• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Smycze linkowe dla psa

8 produkt(ów)

Najlepsze smycze na spacer z psem

W tym dziale znajdziesz smycze linki dla Twojego psa, wykonane z mocnego sznura, które możesz z powodzeniem używać również w wodzie. Linki do smyczy zostały wykonane z liny żeglarskiej, wobec tego są naprawdę solidne. Jeśli szukasz smyczy odpornej na przetarcia to smycz linka dla psa będzie odpowiednim wyborem.

Linka przydatne narzędzie podczas szkolenia

Nieocenioną zaletą smyczy linek jest ich długość, dlatego przydają się przede wszystkim podczas spacerów, w miejscach których prawo zabrania puszczania psów luzem, pomimo dużej przestrzeni. Takim dobrym przykładem będzie np.: park albo las. Długość linki pozwala na swobodne wybieganie się psa, może on biegać w koło nas i między drzewami, wąchać i cieszyć się swobodnym prawie nieograniczonym spacerem. Linka zapewnia psu wolność a nam kontrolę i dzięki niej działamy zgodnie z prawem bo pies jest na smyczy, przepisy na szczęście nie regulują jeszcze jej długości.

Linka przydaje się również podczas szkolenia. Jeśli posiadamy psiaka, który nie przybiega na zawołanie to czas najwyższy nauczyć go sztuczki reagowania na komendę do mnie. Linka w tym wypadku jest nieoceniona bo pozwala psu na swobodne wybieganie się pod kontrolą. Zawsze jeśli pies nie posłucha mamy możliwość złapania za smycz i ściągnięcia psa do naszej nogi.
Jak nauczyć psa przychodzenia do nogi? Wołamy psa kiedy jest blisko nas, jeśli podejdzie dostaje nagrodę w postaci tego co lubi – zabawki albo przysmaku dla pupila. Po kilku udanych próbach powtarzamy zadanie z tym, że dopiero wołamy psa, gdy się od nas znacznie oddali. Jeśli pies nie zareaguje zawsze możemy użyć linki i ściągnąć psa do siebie, lub delikatnie na nią nadepnąć aby zakomunikować psu, że musi się słuchać bo inaczej koniec swobody. Zazwyczaj po kilku sesjach linka przestaje być pomocna i można psa puszczać luzem

Krótkie linki dla psa

W sklepie Apetete poza linkami 5 i 10m posiadamy również szeroką ofertę linek dla psa 2m i 1,5. Smycze regulowane oraz standardowe w różnych wariantach kolorystycznych oraz wyglądzie. Linki między sobą różnią się również rodzajem wiązania, do wyboru klient ma warkocze podwójne i potrójne. Ich wytrzymałość jest porównywalna.

Skuteczne zasady obchodzenia się z linką

Linka ma swoje wady można się nią łatwo zranić, dlatego szkoleniowcy zalecają by na spacer z psem zakładać rękawiczki mogą być takie do noszenia ciężarów, a nawet do roweru, latem lepsze będą skórzane. Ochronią one nasze ręce przed otarciami. Co więcej linki dużo gorzej schną, dlatego zaraz po przyjściu ze spaceru taką linkę należy oczyścić z pierwszej warstwy błota i osuszyć nawet na grzejniku. Podczas spaceru starajmy się zachować następującą kolejność pies – człowiek – reszta linki, dzięki temu smycz nie będzie się tak plątała i będzie ułatwione kontrolowanie jej długości. Pamiętajmy by po powrocie do domu linkę zwinąć, najlepiej zrobić to na własnym łokciu, zwijając linkę w dużą pętle. Tak przygotowaną smycz powieśmy na haku aby się plątała.

Oferta sklepu Apetete

Wiemy już jak przydatna może być linka, wobec tego zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Apetete., W naszym sklepie proponujemy bogatą ofertę akcesoriów spacerowych od czołowych producentów: Chaba, Zolux, Trixie i wiele innych. W doborze odpowiedniego produktu chętnie pomoże nasz przeszkolony personel, ewentualnie zachęcamy do korzystania z filtrów znajdujących się po lewej stronie każdej z kategorii.

Zobacz powiązane kategorie:


Przeczytaj na naszym blogu:

Smycze linki - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czy smycze linowe dla psa są wytrzymałe?

Smycze linowe uważane są za podstawę wyposażenia każdego opiekuna psa ze względu na wysoką wytrzymałość i odporność na ścieranie. Taka linka jest po prostu mocna i z łatwością wytrzymuje wszelkie zrywy psa i ciągnięcie. Smycz linowa z reguły jest w stanie utrzymać dorosłego psa, przy czym zachowuje lekkość i komfort użytkowania. Sprawdzają się również w przypadku wyjątkowo silnych psów. To ze względu na specjalne materiały stosowane w produkcji tego typu smyczy. Z zasady mają być wytrzymałe i gwarantować maksimum kontroli nad pupilem.

Jak dobrać długość smyczy linkowej?

Długość smyczy linkowej, warto dobrać do potrzeb spacerowych. Na dłuższe spacery po łąkach i lasach może się sprawdzić dłuższa linka o długości 10 m. Jeśli chodzi o bardziej ruchliwe tereny, lepiej wybrać 5 m linkę. Oczywiście smycz można regulować i popuszczać psu odpowiednią długość. Warto wziąć pod uwagę także wagę i siłę psa i zastanowić się, czy na długiej lince będzie możliwe zapanowanie nad nim.

Kiedy warto kupić smycz linkową?

Zdecydowanie warto kupić smycz linkową. To wytrzymały wybór, często na długie lata. Uniwersalna smycz linkowa sprawdzi się zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych czworonogów. Zazwyczaj doskonale utrzymuje silne psy, które ciągną na spacerach. Materiały, z których wykonuje się linki, są solidne, dlatego mała szansa jest na to, że jakiś mechanizm się zepsuje, jak może to wyglądać w przypadku innych smyczy. Smycz linkowa umożliwia także naukę psa chodzenia na luźnej smyczy i przywołanie.