• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Akcesoria na cieczkę dla suczki

14 produkt(ów)

Wszystko na cieczkę

W tym dziale znajdziesz akcesoria przydatne dla Twojej suczki podczas cieczki. Zalecamy również do sprawdzenia oferty sklepu Apetete w dziale akcesoria I higiena dla psa w którym możesz kupić potrzebne w czasie cieczki pieluchy i podkłady zaprojektowane z myślą o suczkach.

Kiedy suczka ma cieczkę

Cieczka to naturalny stan dorosłej samicy, to etap cyklu reprodukcyjnego suczki, dlatego w tym czasie działa silnie sfera feromonowa, aby przywołać samca i rozpocząć kopulacje w celu wydania na świat potomstwa.

Cieczka u suk jest nieco podobna do menstruacji u kobiet, jednakże podczas gdy kobiety miesiączkują co miesiąc, suki wchodzą w cieczkę z reguły dwa razy do roku. Cieczka składa się z kilku faz:

Faza zwana proestrus, służy do przygotowania suki do rozmnażania
Cieczka właściwa estrus to właśnie ten okres kiedy suczka staje się najbardziej atrakcyjna dla samców i chętnie ich akceptuje. Jest to również faza, w której możliwe jest zapłodnienie, jeśli nie chcemy doczekać się potomstwa suni, należy ją teraz bacznie obserwować i pilnować. Pies nie może chodzić bez smyczy, a w czasie cieczki warto by nosiła specjalne majtki, które nieco niwelują zapach, a po drugie zadbają o higienę okolic intymnych.
Faza diestrus to trzecia faza, która ma na celu podtrzymanie ciąży,
Faza anestrus jest ostatnią częścią cyklu rujowego u suk, w której układ rozrodczy odpoczywa i regeneruje siły, aby przejść kolejny cykl rujowy. Potem zaczyna się wszystko od początku.

Akcesoria na cieczkę

Jeśli nie chcemy wychowywać potomstwa naszej suczki to najlepszym rozwiązaniem jest kastracja suczki, czy sterylizacja. To zabieg chirurgiczny, który ubezpłodni suczkę. Pozbawi ją narządów rozrodczych: macicy, jajników wraz z rogami itp. Po zabiegu suczka nie będzie już atrakcyjna dla samców, skończy się adorowanie a także uciążliwe plamienie. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na kastrację a nie chcemy suni dopuszczać przydadzą się nam takie akcesoria jak:
Odstraszacze na psy w formie kropli i aerozoli – zmieniają zapach wabiący psy podczas cieczki

Majtki na cieczkę – specjalne majtki dla suń, do wielokrotnego użytku zabezpieczają przed plamami a także zapewniają higienę podczas tych kilku dni krwawienia.

Oferta Apetete

W *sklepie dla psa Apetete*oferujemy szereg produktów potrzebnych do opieki nad psem, w dziale higiena znajdziesz wszystkie akcesoria potrzebne, aby utrzymać Twojego psa i Twój dom w nienagannym porządku.

Akcesoria na cieczkę - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jak zabezpieczyć psa w czasie cieczki?

Czas cieczki to dla właścicieli czworonogów bardzo trudny okres. Chcąc uniknąć sprzątania śladów krwi, warto ubrać psa w specjalne majtki, które pomagają znacznie złagodzić skutki cieczki. Chłonne majtki dla psów zapobiegają pozostawianiu śladów krwi na podłodze. Uzupełnione są one o chłonne wkładki, które należy wymieniać podobnie jak podpaski u kobiet. Majtki na cieczkę są najczęściej regulowane, co zwiększa komfort ich użytkowania. Istnieje możliwość zakupu majtek jednorazowych lub wielorazowych, które można prać w pralce.

Jakie majtki dla psa na cieczkę?

Majtki dla psa na cieczkę powinny być przede wszystkim wygodne. Należy zwrócić uwagę na produkty wykonane z oddychających materiałów, ponieważ nie powodują one podrażnień skóry. Bardzo wygodne są majtki bawełniane regulowane z otworem na ogon. Taka budowa majtek zwiększa komfort ich noszenia oraz eliminuje przesuwanie się psiej bielizny podczas ruchu. Najlepiej wybrać majtki na cieczkę wielokrotnego użytku z wymiennymi wkładami. Można je prać w pralce, a więc utrzymanie ich w czystości nie sprawia większych problemów.