• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Smycze do biegania z psem

Ponieważ nie ma lepszego kolegi treningowego niż twój czworonożny przyjaciel, w sklepie apetete przedstawiamy niezbędny sprzęt do biegania z psem. Mowa o smyczach z amortyzatorem. Odpowiednia smycz i szelki to podstawa odpowiedniego przygotowania psa do biegów.
O zaletach wspólnego biegania z psem nie trzeba długo pisać. Najważniejszą z nich jest fakt, że pies nigdy nie odmawia, chyba że jest naprawdę chory. Pies jest najlepszą motywacją do polepszania twoich wyników sportowych, a do tego to radosny towarzysz i nie narzekający. Dzięki bieganiu z psem zyskujesz lepszą motywację, pogłębiasz wieź z psem, a Twoja sylwetka nabiera upragnionego wyglądu, psa serce utrzymane zostaje w najwyższej kondycji.

Jak zacząć biegać z psem

Odpowiedź na to jest prosta – należy biegać. Założyć odpowiedni strój oraz wygodne buty. Ważne jest odpowiednie przygotowanie czworonoga. Przed bieganiem pies powinien zostać rozciągnięty. Odpowiedni masaż pleców i łap, a także ćwiczenia rozciągające pomogą mu odpowiednio przygotować mięśnie do wysiłku. Drugą kwestią jest zakup odpowiedniego dla psa sprzętu do biegania.

Jaki sprzęt jest potrzebny do biegania z psem
Podstawą odpowiedniego przygotowania psa do biegu są dobrze dobrane szelki oraz smycz z amortyzatorem. W naszym sklepie zoologicznym dla psów posiadamy szeroki wybór smyczy z amortyzatorem od czołowych producentów akcesoriów spacerowych. Między innymi: Zolux, Dingo, Dino, Chaba, Champion.

Szelki nie powinny uciskać psa na klatce dlatego do biegów nie nadają się szelki typu norweskiego. Lepszym rozwiązaniem są szelki z dodatkowym pasem piersiowym, szelki typu guard. W sklepie apetete znajdziesz je pod nazwą szelki okrągłe dla psa. Drugą kwestią jest smycz. Niezależnie od tego czy biegamy na wyznaczonych dla biegaczy szlakach, czy po lesie – pamiętajmy, że pies nie powinien poruszać się cały czas bez smyczy. W lesie uwolniony pies może pobiec za zwierzyną. Smycz powinniśmy posiadać zawsze, nawet jeśli nasz pies jest bardzo grzeczny. Ważne jest, aby przed wyborem trasy, poznać zasady dotyczące przebywania psów na szlakach. Niektóre szlaki pozwalają biegać psom pod warunkiem, że są prowadzone na smyczy. Inne zabraniają psom wstępu w ogóle.

Pamiętaj o wodzie dla psa na dłuższe biegi zabierajmy ze sobą wodę. Dobrym rozwiązaniem są butelki dla psa, które w łatwy sposób pozwalają napoić towarzysza. Pamiętajmy, że psy szybciej tracą płyny i mniej się pocą. Z tego względu w bardzo ciepłe dni zrezygnujmy z biegania z psem, aby ochronić go przed przegrzaniem.

Poznaj możliwości swojego psa nawet jeśli masz wielką wiarę w zdolność psa do pokonywania długich dystansów przy dużych prędkościach, zachowaj ostrożność. Pamiętaj, że pies rzadko będzie informować, że jest zmęczony. Bieganie z młodym psem, którego stawy i kości nie zostały w pełni rozwinięte, może powodować problemy, takie jak zapalenie stawów. Dla pewności porozmawiaj z weterynarzem o tym, że zamierzasz biegać ze swoim psem a dobierze on odpowiedni poziom trudności do kondycji u wieku Twojego pupila.

Dlaczego do biegania najlepsza jest smycz z amortyzatorem

Linka z amortyzatorem niweluje szarpnięcia, dzięki czemu ani Ty ani kręgosłup Twojego psa nie odczuje dużego ucisku w momencie szarpnięcia (kiedy nagle się zatrzymamy, pies zobaczy w lesie zwierzynę) Linka z amortyzatorem polecana jest również jako wyposażenie psów ciągnących, np.: do bikejoringu czy zimowej odmiany skijoringu jazdy na nartach z psem.