• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Adresówki, odblaski dla psa

Jak zabezpieczyć psa

W Internecie, w social mediach, a nawet na słupkach i na ulicy pełno jest ogłoszeń o zaginionych pupilach. Przestraszony pies jednego dnia może przebiec nawet do kilkunastu km. Pies bez jedzenia może wytrzymać do 2 tygodni bez uszczerbku na zdrowiu, jednak sam stres jaki przeżywają opiekunowie zaginionego psa, nie mówiąc już o przerażeniu pupila nie jest konieczny. Można zabezpieczyć psa na wypadek zaginięcia poprzez jego odpowiednią identyfikacje. W tym dziale sklepu Apetete znajdziesz identyfikator

Dlaczego psy uciekają

Psy uciekają z kilku powodów, najczęstszym z nich jest wzywający zew natury, który każe im rozdzielić swoje DNA między wszystkie okoliczne suczki będące w cieczce. Niewykastrowany samiec jest w stanie wyczuć ruję nawet na odległość 4km. Nasze kochane psy mają doskonały węch, ale jeszcze większy popęd. Jeśli nie wykastrujemy naszego psa, pewne jest że znajdzie on sposób by zerwać się ze smyczy, przeskoczyć ogrodzenie i rozpocząć misję – reprodukcja .
Innym powodem dla którego nasze psy uciekną jest instynkt, który nakazuje im w chwilach stresu ucieczkę. Tak działa kortyzol, jeśli zwierzę się przestraszy wysyła on do mózgu informację – biegnij. Przestraszony pies nie zważa na drogę przez co może odbiec od domu na odległość kilkunastu km i stracić orientację, szczególnie jeśli był z nami krótko i nie zdążył jeszcze dobrze poznać zapachu domowników, swojego domu i okolicy. Kolejnym powodem dla którego psy uciekają jest nuda, bardzo często psy północy zamykane na ogrodzeniu postanawiają na własną rękę zwiedzić otoczenie. Rasy takie jak Husky i Malamut mają to we krwi, że są zdane same na siebie. Kiedyś były wykorzystywane do ciągnięcia sań, zaś latem puszczano je luzem by znalazły sobie pożywienie. Następnie na zimę znowu je przywoływano.
Jak przeciwdziałać ucieczkom psów Najlepszym sposobem jest kastracja, która zmniejsza włóczęgostwo, drugim zapewnienie psu wystarczającą ilość ruchu i rozrywki – szczęśliwy i wybiegany pies nie będzie miał powodu do ucieczki.

Jak zabezpieczyć psa na wypadek zaginięcia

W chwili kiedy utracimy naszego ukochanego czworonoga z oczu, możemy czuć się zdezorientowani. W pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się pobliskimi placówkami dla zwierząt lecznice oraz schroniska dla psów by sprawdzić czy nasz pupil nie został odnaleziony. Jeśli zaczipowaliśmy psa namierzenie właściciela przez EKO patrol czy schronisko nie powinno sprawić większych trudności. Problem w tym, że chipy mają to do siebie że czasem się dezaktywują, przesuwają a właściciele ich nie rejestrują w bazie. Najprostszym rozwiązaniem jest przypięcie psu do obroży adresówki. To prosty rodzaj medalika z danymi właściciela. W przypadku odnalezienia takiego zwierzaka, osoba dzwoni na numer przypięty do obroży i po kłopocie.

Rodzaje adresatek

Adresówka dla psa powinna być na tyle widoczna, by osoba która znajdzie psa mogła bez problemu ją namierzyć. W sklepie Apetete posiadamy standardowe metalowe adresatki, które pozwalają na umieszczenie danych wewnątrz gadżetu, a także świecącą adresówkę na której można umieścić dane właściciela.

Adresówki, odblaski - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jakie odblaski dla psa?

Odblaski dla psa to nie tylko kwestia mody, ale również bezpieczeństwa. Właściciele psów, którzy zamierzają nocą spacerować ze swoim pupilem, powinni wyposażyć zwierzę w odblaskowe elementy. Świetnym wyborem są zawieszki na szyję z diodami LED oraz odblaskowe smycze. W sklepach zoologicznych można zakupić także szelki odblaskowe psa, a nawet adresówki, które widać w ciemności. Zawieszki występują także w formie rozmaitych breloków, przypinek i naszywek, które z łatwością można przyczepić do psiej obroży.

Jak zwiększyć widoczność psa po zmroku?

Wieczorne spacery powinny być bezpieczne dla psa oraz jego właściciela, Aby zwiększyć widoczność psa po zmroku, należy wyrobić dla niego adresówkę z odblaskowymi napisami. Na wieczorne i nocne spacery warto zakładać psu specjalną kamizelkę odblaskową lub obrożę albo szelki ze światełkami LED. Migające światło w kolorze czerwonym, niebieskim i białym sprawia, że pupil jest lepiej zauważalny dla nadjeżdżających samochodów. Dobrym wyborem są również niewielkie odblaskowe zawieszki o ciekawych kształtach.

Co powinno być na Adresówce psa?

Na adresówce dla psa powinno znaleźć się kilka istotnych informacji. Pierwszą z nich jest imię czworonoga. Wygrawerowany musi zostać również numer telefonu do właściciela pieska, aby w razie ucieczki pupila można się było z nim skontaktować. Na adresówce można zamieścić również dodatkową informację np. o tym, że pies jest zaczipowany lub wykastrowany. Należy pamiętać, że im mniej treści, tym bardziej czytelny tekst na adresówce. Najczęściej treść graweru zamieszczona jest na jednej stronie blaszki.