• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Klatki dla królika

3 produkt(ów)

Wybierając klatkę dla królika należy wziąć pod uwagę jego żywy temperament. Klatka dla królika powinna być na tyle przestronna aby umożliwić mu swobodne przemieszczanie się, na czas kiedy pozostaje w zamknięciu. W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz klatki dla królików różnych marek i w różnych wielkościach. Wybierz taką, która będzie pasowała do Twojej przestrzeni.

Klatka dla królika powinna mieć odpowiednią wielkość, tak aby zapewnić zwierzakowi przestrzeń do biegania i figlowania, minimalna długość klatki dla gryzoni to 80 cm – znajdziesz takie małe klatki w naszym sklepie zoologicznym. Jednak lepiej dla zdrowia pupila, aby klatka dla królika była większa, w końcu zwierzaki potrzebują się wybiegać. Trzymanie ich przez cały dzień w klatce nie jest dobrym rozwiązaniem. Jednak czasem jest koniecznością. Lepiej dla królika, kiedy może swobodnie biegać po mieszkaniu. Wówczasklatka dla królików stanowi tylko jego miejsce odpoczynku i spania. Jeśli zdecydujemy się na puszczanie królika po domu, to nim to nastąpi sprawdźmy pomieszczenie. Odpowiednio zabezpieczmy kable i kontakty, ukryjmy wszelkie niebezpieczne przedmioty.

Decydując się na dużą klatkę dla królika musimy wziąć pod uwagę, że będzie trzeba ją regularnie sprzątać. Warto więc kupić klatkę z wyjmowaną kuwetą, której czyszczenie jest dużo łatwiejsze i przebiega sprawnie. Ponadto przestrzeń wokół królika klatki również powinna być czysta, aby nie podrażniać delikatnego układu oddechowego zwierzaka. W tym celu lepiej kupić klatkę z wysokim dnem, po to by zapobiegać rozsypywaniu się żwirku, czy siana dla gryzoni wokół klatki.

Jak wyposażyć klatkę dla królika

Klatka dla królika miniaturki jak i króla powinna zostać dobrze zaaranżowana. Wyznaczmy w niej miejsce do odpoczynku, oddzielnie na toaletę oraz oczywiście jadalnie. Uwzględnijmy miejsce na siano dla gryzoni, najlepiej aby w klatce zostało zamontowany paśnik, który pozwoli na zachowanie czystości wokół klatki w niej. Ważne, aby siano które jest podstawą diety zajęczaka było zawsze suche. Namoknięte i zepsute może poważnie mu zaszkodzić. Wymieniaj je codziennie. Jak już wiesz, siano dla królika to podstawa jego wyżywienia. Dobrej jakości znajdziesz w naszym sklepie Apetete. Pamiętaj, że będziesz je regularnie wymieniać dlatego dobrze jest wybierać klatki, która ułatwia karmienie zwierzaka i czyszczenie przestrzeni.

Dobrze zaaranżowana Klatka dla królików poza paśnikiem musi uwzględniać miejsce na miseczkę, najlepsza będzie ceramiczna, na tyle ciężka by jej nie przesunął. W klatce królika trzeba również zaaranżować strefę do odpoczynku. Jak widziszduża klatka dla królika może znacznie ułatwić przygotowanie nowego domku dla zwierzaka.

Apetete

Z naszą bogatą ofertą na pewno znajdziesz odpowiednią klatkę dla swojego królika, znajdziesz tutaj zarówno małe klatka dla królika miniaturki jak i duże klatki dla królików w atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach. Ponadto nasz sklep zoologiczny oferuje ci wybór akcesoriów do klatki dla królika, począwszy od karmy, przez domki, maty po podłoże dla gryzoni.

Zakupy z nami są zawsze opłacalne i udane, zaufało nam już wielu klientów i opiekunów zwierząt. Ponadto szczycimy się naszym unikalnym programem prezentowym koniecznie wejdź do naszej strefy prezentów i wybierz idealną niespodziankę dla pupila. Nie zapomnij pochwalić się swoimi zakupami w sieci, jesteśmy na Instagramie i znajdziesz nas na Facebooku.