• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Szczotki, grzebienie i zgrzebła dla psa

1-30 of 61

Jak szczotkować psa

Szczotkowanie i czesanie sierści psa jest ważną częścią ogólnej opieki nad zwierzętami. Szczotkowanie pomaga utrzymać sierść psa w dobrej kondycji, poprzez usuwanie luźnych włosów i zapobieganie powstawaniu kołtunów. Szczotkowanie pomaga również rozprowadzać łój po całej długości włosa, dzięki temu sierść jest błyszcząca i zdrowa.
Wiemy o tym jak ważne jest regularne szczotkowanie dla psa dlatego w tym dziale sklepu apetete znajdziesz szczotki, grzebienie i zgrzebła które pomogą zadbać o piękny wizerunek Twojego psa.

Jak często należy szczotkować psa?

Wszystko jest indywidualną kwestią, jeśli posiadamy psa którego włos szybko się plącze jak np.: u Yorka czy Lhaso Apso, Pudla to wymagane jest codzienne szczotkowanie, rasy krótkowłose można szczotkować raz w tygodniu.

Jak dobrać szczotkę do rodzaju włosa psa

Psy z krótką sierścią na ogół wymagają mniej szczotkowania i pielęgnacji w porównaniu z psami o średniej do długiej sierści, ponieważ te dłuższe płaszcze mogą łatwiej uwięzić w nich sploty, maty i gruz. Niektóre bardzo krótkie włosy mogą nie potrzebować tradycyjnego “szczotkowania”, a dla tych psów właściciele mogą zamiast tego spróbować miękkich rękawiczek do pielęgnacji włosów, by od czasu do czasu delikatnie usunąć luźne włosy. Psy powinny być szczotkowane “zgodnie z wymaganiami”. Właściciele powinni monitorować stan szaty regularnie. Pielęgnacja może trwać od kilku minut do kilku godzin w tygodniu w zależności od rodzaju psa.

Ogólny przewodnik po rodzajach szczotek

Gładkie, krótkowłose psy (np. Kelpie) można z reguły szczotkować raz na kilka tygodni, aby usunąć luźne włosy. Psy z krótką szatą mogą czasami zrzucać włosy, więc delikatne ich szczotkowanie może pomóc usunąć nadmiar wypadających włosów.
Do pielęgnacji krótkiej sierści odpowiednie będą rękawice, gumowe szczotki czy szmatki nasączone wodą.

Krótkie, gęste, futrzane psy (np. Husky). Psy te można na ogół szczotkować raz w tygodniu lub co dwa tygodnie.

Psy o długich lub podwójnych powłokach (np. Border Collie). Psy te można na ogół szczotkować raz w tygodniu by usuwać na bieżąco splątaną sierść. Szczególną uwagę poświęcamy okolicy uszu, portki i przy łapkach, tam sierść jest najdłuższa i ma tendencję do kołtunienia się, niektóre rasy, takie jak York warto by były czesane codziennie, potrzebne szczotki:

 • do kołtunów – grzebienie
 • do czesania sierści – szczotka pudlówka. Zgrzebło dopasowane do rozmiaru psa
 • do wyczesywania podszerstka – furminator

Szczenięta ważne jest, aby właściciele poświęcali czas na stopniowe szkolenie swoich szczeniąt. Odpowiednio przeprowadzone zapoznanie szczeniaka ze szczotką ułatwi pielęgnację w przyszłości.

Jeśli Twój pies ma dużo kołtunów, może być konieczne zabranie go do lokalnego weterynarza, który może bezpiecznie usunąć ciasne maty, ponieważ mogą być trudne do usunięcia bez specjalistycznych maszynki do strzyżenia. Twój weterynarz może również zbadać stan skóry pod spodem i doradzić, czy potrzebne są jakieś leki.

Oferta sklepu Apetete

Już wiemy dlaczego warto szczotkować psa i jak dobrać odpowiednią szczotkę do jego sierści w sklepie apetete znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria od małej szczotki, przez grzebienie, trymery, furminatory, filcaki, nożyczki do zgrzebła i szczotek gumowych.