• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Klatki dla chomika

3 produkt(ów)

Jeśli szukasz klatki dla chomika syryjskiego, albo małego chomika dżungarskiego. To świetnie trafiłeś. W tym dziale znajdziesz odpowiednie klatki dla chomików, klatki dla gryzoni podzielone ze względu na wielkość. Koniecznie zajrzyj też do naszego działu podkłady i maty dla gryzoni, w którym zakupisz dobre podłoża do klatki dla swojego gryzonia. Odpowiednio dobrane podłoże ułatwi czyszczenie kojca, a przede wszystkim zapewni Twojemu zwierzakowi komfort.

Jak wybrać klatkę dla chomika?

Chomiki to sympatyczne stworzonka które lubią się wspinać po klatce, jak również kopać tunele. Chomiki, które nie mają możliwości kopania są bardziej skore do ucieczki. Dlatego przed wyborem klatki dla chomika, trzeba się upewnić że będzie ona bezpiecznym miejscem dla naszego zwierzaka. Zbyt mała klatka sprawi, że zwierzę będzie czuło się jak w kartonowym pudełku, nie będzie miało możliwości obrotów, ani zabaw, co wpłynie niekorzystnie na jego samopoczucie i zdrowie. Plastikowe klatki i małe przeznaczone są dla myszek i małych chomików jak chomiki miniaturki, rosborowskiego, dźungarski czy cambella(mandżurski, zabajkalski). Oczywiście jeśli planujemy trzymać więcej niż 1 chomika w klatce, to powinniśmy zwiększyć jego przestrzeń. Wówczas mała klatka dla chomika może okazać się po prostu za ciasna. Dodajmy do tego miejsca na kołowrotek, posłanie, oraz wanienkę z piaskiem. Z przestronnego mieszkania robi się ciasna norka. Duża klatka dla chomika przeznaczona jest dla szczurów jak i chomika syryjskiego. Takie klatki powinny być wyposażone w kółeczko, domek, miejsce do spania. Przy wyborze klatki nie tylko ważny jest rozmiar...

Jaka klatka dla chomika dżungarskiego – małego chomika

Mała klatka nada się dla chomika dżungarskieg. Pod warunkiem, że będziemy trzymać w niej tylko jedno zwierzątko. W przypadku gdy zdecydujemy się na większą ilość, albo parkę klatka dla chomika powinna być większa. Klatka dla chomika dżungarskiego może być wykonana z prętów, pod warunkiem że są one bardzo szczelne. Ciekawskie i zabawowe chomiki uwielbiają się wspinać po prętach, jeśli odstępy będą za duże, wykorzystają lukę do ucieczki. Najlepszy rozmiar to przestrzeń nie większa między prętami jak 1,5 cm . Przy zakupie klatki dla chomika dżungarskiego weźmy pod uwagę jego mały rozmiar: 10 cm. Ponadto małe chomiki mimo wszystko mogą i tak przecisnąć się pomiędzy prętami, nawet tymi najmniejszymi. Ponadto małe chomiki karłowate lubią się bawić, dla nich idealne są klatki, czy kojce dla chomika z placem zabaw. Kupując klatkę dla małego chomika trzeba będzie wstawić do niej kołowrotek. Chomiki potrzebują ćwiczeń fizycznych – klatka z kołowrotkiem dla chomika powinna zaspokoić potrzebę na wysiłek fizyczny.

Czy chomika dżungarskiego można trzymać w dużej klatce?

Duża klatka dla chomika dżungarskiego też będzie dobrym rozwiązaniem, zwierzak nie pogardzi większą przestrzenia do biegania, jednak taka klatka nie powinna mieć prętów. Lepszym rozwiązaniem dla chomika będzie duża klatka dla chomików wykonana z plastiku albo ze szkła. Mają one również inne zalety, są łatwiejsze w czyszczeniu niż klatki z kuwetami.

Ponadto w sklepie zoologicznym można kupić klatkę dla chomika dżungarskiego czy innego karłowatego z placem zabaw. Najczęściej są to po prostu plastikowe przezroczyste rurki, przez które można obserwować zwierzaka. Problem z taką klatką jest jedynie podczas czyszczenia, bo trzeba to wszystko porozkręcać i dokładnie umyć, co najmniej raz w tygodniu.

