• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Czyszczenie uszu u psa

12 produkt(ów)

Czyszczenie uszu

Psy z oklapniętymi uszami wymagają naszej pomocy, ponieważ ich kanał słuchowy nie jest odpowiednio wentylowany.
Brak dostępu powietrza sprawia, że w uszach oklapniętych bardzo często zalęgają się bakterie i grzyby. Odpowiednia pielęgnacja uszu ochroni psa przed bolesnymi infekcjami, ważna jest tylko systematyka i dobranie odpowiedniego sprzętu. W sklepie apetete posiadamy wszelkie akcesoria do czyszczenia uszu Twojego psa.

Jak czyścić uszy psa

Najważniejsze jest nie wprowadzać nerwowej atmosfery, pamiętaj że zabieg ten będziesz wykonywać codziennie. Jeśli zmusisz psa do nadstawienia uszu = następnym razem może ci pokazać zęby. Ważne jest utworzenie atmosfery spokoju, dobrze jest skojarzyć czyszczenie uszu z czymś pozytywnym np.: poprzez wprowadzenie zasady, że zawsze po zakończonym zabiegu pies dostaje ciasteczko. Pamiętaj aby się dobrze przygotować do zabiegu. Ostatnią rzeczą jakiej potrzebujesz jest rozproszenie. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu zbierz wszystkie niezbędne rzeczy: załóż rękawiczki lateksowe, przygotuj wacik oraz płyn do płukania uszu.

Jakie przedmioty są potrzebne do czyszczenia uszu

Podobnie jak w przypadku ludzkich uszu, nigdy nie używaj bawełnianych wacików, ponieważ mogą one zranić uszy Twojego psa. Zamiast tego owiń palec w gazę. Możesz użyć rękawiczek do czyszczenia, ale możesz też po prostu myć ręce, jeśli nie masz dostępnych rękawic. W sklepie apetete znajdziesz bezpieczne środki bez recepty do płukania uszu, ze specjalnym aplikatorem. Wystarczy wkropić go do uszu, rozmasować nasadę ucha a pozostałość płynu wytrzeć wacikiem. Proste.

Ważne: jeśli zauważyłeś ciemno – brązową maź w uchu i pomimo czyszczenia tej substancji jest coraz więcej – umów się na wizytę do lekarza weterynarii. Brązowa maź może świadczyć o silnym stanie zapalnym ucha, albo o obecności pasożytów. Im szybciej wyleczysz ucho tym mniej bolesny będzie cały proces.

Oferta sklepu apetete

Pielęgnacja psa to nie tylko karmienie i zabawa to również obowiązki takie jak dbanie o czyste uszy, odpowiednio przycięte pazurki czy czyste oczy. W sklepie apetete proponujemy sprawdzone przepisy i gotowe rozwiązania, które pozwolą zadbać o zdrowy i piękny wygląd Twojego psa. Tylko sprawdzeni producenci tacy jak: Over Zoo,. Dr Seidel, czy Vet Expert.