• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Czyszczenie oczu u psa

13 produkt(ów)

Jak prawidłowo czyścić oczy psa

Pielęgnacja psa to nie jest łatwe zadanie, ponieważ nasze pupile nie należą do najczystszych stworzeń. Pies wkłada nos wszędzie, nie tylko do miski, ale również w odchody I śmieci.
Z tego względu należy się im regularne odrobaczanie oraz pielęgnacja sierści, oczu, uszu, łap. Jak zadbać o psa – my wiemy, dlatego w sklepie apetete znajdziesz najpotrzebniejsze artykuły, które pomogą Ci zadbać o zdrowy wygląd Twojego pupila.
Idealnym czasem na umycie pyska i okolic oczu psa jest kąpiel. Jednak niektóre rasy psów wymagają codziennej pielęgnacji oczu. Najczęściej przyczyną powstawania nadmiaru łez, jest zła budowa czaszki, niedrożność kanalików łzowych czy infekcje oczu. Zdarza się to najczęściej psom o krótkich pyskach.

Jak myć oczy psa

Użyj miękkiej, czystej ściereczki lub gąbki. Zwilżyć ściereczkę lub gąbkę wodą o temperaturze pokojowej (unikać ekstremalnych temperatur). Użyj wystarczającej ilości wody. Jeśli zbyt namoczysz ściereczkę lub gąbkę Twój pies może uciec. Dlatego lepiej do czyszczenia oczu używać specjalnych chusteczek dostępnych w sklepie apetete. Są bardzo proste w użyciu, zupełnie tak samo działają jak chusteczki do demakijażu. Bardzo wygodne, ale nie zabezpieczają przed bakteriami jak krople do oczu dla psa. Ich działanie jest nawilżające, dodatkowo na oku tworzą film zabezpieczający. Pamiętaj aby nigdy nie używać mydeł ani szamponów stworzonych dla ludzi!
Proces mycia – Używając zwilżonej preparatem szmatki, gazy delikatnie wytrzyj obszar wokół oczu. Nigdy nie wycieraj samego oka. Nigdy nie używaj mydła ani szamponu w pobliżu oczu psa, ponieważ może to powodować podrażnienie – a nawet uszkodzenie oka psa.

Preparaty na plamy z łez

Plamy łez – nazywany również “Poodle Eye”, plamy łez są ciemnymi plamami, które tworzą się na włosach pod oczami niektórych ras psów, niekoniecznie tylko u pudli. To przebarwienie jest szczególnie widoczne u psów o jaśniejszych kolorach takich jak Maltańczyki, Westy, itp. “Plamy” powstają wówczas jeśli jest za dużo łez, które reagują z bakteriami we włosach. Najlepiej do usuwania plam z włosów używać preparatów anty drop – dostępnych w naszym sklepie Apetete.

Pielęgnacja psa z odpowiednimi artykułami jest bardzo prosta

Psy poza karmą i szczotką do włosów niektóre rasy, zwłaszcza te o specyficznej budowie czaszki – płaska głowa, krótki pysk, wystające oczy potrzebują preparatów do pielęgnacji oczu. W sklepie Apetete znajdziesz krople do oczu dla psa, preparaty na łzy dla psa, a także spraye i chusteczki, sprawdzone produkty i tylko najlepsi producenci polecani przez Twojego lekarza weterynarii.