Czyszczenie klatki dla chomika

Dla zdrowia Twojego chomika ważne jest aby utrzymywać jego klatkę w czystości. Wówczas zadbamy o komfort swój i zwierzaka, nie czyszczona klatka daje o sobie znać w całym domu. W sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz kilka rodzajów klatek dla chomika, pamiętaj ze im mniej akcesoriów w klatce tym łatwiej ją doczyścić z drugiej strony, zwierzę zamknięte cały dzień w kojcu potrzebuje przestrzeni i placu zabaw,

Klatka dla chomika syryjskiego

Chomiki Syryjskie to największe z występujących chomików, mogą osiągać nawet 20 cm. To całkiem sporo jak na tak małe zwierzątko. W związku z tym chomik syryjski potrzebuje odpowiedniej przestrzeni do biegania i zabawy. Duża klatka dla chomika syryjskiego to dobre rozwiązanie. Zwierzak ze względu na rozmiar nie przeciśnie się między prętami. Chomiki Syryjskie dobrze się czują w dużych klatkach, jednak jeśli mamy mało przestrzeni możemy zdecydować się na zakup klatki piętrowej. Chomiki Syryjskie w przeciwieństwie do roborowskiego nie przecisną się między prętami.

Sklep zoologiczny Apetete

Sklep zoologiczny Apetete proponuje najlepsze rozwiązania dla chomików oraz innych gryzoni, Znajdziesz u nas klatki plastikowe jak i klatki dla chomika dużego i małego, klatki z prętami i klatki modułowe, czy klatki dla królika. Wybierz odpowiednią klatkę dla swojego chomika i zapewnij zwierzakowi bezpieczeństwo oraz rozrywkę. Jeśli zdecydujesz się na klatkę dla chomika bez wbudowanego kołowrotka czy bez poidełka, w to innych działach dla chomika znajdziesz odpowiednie akcesoria, w tym podłoża do klatki dla gryzonia.

Chomik - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jakie wymiary powinna mieć klatka dla chomika?

Chomik potrzebuje dużo wolnej przestrzeni do chodzenia i zabawy. Dobra klatka dla chomika powinna być duża w podstawie i wysoka, aby zmieścił się w niej kołowrotek. Wymiary klatki dla chomika rasy karłowatej nie powinny być mniejsze niż 40 cm w podstawie. Jeśli zaś chodzi o wybór klatki dla chomika, to należy postawić na lokum o wymiarach nie mniejszych niż 80 × 50 cm w podstawie. Decydując się na klatkę z metalowymi prętami, warto pamiętać o tym, że ich rozstaw powinien wynosić około 1 centymetra.

Jak przygotować klatkę dla chomika?

Klatka dla chomika powinna być wyposażona w kołowrotek. Minimalna średnica kołowrotka dla chomików karłowatych wynosi 20 cm, a dla chomika syryjskiego – 27 cm. W klatce chomika powinien znaleźć się domek, poidełko oraz miseczki na pokarm. Każda klatka dla chomika musi być wyłożona ściółką i ustawiona w miejscu zacienionym, który nie jest narażony na przeciągi. Poziom ściółki powinien sięgać do 10 cm. Gryzonie uwielbiają się bawić, a więc będą zachwycone hamakiem, bujaczkami czy tunelem.

Ile kosztuje klatka dla chomika z wyposażeniem?

Klatka chomika z wyposażeniem to wydatek rzędu 200-300 złotych. Ostateczna cena za lokum dla chomika zależy od jego rozmiaru. Mniejsze klatki są zazwyczaj tańsze. Koszt klatki dla chomika uzależniony jest również od tego, jakie akcesoria znajdują się w jej wnętrzu. Kołowrotek, miseczki, paśnik, pojnik czy domek – to tylko niektóre elementy, w jakie powinna być wyposażona dobra klatka dla chomików. Kupując klatkę dla chomika, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana – musi być on łatwy w utrzymaniu w czystości.