• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Czyszczenie oczu u psa

15 produkt(ów)

Jak prawidłowo czyścić oczy psa

Pielęgnacja psa to nie jest łatwe zadanie, ponieważ nasze pupile nie należą do najczystszych stworzeń. Pies wkłada nos wszędzie, nie tylko do miski, ale również w odchody I śmieci.
Z tego względu należy się im regularne odrobaczanie oraz pielęgnacja sierści, oczu, uszu, łap. Jak zadbać o psa – my wiemy, dlatego w sklepie Apetete znajdziesz najpotrzebniejsze artykuły, które pomogą Ci zadbać o zdrowy wygląd Twojego pupila.
Idealnym czasem na umycie pyska i okolic oczu psa jest kąpiel. Jednak niektóre rasy psów wymagają codziennej pielęgnacji oczu. Najczęściej przyczyną powstawania nadmiaru łez, jest zła budowa czaszki, niedrożność kanalików łzowych czy infekcje oczu. Zdarza się to najczęściej psom o krótkich pyskach.

Jak myć oczy psa

Użyj miękkiej, czystej ściereczki lub gąbki. Zwilżyć ściereczkę lub gąbkę wodą o temperaturze pokojowej (unikać ekstremalnych temperatur). Użyj wystarczającej ilości wody. Jeśli zbyt namoczysz ściereczkę lub gąbkę Twój pies może uciec. Dlatego lepiej do czyszczenia oczu używać specjalnych chusteczek dostępnych w sklepie Apetete. Są bardzo proste w użyciu, zupełnie tak samo działają jak chusteczki do demakijażu. Bardzo wygodne, ale nie zabezpieczają przed bakteriami jak krople do oczu dla psa. Ich działanie jest nawilżające, dodatkowo na oku tworzą film zabezpieczający. Pamiętaj aby nigdy nie używać mydeł ani szamponów stworzonych dla ludzi!
Proces mycia – Używając zwilżonej preparatem szmatki, gazy delikatnie wytrzyj obszar wokół oczu. Nigdy nie wycieraj samego oka. Nigdy nie używaj mydła ani szamponu w pobliżu oczu psa, ponieważ może to powodować podrażnienie – a nawet uszkodzenie oka psa.

Preparaty na plamy z łez

Plamy łez – nazywany również “Poodle Eye”, plamy łez są ciemnymi plamami, które tworzą się na włosach pod oczami niektórych ras psów, niekoniecznie tylko u pudli. To przebarwienie jest szczególnie widoczne u psów o jaśniejszych kolorach takich jak Maltańczyki, Westy, itp. “Plamy” powstają wówczas jeśli jest za dużo łez, które reagują z bakteriami we włosach. Najlepiej do usuwania plam z włosów używać preparatów anty drop – dostępnych w naszym sklepie Apetete.

Pielęgnacja psa z odpowiednimi artykułami jest bardzo prosta

Psy poza karmą i szczotką do włosów niektóre rasy, zwłaszcza te o specyficznej budowie czaszki – płaska głowa, krótki pysk, wystające oczy potrzebują preparatów do pielęgnacji oczu. W sklepie Apetete znajdziesz krople do oczu dla psa, preparaty na łzy dla psa, a także spraye i chusteczki, sprawdzone produkty i tylko najlepsi producenci polecani przez Twojego lekarza weterynarii.


  Najczęściej polecane na naszym blogu


  Czyszczenie oczu - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

  Jak usunąć ciemne plamy pod oczami u psa?

  Ciemne plamy pod oczami u psa są to zacieki, które tworzą się pod wpływem wilgotnych łez. Jest to zjawisko naturalne. W dobrych sklepach zoologicznych można zakupić specjalne płyny do usuwania plam łzowych. Usuwają one brud i przebarwienia wokół oczu. Kilka kropel płynu należy nanieść na gazę i przetrzeć nią okolice oczu. Zabieg należy stosować przynajmniej raz w tygodniu. Po kilku tygodniach ciemne plamy pod oczami u psa powinny zblednąć, a następnie całkowicie zniknąć.

  Czy można przemywać oczy psu?

  Tak, można przemywać oczu psu – jest to wręcz wskazane. Podstawą pielęgnacji psich oczu jest właśnie ich przemywanie przy pomocy specjalnych do tego środków, które można zakupić w sklepie zoologicznym. Oczy psa należy regularnie przemywać po powrocie ze spacerów, zwłaszcza jeśli pies wytarzał się w piasku lub w suchej ziemi. Dodatkowo powinniśmy to robić, gdy zauważymy, że oko naszego pupila jest zaczerwienione, pojawił się obrzęk lub wtedy, gdy pies je drapie.

  Czym czyścić oczy psa?

  Istnieje wiele preparatów, dzięki którym można czyścić oczy psa i zapobiec wielu groźnym chorobom. Specjalistyczne płyny do przemywania psich oczu znaleźć można w dobrych sklepach zoologicznych. Środki te skutecznie usuwają ślady łez, czyli ciemne zacieki powstające wokół oczu. Doskonale usuwają również wszystkie zabrudzenia, które mogą powodować łzawienie, ból oraz pieczenie oka. Niektóre preparaty zagrają kwas hialuronowy zmiękczający ropne wydzieliny oczu. Formuła takich produktów oparta jest na obojętnym pH, dzięki czemu nie podrażnia delikatnych okolic psich oczu.