• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Suplementy diety na układ moczowy dla kota

4 produkt(ów)

Suplementy na układ moczowy kota

W tym dziale znajdziesz produkty przeznaczone dla kotów u których stwierdzono problemy z układem moczowym, zarówno górnym jak i dolnym.

Koty z powodu swojej niechęci do wypijania wody z miski mogą mieć poważne problemy z nerkami a także mają tendencję do chorób układu moczowego. Ponadto czynnikiem zapalnym dla chorób dróg moczowych jest stres. Każdy kto ma kota wie, że to delikatne stworzenie i łatwo go czymś zdenerwować. Wystarczy mała zmiana miejsca, opiekuna a czasem nawet karmy czy żwirku. W naszym sklepie apetete w dziale spokój i trawienie znajdziesz feromony oraz inne naturalne substancje, które pomogą zapanować nad lękiem Twojego kota i przeciwdziałają jego skutkom.

Dlaczego kot ma problemy z nerkami

Powodem dla którego koty bardzo często zmagają z chorobami układu moczowego zarówno górnego jak i dolnego jest po części związane z ich naturą. Zwierzę zjada duże ilości mięsa, które obciąża nerki, a przy tym nie wypija dostatecznych ilości wody. Zdrowy kot powinien wypijać co najmniej 0.5 l wody dziennie. Tymczasem widok kota pochylonego nad miską z wodą jest naprawdę rzadki. Na szczęście można obejść ich niechęć w sprytny sposób. W naszym sklepie zoologicznym prezentujemy modele fontann dla kotów oraz poideł, dzięki takiemu urządzeniu kot ma stale świeżą wodę. Jest to ważny czynnik warunkujący chęć wypicia wody z miski. W naturze koty dzikie chętnie wybierają świeża bieżącą wodę, ponieważ unikaj stojących strumieni ze względu na panujące w takiej wodzie niekorzystne bakterie. W stojącej wodzie jest większa ilość bakterii grzybów, które mogłyby wpłynąć na bolesne dolegliwości. Dlatego kot z przezorności unika nieznanych źródeł. Miska z wodą jest dla niego takim źródłem. Natomiast już odkręcona woda prosta z kranu jest uznana przez kota za bezpieczną. Właściciele kotów często pozwalają na wypijanie wody prosto z kranu. Co pomaga w odpowiedni sposób nawodnić kota. Innym rozwiązaniem na niechęć kotów do picia wody jest dodawanie do miski kilka kropel mleka lub mlecznych napojów dla kotów. W sklepie zoologicznym znajdziecie pełną ofertę mlek dla kota takich jak np.: Animonda Milkies.
Jaki wpływ na problemy z układem moczowym ma niechęć kota do wypijania wody? Odpowiedź jest prosta, picie wody zmusza nerki do ciągłej pracy i do filtracji, dzięki temu organizm na bieżąco jest oczyszczany z toksyn. Jeśli kot nie pije dużo to również często nie siusia, a to już nie jest zdrowe dla ogólnego stanu nerek i pęcherza moczowego.

h2.Objawy chorób nerek czy układu moczowego

Choroby układu moczowego kotów zarówno dolnego jak i górnego są dość charakterystyczne i raczej nie powinno się ich pomylić z innymi dolegliwościami. Należą do nich:
Duża ilość wypijanej wody – ten objaw może również wskazywać na problemy z tarczycą czy cukrzycę
Kot siusia w różnych miejscach

W celu jednoznacznego stwierdzenia problemu z nerkami czy układem moczowym u kotów zaleca się poddanie kota testom. Po pierwsze powinniśmy w pierwszej kolejności zebrać mocz do badania. W sklepie apetete dostępny jest żwirek diagnostyczny Katkor, który ułatwi to zadanie. Po drugie należy wykonać badanie krwi, sprawdzić poziom sodu, potasu.

Jak postępować z kotem z problemami z układem moczowym

Dla pełnego wyzdrowienia kota kluczowym elementem jest zmiana diety, którą po wydaniu diagnozy lekarz weterynarii powinien zalecić. Najlepsze są karmy przeznaczone dla kotów z chorobami układu moczowego. W sklepie apetete znajdziesz karmy na chore nerki i na układ moczowy. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy podawać i zmieniać na własną rękę diety kota. Karmy na chore nerki muszą mieć obniżone współczynniki białkowe, natomiast karmy na przeziębiony pęcherz czy kamienie takie jak struwity powinny zawierać obniżone ilości magnezu i zwiększone ilości białka, po to by zakwaszać mocz. Jak widać można kotu bardzo zaszkodzić jeśli pomylimy te dwa schorzenia.

Ponadto w sklepie apetete znajdziesz produkty zarówno na chore nerki jak i na dolne drogi moczowe. Po konsultacji z lekarzem weterynarii wybierz odpowiedni produkt i zadbaj o zdrowie mruczka,