• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Adresówki, odblaski dla psa

15 produkt(ów)

Jak zabezpieczyć psa

W Internecie, w social mediach, a nawet na słupkach i na ulicy pełno jest ogłoszeń o zaginionych pupilach. Przestraszony pies jednego dnia może przebiec nawet do kilkunastu km. Pies bez jedzenia może wytrzymać do 2 tygodni bez uszczerbku na zdrowiu, jednak sam stres jaki przeżywają opiekunowie zaginionego psa, nie mówiąc już o przerażeniu pupila nie jest konieczny. Można zabezpieczyć psa na wypadek zaginięcia poprzez jego odpowiednią identyfikacje. W tym dziale sklepu apetete znajdziesz identyfikator

Dlaczego psy uciekają

Psy uciekają z kilku powodów, najczęstszym z nich jest wzywający zew natury, który każe im rozdzielić swoje DNA między wszystkie okoliczne suczki będące w cieczce. Niewykastrowany samiec jest w stanie wyczuć ruję nawet na odległość 4km. Nasze kochane psy mają doskonały węch, ale jeszcze większy popęd. Jeśli nie wykastrujemy naszego psa, pewne jest że znajdzie on sposób by zerwać się ze smyczy, przeskoczyć ogrodzenie i rozpocząć misję – reprodukcja .
Innym powodem dla którego nasze psy uciekną jest instynkt, który nakazuje im w chwilach stresu ucieczkę. Tak działa kortyzol, jeśli zwierzę się przestraszy wysyła on do mózgu informację – biegnij. Przestraszony pies nie zważa na drogę przez co może odbiec od domu na odległość kilkunastu km i stracić orientację, szczególnie jeśli był z nami krótko i nie zdążył jeszcze dobrze poznać zapachu domowników, swojego domu i okolicy. Kolejnym powodem dla którego psy uciekają jest nuda, bardzo często psy północy zamykane na ogrodzeniu postanawiają na własną rękę zwiedzić otoczenie. Rasy takie jak Husky i Malamut mają to we krwi, że są zdane same na siebie. Kiedyś były wykorzystywane do ciągnięcia sań, zaś latem puszczano je luzem by znalazły sobie pożywienie. Następnie na zimę znowu je przywoływano.
Jak przeciwdziałać ucieczkom psów Najlepszym sposobem jest kastracja, która zmniejsza włóczęgostwo, drugim zapewnienie psu wystarczającą ilość ruchu i rozrywki – szczęśliwy i wybiegany pies nie będzie miał powodu do ucieczki.

Jak zabezpieczyć psa na wypadek zaginięcia

W chwili kiedy utracimy naszego ukochanego czworonoga z oczu, możemy czuć się zdezorientowani. W pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się pobliskimi placówkami dla zwierząt lecznice oraz schroniska dla psów by sprawdzić czy nasz pupil nie został odnaleziony. Jeśli zaczipowaliśmy psa namierzenie właściciela przez EKO patrol czy schronisko nie powinno sprawić większych trudności. Problem w tym, że chipy mają to do siebie że czasem się dezaktywują, przesuwają a właściciele ich nie rejestrują w bazie. Najprostszym rozwiązaniem jest przypięcie psu do obroży adresówki. To prosty rodzaj medalika z danymi właściciela. W przypadku odnalezienia takiego zwierzaka, osoba dzwoni na numer przypięty do obroży i po kłopocie.

Rodzaje adresatek

Adresówka dla psa powinna być na tyle widoczna, by osoba która znajdzie psa mogła bez problemu ją namierzyć. W sklepie apetete posiadamy standardowe metalowe adresatki, które pozwalają na umieszczenie danych wewnątrz gadżetu, a także świecącą adresówkę na której można umieścić dane właściciela.