• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Klatki dla królika

3 produkt(ów)

Wybierając klatkę dla królika należy wziąć pod uwagę jego żywy temperament. Klatka dla królika powinna być na tyle przestronna aby umożliwić mu swobodne przemieszczanie się, na czas kiedy pozostaje w zamknięciu. W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz klatki dla królików różnych marek i w różnych wielkościach. Wybierz taką, która będzie pasowała do Twojej przestrzeni.

Klatka dla królika powinna mieć odpowiednią wielkość, tak aby zapewnić zwierzakowi przestrzeń do biegania i figlowania, minimalna długość klatki dla gryzoni to 80 cm – znajdziesz takie małe klatki w naszym sklepie zoologicznym. Jednak lepiej dla zdrowia pupila, aby klatka dla królika była większa, w końcu zwierzaki potrzebują się wybiegać. Trzymanie ich przez cały dzień w klatce nie jest dobrym rozwiązaniem. Jednak czasem jest koniecznością. Lepiej dla królika, kiedy może swobodnie biegać po mieszkaniu. Wówczasklatka dla królików stanowi tylko jego miejsce odpoczynku i spania. Jeśli zdecydujemy się na puszczanie królika po domu, to nim to nastąpi sprawdźmy pomieszczenie. Odpowiednio zabezpieczmy kable i kontakty, ukryjmy wszelkie niebezpieczne przedmioty.

Decydując się na dużą klatkę dla królika musimy wziąć pod uwagę, że będzie trzeba ją regularnie sprzątać. Warto więc kupić klatkę z wyjmowaną kuwetą, której czyszczenie jest dużo łatwiejsze i przebiega sprawnie. Ponadto przestrzeń wokół królika klatki również powinna być czysta, aby nie podrażniać delikatnego układu oddechowego zwierzaka. W tym celu lepiej kupić klatkę z wysokim dnem, po to by zapobiegać rozsypywaniu się żwirku, czy siana dla gryzoni wokół klatki.

Jak wyposażyć klatkę dla królika

Klatka dla królika miniaturki jak i króla powinna zostać dobrze zaaranżowana. Wyznaczmy w niej miejsce do odpoczynku, oddzielnie na toaletę oraz oczywiście jadalnie. Uwzględnijmy miejsce na siano dla gryzoni, najlepiej aby w klatce zostało zamontowany paśnik, który pozwoli na zachowanie czystości wokół klatki w niej. Ważne, aby siano które jest podstawą diety zajęczaka było zawsze suche. Namoknięte i zepsute może poważnie mu zaszkodzić. Wymieniaj je codziennie. Jak już wiesz, siano dla królika to podstawa jego wyżywienia. Dobrej jakości znajdziesz w naszym sklepie Apetete. Pamiętaj, że będziesz je regularnie wymieniać dlatego dobrze jest wybierać klatki, która ułatwia karmienie zwierzaka i czyszczenie przestrzeni.

Dobrze zaaranżowana Klatka dla królików poza paśnikiem musi uwzględniać miejsce na miseczkę, najlepsza będzie ceramiczna, na tyle ciężka by jej nie przesunął. W klatce królika trzeba również zaaranżować strefę do odpoczynku. Jak widziszduża klatka dla królika może znacznie ułatwić przygotowanie nowego domku dla zwierzaka.

Apetete

Z naszą bogatą ofertą na pewno znajdziesz odpowiednią klatkę dla swojego królika, znajdziesz tutaj zarówno małe klatka dla królika miniaturki jak i duże klatki dla królików w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. Ponadto nasz sklep zoologiczny oferuje ci wybór akcesoriów do klatki dla królika, począwszy od karmy, przez domki, maty po podłoże dla gryzoni.

Zakupy z nami są zawsze opłacalne i udane, zaufało nam już wielu klientów i opiekunów zwierząt. Ponadto szczycimy się naszym unikalnym programem prezentowym koniecznie wejdź do naszej strefy prezentów i wybierz idealną niespodziankę dla pupila. Nie zapomnij pochwalić się swoimi zakupami w sieci, jesteśmy na Instagramie i znajdziesz nas na Facebooku.

Królik - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Co powinno znaleźć się w klatce dla królika?

W wyposażeniu klatki dla królika powinna znaleźć się miseczka zawieszana – metalowa lub porcelanowa. Obowiązkowe jest spore poidełko na świeżą wodę oraz metalowy paśnik na suche siano. W klatce gryzonia powinna znaleźć się również kuweta. Może być ona owalna lub narożna, ważne, aby zwierzę miało do niej nieograniczony dostęp. Króliki to bardzo ciekawskie zwierzęta, dlatego klatkę królika można wyposażyć w domek – miejsce do gier i zabaw dla pupila.

Jakie powinny być wymiary klatki dla królika?

Każda klatka w jakiś sposób ogranicza uszatego gryzonia, dlatego, aby zagwarantować mu jak najwięcej swobodę, należy zakupić obszerną klatkę. Model o długości 100 cm będzie dobrym rozwiązaniem dla królika karłowatego lub typu lew. Miniaturki angora, które mają większe gabaryty, potrzebują więcej przestrzeni. Decydując się na większego królika, należy zakupić klatkę o długości przynajmniej 120 cm. Pamiętajmy, że w każdej klatce dla królika musi zmieścić się miseczka z wodą, poidełko, kuweta, a także paśnik na sianko.

Jaka klatka dla królika?

Każda klatka dla królika musi mieć funkcję otwierania bocznej ściany lub drzwiczki, aby królik podczas wybiegu miał możliwość swobodnego wchodzenia do klatki i wychodzenia z niej. Najlepiej wybrać konstrukcję metalową z dnem z tworzywa sztucznego. Plastikowe dno jest łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pręty klatki muszą być mocne i w żadnym wypadku nie mogą być zrobione z plastiku – mogą zostać pogryzione przez króliki. Unikajmy mocno zabudowanych klatek, ponieważ w nich zwierzę będzie czuło się osamotnione i nieszczęśliwe.