• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Czyszczenie uszu u psa

12 produkt(ów)

Czyszczenie uszu

Psy z oklapniętymi uszami wymagają naszej pomocy, ponieważ ich kanał słuchowy nie jest odpowiednio wentylowany.
Brak dostępu powietrza sprawia, że w uszach oklapniętych bardzo często zalęgają się bakterie i grzyby. Odpowiednia pielęgnacja uszu ochroni psa przed bolesnymi infekcjami, ważna jest tylko systematyka i dobranie odpowiedniego sprzętu. W sklepie Apetete posiadamy wszelkie akcesoria do czyszczenia uszu Twojego psa.

Jak czyścić uszy psa

Najważniejsze jest nie wprowadzać nerwowej atmosfery, pamiętaj że zabieg ten będziesz wykonywać codziennie. Jeśli zmusisz psa do nadstawienia uszu = następnym razem może ci pokazać zęby. Ważne jest utworzenie atmosfery spokoju, dobrze jest skojarzyć czyszczenie uszu z czymś pozytywnym np.: poprzez wprowadzenie zasady, że zawsze po zakończonym zabiegu pies dostaje ciasteczko. Pamiętaj aby się dobrze przygotować do zabiegu. Ostatnią rzeczą jakiej potrzebujesz jest rozproszenie. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu zbierz wszystkie niezbędne rzeczy: załóż rękawiczki lateksowe, przygotuj wacik oraz płyn do płukania uszu.

Jakie przedmioty są potrzebne do czyszczenia uszu

Podobnie jak w przypadku ludzkich uszu, nigdy nie używaj bawełnianych wacików, ponieważ mogą one zranić uszy Twojego psa. Zamiast tego owiń palec w gazę. Możesz użyć rękawiczek do czyszczenia, ale możesz też po prostu myć ręce, jeśli nie masz dostępnych rękawic. W sklepie apetete znajdziesz bezpieczne środki bez recepty do płukania uszu, ze specjalnym aplikatorem. Wystarczy wkropić go do uszu, rozmasować nasadę ucha a pozostałość płynu wytrzeć wacikiem. Proste.

Ważne: jeśli zauważyłeś ciemno – brązową maź w uchu i pomimo czyszczenia tej substancji jest coraz więcej – umów się na wizytę do lekarza weterynarii. Brązowa maź może świadczyć o silnym stanie zapalnym ucha, albo o obecności pasożytów. Im szybciej wyleczysz ucho tym mniej bolesny będzie cały proces.

Oferta sklepu Apetete

Pielęgnacja psa to nie tylko karmienie i zabawa to również obowiązki takie jak dbanie o czyste uszy, odpowiednio przycięte pazurki czy czyste oczy. W sklepie Apetete proponujemy sprawdzone przepisy i gotowe rozwiązania, które pozwolą zadbać o zdrowy i piękny wygląd Twojego psa. Tylko sprawdzeni producenci tacy jak: Over Zoo,. Dr Seidel, czy Vet Expert.

Czyszczenie uszu - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czym najlepiej czyścić uszy u psa?

Uszy psa najlepiej czyścić rozpoczynając od przetarcia ucha z zewnątrz zmoczonym przegotowaną wodą gazikiem. W następnej kolejności należy sięgnąć po specjalistyczny płyn do czyszczenia uszu psa albo kropli. Zwykle takie preparaty wyposażone są w specjalną długą końcówkę, która umożliwia łatwą aplikację preparatu. Innym rozwiązaniem są także płatki, które nakłada się na palec, by wyczyścić wnętrze ucha pupila. W każdym przypadku należy wykorzystywać do czyszczenia uszu psa tylko weterynaryjne preparaty.

Jakie krople do czyszczenia uszu psa?

Do czyszczenia uszu psa sprawdzą się także krople. Wystarczy regularnie aplikować produkt zgodnie z zaleceniami producenta, by utrzymać kanały słuchowe pupila w czystości. Dzięki specjalnym formułom środki do usuwania brudu z wnętrza uszu psa szybko i skutecznie usuwają zalegający w środku brud. Przy zakupie kropli do mycia uszu psa, warto wziąć pod uwagę skład. Sprawdzą się naturalne składniki i olejki zamiast zbędnych konserwantów i silnych substancji czyszczących.

Dlaczego pies ma brudne uszy?

Pies ma brudne uszy na skutek zanieczyszczeń atmosferycznych i zabrudzeń. To także ciasne i ciepłe miejsca, w których brud po prostu zbiera się z łatwością. Kurz i błoto z łatwością dostają się do środka i pozostając tam zbyt długo, mogą wpływać na rozwój chorób np. na skutek zapalenia czy rozwoju grzybicy. Pies ma ograniczoną możliwość, by czyścić samodzielnie uszy. To w szczególności tyczy się psów z długimi opadającymi uszami jak np. wiele z psów myśliwskich.