• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Piasek do kąpieli dla gryzoni

1 produkt(ów)

Ładny wygląd sierści jest wizytówką Twojego zwierzaka. Jeśli sierść jest pachnąca i błyszcząca to znak, ze zwierzę jest zdrowe i szczęśliwe. W naturalnym środowisku o swoje futerko gryzonie i małe zwierzęta futerkowe dbają same. Dla przykładu ukochane przez dzieci chomiki regularnie się kąpią. Nie ma co wyglądają przy tym bardzo uroczo. Choć mówiąc kąpiel nie mamy na myśli takiej kąpieli za pomocą wody i mydełka. Zwierzaki myją się w piasku i to im w zupełności wystarczy. Suche kąpiele w domowych warunkach będą wymagały odpowiednich środków. W tym dziale znajdziesz produkty higieniczne dla gryzoni takie jak: piasek do kąpieli dla chomika, czy piasek do kąpieli dla gryzoni innych. Dzięki nim Twój zwierzak będzie czysty i pachnący! Co więcej będzie szczęśliwy bo suche kąpiele to nie lada frajda.

Piasek do kąpieli dla gryzoni

W naszym sklepie znajdziesz piasek do kąpieli dla gryzoni. Używaj tylko takich pyłków, ponieważ zostały one przebadane. Jednym słowem są bezpieczne dla Twojego pupila. W przeciwieństwie do innych produktów. Dla przykładu zastosowanie piasku z plaży czy piaskownicy mogłoby przynieść więcej szkody niż pożytku. Takie piaski mogą zawierać niebezpieczne, ostre elementy. Takie jak: kawałki muszelek niekiedy ostrych kamieni, które mogłyby poranić naszego zwierzaka. Tylko piasek dla chomika czy innego gryzonia zakupiony w sklepie zoologicznym jest bezpieczny i dla małych zwierząt.

Jak kąpać chomika?

Chomika nie kąpiemy w wodzie, ponieważ zabieg jest zbyt stresujący, ponadto można zwierzakowi zrobić krzywdę. Chomik sam doskonale dba o ładny i czysty wygląd swojego futerka. Jeśli już sierść jest naprawdę pozlepiana i tłusta, wystarczy w jego klatce postawić wanienkę wypełnioną piaskiem. Taki piasek dla chomików zakupiony w naszym sklepie pozwala zwierzakowi zmyć tłuszcz i brud z sierści. Dodatkowo kąpiele w piasku to świetna rozrywka dla zwierzaka. Podobnie jak z chomikiem postępujemy w przypadku świnki morskiej. Mimo, że kawia domowa ma w nazwie morska. Co sugeruje, że lubi pływać jest zupełnie odwrotnie. Zwierzaków tych nie należy kąpać w wodzie! Do kąpieli używamy specjalnych piasków. Może być zastosowany piasek dla chomika, albo piasek dla szynszyli. Różne rodzaje piasków dla gryzoni odkryjesz w naszym sklepie zoologicznym Apetete

W naszej ofercie posiadamy również produkty do pielęgnacji szynszyla. Jeśli w Twoim domu jest szynszyla to musisz koniecznie pamiętać o jego regularnych piaskowych kąpielach. W Apetete kupisz zarówno wanienkę dla szynszyli jak i piasek dla szynszyli. Wanienka dla szynszyli powinna być na tyle duża, aby zwierzak mógł się w niej swobodnie cały zanurzyć.

Apetete sklep zoologiczny dla gryzoni

W naszym sklepie znajdziesz wanienki różnych producentów. Materiałów i wielkości, a także niezbędne piaski do kąpieli. Możesz ich używać zarówno w klatce, jak i podczas puszczania szynszyla swobodnie po mieszkaniu. Jednak zalecane jest, aby w miarę możliwości stawiać wanienkę w tym samym miejscu. Dzięki temu zwierzak szybciej skojarzy naczynie z kąpielą i chętniej będzie z niego prawidłowo korzystać. Takie kąpiele pomagają zwierzakowi nie tylko pozbyć się brudu, tłuszczu z sierści, ale także pasożytów. Ponadto są niezwykle relaksujące. Przy okazji higieny gryzoni przypominamy, aby zwracać uwagę na oczy i uszy zwierzaka. Regularna higiena oczu i uszu gryzoni i małych zwierząt połączona z kąpielami pozwoli zachować zdrowie i świetne samopoczucie zwierzaka.

Piasek do kąpieli - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czy gryzonie mogą się kąpać w piasku?

Tak, gryzonie mogą się kąpać w piasku i robią to z wielką przyjemnością. Piaskowe zabawy uwielbiają przede wszystkim koszatniczki. Mało osób wie, że także myszoskoczki i chomiki nie pogardzą świeżym i czystym piaskiem. Podobnie jak szynszyle, które wręcz uwielbiają harce w ziarenkach. Piasek kąpielowy dla gryzoni pozwala utrzymać higienę osobistą świnek morskich, a także jeży domowych. Produkt jest naturalny i ekologiczny.

Jaki piasek dla gryzonia?

O dobrej jakości piasek powinien zadbać każdy właściciel uroczych gryzoni. Kąpiel piaskowa to bardzo ważna część higieny chomika, świnki morskiej czy koszatniczki. Dobrej jakości piasek dla gryzoni powinien absorbować ze skóry zwierzęcia nadmiar tłuszczu, łoju i wilgoci. Bardzo ważne jest, aby jego ziarna były możliwie duże, ale nie miały ostrych krawędzi. Rodzaj piasku, jaki zostanie wykorzystany (zapachowy czy bezzapachowy) zależy wyłącznie od właściciela oraz preferencji danego gryzonia. Niemniej jednak piasek dla gryzoni powinien być jak najbardziej naturalny i pozbawiony sztucznych dodatków.

Co do kąpieli dla gryzonia?

Do kąpieli dla gryzonia potrzebne będą dwie rzeczy – piasek oraz naczynie, w którym go umieścimy. W sklepach zoologicznych można znaleźć specjalne wanienki do piaskowych kąpieli, które są wykonane z plastiku, drewna czy porcelany. Do wanienki, oczywiście dostosowanej do rozmiaru gryzonia, należy nasypać piasek. Umieszczony w takim naczyniu gryzoń z zapałem zacznie się tarzać w piasku, oczyszczając przy tym swoje futerko. Kupując piasek dla gryzonia, warto postawić na produkt całkowicie naturalny.