• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Balsamy do łap dla psa

5 produkt(ów)

Balsamy do łap

Zimą łapki psa wymagają specjalnej pielęgnacji, ponieważ sól którą posypują drogi wżera się w opuszki niczym szkło, raniąc je i powodując bolesność łap. W celu zapobiegania zranień i uszkodzeń skóry na łapkach zaleca się stosowanie odpowiednich butów dla psa oraz kremów czy balsamów do łap. W naszym dziale balsamy do łap znajdziesz odpowiednie kremy – przygotowane z myślą o twardej części opuszki. Ich regularne stosowanie zapobiega pękaniu łapek, a także odżywia je tworząc na nich twardy film, który chroni przed uszkodzeniami.

Balsamy do łapek

Warstwa ochronna na łapach twojego psa jest znacznie twardsza od ludzkiej skóry. Taka budowa pozwala psom na chodzenie po różnym podłożu bez bolesności. Pomimo tego w niektórych przypadkach stosowanie balsamu do łap dla psa może pomóc ochronić jego łapki przed zranieniem: takim przypadkiem są rozgrzane chodniki, piasek, wycieczki po górach, czy spacer zimą.

Kiedy stosować balsamy do łap

Pęknięcia łap Czy wiesz, ze małe pęknięcia na powierzchni łapek są normalne, jednak głębokie rany są sygnałem, że łapki są zbyt suche i wymagają kuracji nawilżającej. Jeśli zauważysz takie pęknięcia zacznij stosować kremy do łap. Wybieraj balsamy dla psów które mają witaminę E. Nie stosuj kremów do pięt przeznaczonych dla ludzi, niektóre balsamy do pięt mogą powodować podrażnienia, a także uczulać psa. Do tego mogą okazać się trujące po tym jak pies zacznie zlizywać nadmiar kremu z łap – a jest prawie pewne że zacznie tak robić.

Alergie widoczne na łapach alergie kontaktowe, wywoływane przez bezpośredni kontakt z alergenem, takim jak trawa, chwasty, środki do czyszczenia dywanów lub wosk podłogowy, mogą powodować swędzenie, podrażnienie, obrzęk, otarcia, a nawet popękanie opuszek. Ponieważ nie zawsze jest możliwe uniknięcie tych alergenów, następnym krokiem jest oczyszczenie łapy psa zaraz po kontakcie i nałożenie balsamu przeciwhistaminowego. Balsam pomoże zmniejszyć swędzenie.

Infekcje Ostre przedmioty, takie jak szkło, gwoździe i ciernie, mogą przebić warstwę ochroną na łapach Twojego psa. Wówczas potrzebuje on balsamu antybakteryjnego, który ochroni jego łapki.

Zima Ekstremalne temperatury mogą uszkodzić łapy Twojego psa, nawet jeśli jest on przyzwyczajony do marszu po twardych nawierzchniach. Ponadto latem też można stosować balsamy – ciepło jest pochłaniane przez powierzchnie asfaltu i betonu, a podczas spaceru może palić stopy twojego psa. Z drugiej strony lód, śnieg i lodowate chodniki mogą powodować ekstremalną suchość, a nawet odmrożenia. Dostępne w sklepie Apetete specjalne ochronne balsamy tworzą barierę, która zatrzymuje uszkodzenia i pozwala psu chodzić po gorących lub zimnych powierzchniach. Balsam ochronny może być stosowany w połączeniu z butami dla psów na dłuższe spacery.

Odpowiednio dobrany balsam zabezpieczy łapki i wzmocni je. W sklepie Apetete proponujemy balsamy dla psów, które zawierają specjalne substancje wzmacniające barierę ochroną skóry lapy.

Balsamy do łap - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czy pies potrzebuje balsamu do łap?

Tak – pies potrzebuje balsamu do łap. Ten kosmetyk chroni łapy przed niekorzystnymi wpływami środowiska takimi jak rozgrzany asfalt, śnieg, błoto pośniegowe czy szkodliwa dla psich opuszek sól drogowa. Łagodzi również swędzenie spowodowane spacerami w niskiej temperaturze. Regularnie nakładany balsam do łap znacząco pomaga w gojeniu się stanów zapalnych psich kończyn. Produkt jest łatwy w codziennym stosowaniu. Wystarczy równomiernie rozprowadzić go na opuszkach łap i zaczekać aż całkowicie się wchłonie.

Czym nawilżać łapy psa?

Psie łapy można nawilżać zwykłą wazeliną, jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego balsamu do psich łap. Dobrej jakości maść ochronna do łap chroni przed promieniowaniem UV, solą drogową i szkodliwym działaniem minusowych temperatur, na które narażony jest pies podczas zimowych spacerów. Balsamy do łap dostępne w sklepach zoologicznych są nietoksyczne i często mają gorzki smak, dzięki czemu pies nie chce wylizywać łap. Wiele preparatów ma w swoim składzie olej lniany oraz cynk o właściwościach przeciwzapalnych. Ich obecność chroni przed bolesnych pękaniem łap, nawilża i natłuszcza opuszki.

Jaki balsam do łap psa?

W dobrych sklepach zoologicznych można znaleźć wiele balsamów do psich łap. Najlepiej wybrać produkt o gorzkim smaku, ponieważ pies nie będzie go wylizywał. Dobra maść do psich łap powinna zawierać lanolinę, która odżywia, nawilża i chroni skórę łap, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowych spacerów. Niektóre produkty zawierają również cynk o właściwościach przeciwzapalnych.