• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Higiena pazurów gryzoni

1 produkt(ów)

Higiena pazurów gryzoni jest niezwykle ważna dla zachowania ich zdrowia. W tym dziale znajdziesz akcesoria do pielęgnacji pazurów gryzoni takie jak cążki dla gryzoni, obcinaczki do pazurków, czy nożyczki wybierz co jest dla ciebie najwygodniejsze!

Higiena pazurów gryzoni

Pielęgnacja pazurów gryzoni jest bardzo ważna dla komfortu życia naszego pupilka. W końcu pazurki zwierząt domowych rosną cały czas. Jeśli nie są regularnie obcinane, albo ścierane to dochodzi do ich przerostu. Wówczas mogą rosnąć na wprost uniemożliwiając poruszanie się, albo boleśnie się łamać. Za długie pazury zawijają się ku górze. Co więcej w niektórych przypadkach może dochodzić do uszkodzenia kości stopy, albo chorób stóp. Jeśli nie chcemy doprowadzić do bolesnych schorzeń musimy kontrolować długość pazurków. Jeśli widzimy, że są za długie trzeba je obciąć. W naszym sklepie znajdziesz odpowiedni sprzęt do pielęgnacji pazurków małych zwierząt domowych.

Higiena pazurów gryzonipolega na kontrolowaniu ich długości. Jeśli zwierzę chodzi cały dzień po miękkim podłożu nie ma możliwości ścierania pazurków. By naturalnie zwierzak sam ścierał swoje pazurki opiekun może mu w tym pomóc. W tym celu można włożyć kamienie do środka klatki małego gryzonia. Wówczas zwierzak chodząc po nich może ścierać pazurki samoistnie, wówczas rzadziej będzie w użyciu sprzęt do pielęgnacji pazurków

Po czym poznać, że pazurki są za długie?

Pielęgnacja pazurów gryzoni może być łatwa i przyjemna kiedy w porę zauważymy problem. Jak rozpoznać, ze pazurki królika są za długie? Można to zaobserwować podczas codziennych czynności np. zabawy ze zwierzakiem. Wówczas widzimy, Za długie pazurki zawijają się, łamią albo zahaczają o dywan czy inne materiały. Ponadto przy za długich paznokciach zwierzak mniej chętnie się rusza. Najłatwiej zauważyć za długie pazurki, po wspólnej zabawie ze zwierzakiem, jeśli jesteśmy podrapani to czas na obcięcie pazurków.

Akcesoria do pielęgnacji pazurów gryzoni

Można zlecić obcinanie pazurków lekarzowi weterynarii. Jednak lepiej to zrobić samemu w domu. Wykonywanie tych zabiegów w bezpiecznych i znanych warunkach zmniejsza stres związany z zabiegiem pielęgnacji pazurków. Trzeba wiedzieć, każda wizyta u weterynarza może być dla zwierzęcia stresująca, składa się na to wiele czynników: wkładanie do transporterka, podróż, a także sama wizyta u weterynarza. Jak widać samodzielne obcinanie pazurków w zaciszu domowym jest korzystniejsze dla nas i zwierzaka. Nam przy okazji pozwala zaoszczędzić dużo czasu i co najważniejsze pieniędzy.

Do wykonywania zabiegu pielęgnacji pazurków gryzoni potrzebne będą odpowiednie akcesoria, które znajdziesz w naszym sklepie: nożyczki, cążki, obcinaczki, a także pilniczek. Ponadto przyda się również ręcznik i kocyk polarowy, po to by uchronić siebie przed podrapaniem. Obcinanie pazurków królika, czy świnki morskiej, albo innego gryzonia nie jest łatwe i przyjemne i trzeba się na to przygotować. Dobrze dobrane akcesoria pozwolą zaoszczędzić nam dużo stresu, oferujemy ci je w sklepie Apetete dla gryzoni. Najlepsze produkty higieniczne dla gryzoni, zaś w dziale higiena sierści gryzoni znajdziesz akcesoria potrzebne do zadbania o sierść pupila.

Apetete

W sklepie zoologicznym Apetete w dziale higiena gryzoni oferujemy najlepszej jakości sprzęt, polecany przez właścicieli gryzoni i królików, a także hodowców i lekarzy weterynarii. Jeśli nie wiesz co jest dobre dla Twojego zwierzaka zapoznaj się z opisami naszych produktów, albo skorzystaj z naszej wyszukiwarki produktów. Apetete sklep zoologiczny dla zwierzaka jest również na Facebooku czy Instagramie. Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi promocjami, albo nowościami na rynku zoologicznym zapisz się do naszego Newsletteru.