• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Nożyczki i obcinaczki dla psa

Obcinaczki, nożyczki dla psów

Zazwyczaj pies normalnie sam sobie ściera pazurki, chodząc po odpowiednim podłożu, czasem jednak jeśli zwierzę mieszka w mieście jego pazury nie ścierają się tak jak powinny, wówczas z pomocą przychodzą nożyczki.
Odpowiedni rozmiar nożyczek pozwala w łatwy sposób skrócić pazurki psa.

Kiedy należy obcinać pazury psa

Zazwyczaj kiedy słychać uderzenie pazurków o podłogę to znak, że są za długie. Zbyt długi pazurek zmienia postawę/ułożenie łapy i może powodować w przyszłości jej bolesność. Dlatego tak ważne jest pilnowanie długości pazurka.
Większość psów nie lubi tego dźwięku łamanych paznokci, dlatego dobrze jest przygotować się odpowiednio do zabiegu. Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz przyzwyczajać psa do zabiegu tym będzie Ci łatwiej w przyszłości. Na początku spróbuj dać swojemu psu smaczną przekąskę przed pokazaniem nożyczek, a wraz z przycinaniem pazurków powiedz – dobry pies. W ten sposób wzmocnisz w nim pozytywne skojarzenia.

Co jest najlepsze do przycinania pazurków

Małe pazurki takie jak są u kota, czy małych ras psów najlepiej przycinać nożyczkami dla zwierząt. Średnie i duże rasy psów wymagają odpowiedniego sprzętu, nie próbuj obcinać swoimi nożyczkami czy cążkami pazurków psa bo tylko je stępisz. Psi pazur jest kilkanaście razy twardszy od naszego i składa się z kilku warstw.
Najlepiej do obcinania pazurków używać sprawdzonych cążków, w sklepie apetete posiadamy obcinaczki i nożyczki do pazurów psa odpowiednie dla różnych wielkości ras.

Jak prawidłowo obcinać pazurki psa

Pazur psa składa się części twardej i miękkiej tzw. rdzenia, ważne jest by nie naruszać tej miękkiej części bo jej uszkodzenie powoduje nie tylko ból ale obfite krwawienie. Kiedy piesek ma jasny, różowy pazurek łatwo rozróżnić rdzeń od powierzchni twardej, jednak w przypadku ciemnych pazurków taki zabieg jest utrudniony. Wówczas zaleca się skracanie po naprawdę małych częściach, aby nie naruszyć warstwy miękkiej pazurka.

Akcesoria do obcinania pazurków

W sklepie apetete znajdziesz akcesoria potrzebne do pielęgnacji łap twojego pieska, nie tylko nożyczki czy cążki, ale również kremy. Zapoznaj się z pełną ofertą naszego sklepu i podziwiaj nienaganny wygląd i doskonałe zdrowie Twojego pupila.