• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Stojak na miski dla psa

8 produkt(ów)

Nie tylko miska na karmę

Możesz pokusić się o karmienie swojego psa z dowolnego poręcznego pojemnika, ale pomimo wszystko warto zadbać o odpowiedni dobór miski dla psa. Dlaczego? Ponieważ jeśli zadbasz również o sposób karmienia psa, to znaczy o jakość i spokój jego posiłków zapewnisz mu dłuższe i zdrowsze życie.

Przy zakupie miski dla psa rozważ następujące kwestie: rozmiar naczynia oraz jego tworzywo. Miska na wodę powinna pomieścić co najmniej jeden litr wody. Naczynie dla psa powinno pomieścić przynajmniej 2 filiżanki suchego jedzenia

Najlepsza miska dla psa to wykonana ze stali nierdzewnej

Dlaczego taka miska jest najlepsza dla psa? Ponieważ jest lekka, nie do pogryzienia przez psa, a do tego prosta do czyszczenia. Plastikowe miski psy chętnie gryzą przez co mogą mieć postrzępione krawędzie i odłamki;. Również mogą powodować alergie u niektórych psów, a pigment użyty w plastiku może z czasem odbarwić nos psa, zaś ceramiczna miska dla psa łatwo pęka. .

Miska na stojaku dla dużego i starszego psa

Przy doborze naczynia dla psa należy uwzględnić jego wielkość oraz rasę. Niektóre psy, zwłaszcza te duże powinny otrzymywać jedzenie na podniesieniu. W tym celu zostały stworzone stoliki dla psów, zwane stojakami. Ich metalowa trwała konstrukcja, sprawia, że miski są stabilnie umieszczone i nie przemieszczają się wraz z psem po całym mieszkaniu. Dodatkowo miseczki na podwyższeniu zalecane są dla dużych ras psów, zdecydowanie łatwiej jest im zjeść pokarm kiedy miska jest na ich wysokości zbyt nisko ułożona miska sprawia, że pies szybciej je i przez to łyka za dużo powietrza. Dodatkowo takie ułożenie miseczki wymusza na psie stałe naprężenie mięśni szyi. Miski na podwyższeniu polecane są nie tylko dużym rasom ale również psom starszym oraz ze stwierdzonym artretyzmem czy objawiających problem z poruszaniem się. Wyższe ustawienie miski ogranicza obciążenie pleców do minimum, ponieważ pies nie musi się schylać by pobrać pokarm.

Oferta sklepu Apetete to nie tylko miski na stojaku

Miski dla psa zapewnią mu komfort posiłków, dlatego przed zakupem naczynia na wodę czy karmę należy wziąć pod uwagę wielkość i ilość spożywanej karmy dla psa. Dla dużych psów i psów, które mają problemy z poruszaniem się zdecydowanie przystępniejsze będą miski na stojaku, które odciążają kręgosłup. W sklepie Apetete mamy kilka modeli takich stojaków, do zakupu w zestawie z miskami metalowymi, albo same stojaki. Zachęcamy do odwiedzenia również innych działów w naszym sklepie, szczególnie polecamy preparaty i suplementy dla psa, które

Stojak na miski dla psów. Dzięki temu miseczki będą schludnie przechowywane w jednym miejscu, nie będą się ruszać, podczas gdy pies je i pomogą utrzymać porządek w kuchni.

Przeczytaj na naszym blogu:

Stojaki na miski - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Dlaczego wybrać miskę dla psa na stojaku?

Miska z jedzeniem na stojaku ułatwia psu spożywanie pokarmu. Jedzenie karmy w takiej pozycji odciążą przednie łapy oraz przełyk. Według niektórych opinii jedzenie z miski ustawionej na ziemi naraża czworonoga na skręt żołądka – dolegliwość, która może skończyć się śmiercią zwierzaka. Bez wątpienia miska dla psa na stojaku zapobiega łapczywemu jedzeniu. Jest przy tym łatwa w utrzymaniu w czystości, bo psu nie spada aż tak dużo jedzenia na podłogę, jak w przypadku miski postawionej na ziemi.

Jak wysoko powinna być miska dla psa?

Miska na karmę dla psa na podwyższeniu to taki model, który nie nie stoi bezpośrednio na podłodze. Wysokość miski może różnić się w zależności od danego produktu. Aby wybrać idealny rozmiar, należy zmierzyć wysokość od podłogi do punktu, w którym przednie łapy psa stykają się z klatką piersiową. Na tej wysokości powinna znajdować się miska na podwyższeniu. Dobrym wyborem jest regulowany stojak na miski. Jego wysokość idealnie dopasujesz do wzrostu psa. Większość stojaków ma również antypoślizgową podstawę eliminującą przesuwanie się misek po podłodze.

Jaka miska na stojaku?

Najwygodniejsza miska na stojaku to naczynie metalowe, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne w tym upadki z wysokości. Miski na stojaku mogą przybierać różne kształty. Najczęściej są one okrągłe z wysokimi brzegami, uniemożliwiającymi rozchlapywanie przez psa jedzenia. To, na jaką pojemność miski na stojaku się zdecydujemy, zależy od wielkości psa. Rasy małe i średnie mogą korzystać z miski o pojemności 0,75 litra. Duże psy potrzebują do jedzenia obszerniejszych naczyń.