużej żeruje na żywicielu tym prawdopodobieństwo zarażenia chorobą staje się większe. Dlatego najlepszym sposobem ochrony kota przed kleszczami i pchłami jest po pierwsze regularne sprawdzanie stanu sierści a także pilnowanie terminów kolejnych odrobaczeń. Większość preparatów na kleszcze i pchły dla kotów działa odstraszająco i bójczo na kleszcze 3 tygodnie, a na pchły 3 miesiące.

Preparaty na pchły i kleszcze są bezpieczne dla Twojego kota

Pamiętaj nie ważne co zastosujesz w walce z pasożytami i tak musisz zadbać o regularne sprawdzanie zwierzaka. Coraz więcej pojawia się kleszczy i pcheł odpornych na bójcze substancje i żaden środek nie daje 100% gwarancji skuteczności.


  Najczęściej polecane na naszym blogu

  Preparaty na pchły, kleszcze - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

  Jak działają krople na pchły dla kota?

  W sklepach zoologicznych można znaleźć wiele preparatów, które eliminują krwiopijne pasożyty u kota. Jednym z takich produktów są krople na pchły, które nanosi się bezpośrednio na skórę. Zawarta w nich substancja czynna rozpuszcza się w warstwie lipidowej naskórka zwierzęcia, a następnie rozprzestrzenia się po całej powierzchni jego ciała. W efekcie uniemożliwia pchłom poruszanie się, przez co pasożyty obumierają. Krople na pchły dla kota można stosować profilaktycznie, czyli zapobiegawczo oraz w przypadku silnej inwazji insektów. Najczęściej te środki działają na bazie dimetikonu.

  Jak działa tabletka na pchły dla kota?

  Tabletka na pchły i kleszcze dla kota to produkt podawany doustnie (również w postaci smakowych przekąsek). Działa ona od 4 do 12 tygodni. Ich działanie polega na wiązaniu substancji aktywnej z białkami krążącymi we krwi kota. W momencie ugryzienia kociej skóry przez pasożyta (pchłę lub klesza) dochodzi do jego zatrucia i obumarcia insekta. Tabletki na pchły dla kota są uznawane za najbardziej skuteczne preparaty, ważne jest, aby podawać je regularnie.

  Jakie są rodzaje preparatów na pchły dla kota?

  Najpopularniejsze preparaty na pchły dla kota to tabletki podawane zwierzęciu doustnie, które działają od 4 aż do 12 tygodni. W dobrych sklepach zoologicznych znaleźć je można w formie kocich przysmaków. Właściciele futrzaków mogą również zdecydować się na krople na pchły dla kota, które aplikuje się bezpośrednio na skórę mruczka. Kolejnym produktem wartym uwagi są obroże, które niszczą wszystkie znajdujące się na jego ciele pasożyty. Obroże na pchły są dostępne w wielu rozmiarach, a więc noszenie ich nie sprawia dyskomfortu czworonogom.