• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Suplementy diety na spokój i trawienie dla kota

19 produkt(ów)

Spokój i dobre trawienie kotów

W tym dziale sklepu zoologicznego apetete znajdziesz suplementy dla kotów, które pomogą mu uporać się zarówno z problemami trawiennymi takimi jak zakłaczenie, biegunki, czy zaparcia. Również polecamy produkty wyciszające i poprawiające humor kotom takie jak różnego rodzaju kocimiętki dla kotów.

Jak żywić kota? Czy wiesz, że układ pokarmowy kotów jest przystosowany do jedzenia mięsa. W ich diecie często brakuje tauryny, głównego aminokwasu znajdującego się w żywych myszach. Oczywiście nikt nie każe dawać kotom myszy, czy innych gryzoni jednak podawanie odpowiedniej karmy dla kota, suchej czy mokrej może zapobiec przed rozwojem chorób. Dlaczego kot nie powinien jeść zbóż? Ma za krótki przewód pokarmowy, oraz brak niektórych enzymów odpowiedzialnych za zdolności trawienia skrobi i zbóż, dlatego produkty, które wymagają długiego trawienia jak zboża i rośliny są uważane przez koty za ciężkostrawne. Kocia dieta powinna przede wszystkim składać się z mięsa i witamin i minerałów. Dieta kota musi być pełnowartościowa, aby utrzymać zwierzę w dobrym zdrowiu i kondycji. Tak jak ludzie, koty wymagają w diecie odpowiedniej ilości tłuszczy, białek, witamin oraz składników mineralnych.

Dlaczego kot ma problemy z trawieniem

Przyczyn niestrawności u kotów jest wiele. Pierwsze z nich mogą wynikać z błahego powodu jakim są kłaczki. Kłaczki to kulki włosowe, które zbierają się podczas codziennej toalety. W celu ich pozbycia kot zaczyna wymiotować, jednak nie zawsze udaje mu się pozbyć wszystkich niestrawionych resztek włosów. Wtedy właściciel powinien przyjść z pomocą w postaci odpowiednich suplementów na trawienie. Najczęściej w sklepach zoologicznych sprzedawane są pasty odkłaczające, które zawierają słód jęczmienny, określany często jako malt. Pasty malt podawane regularnie przeciwdziałają powstawaniu pilobezoarów potocznie zwanych kłaczkami. Innym powodem dla którego kot może mieć problemy trawienne są błędy dietetyczne. Podanie owoców, czekolady, leków z domowej apteczki, zbyt tłuste jedzenie albo zatrute. Wówczas niezbędna okaże się wizyta u specjalisty.

Dlaczego mojego kota boli brzuch

Problemy układu pokarmowego mogą być wywołane różnymi czynnikami, jednak, oprócz chorób, najczęściej przyczyną jest zła dieta.

W przebiegu zaburzeń trawiennych kotów szczególnie ważne jest podawanie odpowiedniego pokarmu. W sklepie apetete znajdziesz karmy dla kotów z problemami gastrycznymi. Wskazaniami do diety weterynaryjnej są przewlekła biegunka, zapalenie żołądka i jelit, zespół złego wchłaniania i złego trawienia, niewydolność trzustki, nieswoiste zapalenia jelit, zapalenie trzustki, hiperlipemia, czy inne choroby wątroby. Uwaga: Nigdy samemu nie należy zmieniać diety kota dopiero diagnoza i zalecenie lekarza weterynarii powinny być podstawą do zmian.

Co podawać kotu na uspokojenie

Koty to niezwykle wrażliwe zwierzęta i niektóre zmiany w otoczeniu mogą wywoływać u nich poważne problemy zdrowotne

Najczęstszym czynnikiem wywołującym stres u kotów jest:

 • zmiana otoczenia – przeprowadzka
 • podróż
 • wizyta gości
 • wizyta u lekarza weterynarii
 • strata opiekuna
 • przemeblowanie

Niektóre dla nas nic nieznaczące zdarzenia mogą u kotów wywołać silny stres. Wówczas poleca się wdrożenie terapii w postaci: załączenia feromonów do kontaktu, podawania bezpiecznych produktów zawierających tryptofan, czy l-kazeinę. To inhibitory serotoniny, które powodują efekt zadowolenia. Najczęściej stosowane w terapii kotów są feromony DAP, podawane w formie dyfuzora załączanego do kontaktu, czy aerozolu.
Często dla poprawienia kociego humoru stosuje się kocimiętkę. Kocimiętka to zioło z rodzaju mięty, która na 70% kotów działa rozweselająco. W sklepie apetete znajdziesz kocimiętkę w formie sprayu, aerozolu, a także jako przysmaki czy w zabawkach.

Spokój, trawienie - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Co dla kota na lepsze trawienie?

Zaburzenia trawienia u kota często wynikają z alergii i nietolerancji pokarmowych. Aby wspierać trawienie u kota, można sięgnąć po specjalne suplementy dieta na trawienie dla kota. Takie środki często zawierają ważne dla kotów probiotyki, czyli żywe i cenne kultury bakterii, które wspierają prawidłową mikroflorę jelit. Probiotyki wspierają tę florę i pozwalają zachować ją w równowadze i wyciszyć nieprzyjemne objawy, jakie pojawiają się np. przy nietolerancjach pokarmowych.

Po czym poznać, że kota boli brzuch?

Kot, którego boli brzuch, może stać się osowiały. Być może straci również apetyt i nie będzie zainteresowany ani swoim opiekunem, ani zabawą. Mruczek może także intensywnie miauczeć tak, jakby chciał zwrócić Twoją uwagę na coś. U kota może występować również biegunka, a także wymioty. Zwykle mruczek przybiera również charakterystyczną postawę – zgina lekko ciało, garbiąc się i jednocześnie chowając brzuch w pozycji ochronnej. Czasami kot może przysiadać na krawędzi kuwety i nietypowo się zachowywać.

Jak dobrać tabletki na trawienie dla kota?

Tabletki na trawienie dla kota należy dobierać w konsultacji z weterynarzem. Chcąc jedynie wspierać naturalne procesy trawienne kota, można sięgnąć po delikatne suplementy. Inne tabletki na trawienie to specjalistyczne preparaty dostępne w gabinetach lekarskich i tam też są przepisywane na szczególne dolegliwości. Mogą to być np. środki przepisane w związku z dolegliwościami ze strony układu trawiennego występującymi na skutek innej choroby u kota.