• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Smycze automatyczne dla psa

26 produkt(ów)

Komfort spaceru dzięki Flexi

Spacery z psem to przyjemność, pod warunkiem że mamy grzecznego psa. Najlepszym sposobem na kontrolę nad psem jest założenie mu smyczy, która smycz będzie najlepsza dla mojego psa?
Od lat prym wiodą smycze automatyczne, które są najwygodniejsze dla właściciela ponieważ jak sama nazwa mówi automatycznie zwijają się i dopasowują długość smyczy do potrzeb psa.

Wysuwane smycze zalety i wady

Wysuwana smycz dla psa umożliwia zmianę długości smyczy, dzięki czemu zapewniona zostaje swoboda spacerów. Jak działa taki mechanizm? Mechanizm smyczy automatyczny można przyrównać do miarki stolarskiej, która po zmierzeniu automatycznie się zwija. Również posiada mechanizm blokujący, który znajduje się na uchwycie smyczy.

Minusy automatycznych smyczy:
• bolesne zranienie nią linką przy mocniejszym pociągnięciu
• możliwe poduszenie psa
• uczą psa ciągnięcia na smyczy

Smycz chowana czy automatyczna prawie zawsze jest napięta ponieważ pies wymusza na właścicielu szybsze poruszanie się. Gdy pies ciągnie a właściciel podąża za psem, zwierzę dostaje komunikat że jego zachowanie jest opłacalne. To jest tak zwane samo nagrodzenie się ponieważ pies osiąga zamierzony plan – dociera do celu. Wielu trenerów psów nie poleca używania smyczy automatycznych do nauki chodzenia przy nodze, ponieważ uczą ciągnięcia na smyczy.
Pomimo wszystko używanie smyczy automatycznych jest bardzo wygodne i przydatne np. podczas spacerów w lesie, czy w parku. Pozwalają psom na swobodne wybieganie się, a właścicielowi zapewniają komfort. Kto kiedyś używał smyczy 10 m taśmowych ten wie jak kłopotliwe i żmudne jest zwijanie takiej smyczy ręcznie. Dodatkowo taka smycz się plącze, a powstałe supełki czasem zaciskają się do tego stopnia że trudno je rozplątać. Tak więc podsumowując smycz automatyczna to duże ułatwienie, zwłaszcza jeśli mamy rozbrykanego psa. Dodatkowo większość modeli posiada przycisk blokujący. W smyczach automatycznych Flexi sprzedawanych w sklepie apetete ten mechanizm jest bardzo skuteczny i podlega gwarancji wobec tego używanie go jest zupełnie bezpieczne a dodatkowo bardzo łatwe. Wystarczy nacisnąć przycisk by zatrzymać dalsze rozwijanie smyczy.

Smycz flexi odpowiednia do rozmiaru psa

Smycze Flexi dostępne w sklepie apetete występują w różnych rozmiarach, odpowiednio dla małych, średnich a nawet olbrzymich ras. Właściciel może wybierać pomiędzy smyczą automatyczną z linki, a z taśmą. Zaletą linki jest jej lekkość, doskonale sprawdza się przy prowadzeniu małych psów, jednak dla dużych i średnich ras zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest smycz automatyczna z taśmy. Taśma jest dużo odporniejsza na przerwania od linki. Wracając do tematu odpowiedniego rozmiaru, to producent znacznie ułatwił wybór odpowiedniej smyczy dla psa. Na każdym modelu smyczy Flexi jest opisane dla jakiego psa została stworzona ta smycz. Np.: rozmiar Xs jest przewidziany dla psów, które nie przekraczają wagi 3kg,

Rodzaje i modele smyczy Flexi

Obecnie smycz Flexi występuje w kilku modelach, odpowiednio dobranych pod potrzeby opiekuna do wyboru właściciel ma

Smycze Flexi Design wyróżnia je ciekawe nakrapiane wzornictwo, występują w kolorach zielony, różowy i niebeski, są to smycze automatyczne z linką oraz z taśmą dla większych psów.

Smycz Flexi Vario obecnie najchętniej kupowany model, to specjalistyczne dwukolorowe smycze, występują w połączeniu z białym kolorem do wyboru: grafit, turkus, szary, czarny, brązowy, niebieski, różowy, czerwony. Do smyczy Flexi Vario istnieje możliwość dokupienia odpowiednich akcesoriów dostępnych w dziale apetete – akcesoria do smyczy są to latarki, pojemnik na woreczki, paski święcące oraz linki amortyzujące, do modelu Flexi Vario S można również dokupić rozgałęziacz, który pozwala na prowadzenie dwóch psów dostępne rozmiary od 8kg do 20 – linka i od 12kg do 50kg .

Smycz Flexi Neon wyróżniają się jaskrawożółtymi kolorami, odblaskową obudową na neonowej lince lub taśmie. Stworzone dla osób spacerujących w nieoświetlonych miejscach, wieczorami, lub kiedy na dworze jest ciemno. Dostępne w rozmiarach
Linka S 5m do 12kg, M 5 m do 20kg taśma L 5m do 50kg
W przypadku tych smyczy nie ma możliwości podłączenia akcesoriów Flexi (Multi Box, paski, latarka).

Smycz New Classic jak sama nazwa wskazuje to klasyczne modele, jednokolorowych smyczy Flexi. Występują w czterech kolorach (czarnym, czerwonym, niebieskim, różowym),w wersji z czarną linką lub czarną taśmą w następujących rozmiarach:
- linka: XS (3m do 8kg), S (5m do 12kg), S (8m do 12kg), M (5m do 20kg), M (8m do 20kg),
- taśma: XS (3m do 12kg), S (5m do 15kg), M/L (5m do 50kg). Istnieje możliwość podłączenia do wszystkich rozmiarów, za wyjątkiem XS, ledowej latarki oraz czarnego pojemnika na woreczki/karmę Multi Box.

W naszym sklepie dla psa apetete oferujemy szeroki asortyment akcesoriów spacerowych dla psa. Potrzebujesz smyczy taśmowej, linki a może automatycznej flexi. U nas znajdziesz bogatą ofertę kolorystyczną i różne modele, dzięki temu w łatwy sposób dobierzesz produkt, który sprawi że jeszcze chętniej będziesz wychodzić ze swoim psem na spacer.