• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Balsamy do łap dla psa

Balsamy do łap

Zimą łapki psa wymagają specjalnej pielęgnacji, ponieważ sól którą posypują drogi wżera się w opuszki niczym szkło, raniąc je i powodując bolesność łap. W celu zapobiegania zranień i uszkodzeń skóry na łapkach zaleca się stosowanie odpowiednich butów dla psa oraz kremów czy balsamów do łap. W naszym dziale balsamy do łap znajdziesz odpowiednie kremy – przygotowane z myślą o twardej części opuszki. Ich regularne stosowanie zapobiega pękaniu łapek, a także odżywia je tworząc na nich twardy film, który chroni przed uszkodzeniami.

Balsamy do łapek

Warstwa ochronna na łapach twojego psa jest znacznie twardsza od ludzkiej skóry. Taka budowa pozwala psom na chodzenie po różnym podłożu bez bolesności. Pomimo tego w niektórych przypadkach stosowanie balsamu do łap dla psa może pomóc ochronić jego łapki przed zranieniem: takim przypadkiem są rozgrzane chodniki, piasek, wycieczki po górach, czy spacer zimą.

Kiedy stosować balsamy do łap

Pęknięcia łap Czy wiesz, ze małe pęknięcia na powierzchni łapek są normalne, jednak głębokie rany są sygnałem, że łapki są zbyt suche i wymagają kuracji nawilżającej. Jeśli zauważysz takie pęknięcia zacznij stosować kremy do łap. Wybieraj balsamy dla psów które mają witaminę E. Nie stosuj kremów do pięt przeznaczonych dla ludzi, niektóre balsamy do pięt mogą powodować podrażnienia, a także uczulać psa. Do tego mogą okazać się trujące po tym jak pies zacznie zlizywać nadmiar kremu z łap – a jest prawie pewne że zacznie tak robić.

Alergie widoczne na łapach alergie kontaktowe, wywoływane przez bezpośredni kontakt z alergenem, takim jak trawa, chwasty, środki do czyszczenia dywanów lub wosk podłogowy, mogą powodować swędzenie, podrażnienie, obrzęk, otarcia, a nawet popękanie opuszek. Ponieważ nie zawsze jest możliwe uniknięcie tych alergenów, następnym krokiem jest oczyszczenie łapy psa zaraz po kontakcie i nałożenie balsamu przeciwhistaminowego. Balsam pomoże zmniejszyć swędzenie.

Infekcje Ostre przedmioty, takie jak szkło, gwoździe i ciernie, mogą przebić warstwę ochroną na łapach Twojego psa. Wówczas potrzebuje on balsamu antybakteryjnego, który ochroni jego łapki.

Zima Ekstremalne temperatury mogą uszkodzić łapy Twojego psa, nawet jeśli jest on przyzwyczajony do marszu po twardych nawierzchniach. Ponadto latem też można stosować balsamy – ciepło jest pochłaniane przez powierzchnie asfaltu i betonu, a podczas spaceru może palić stopy twojego psa. Z drugiej strony lód, śnieg i lodowate chodniki mogą powodować ekstremalną suchość, a nawet odmrożenia. Dostępne w sklepie apetete specjalne ochronne balsamy tworzą barierę, która zatrzymuje uszkodzenia i pozwala psu chodzić po gorących lub zimnych powierzchniach. Balsam ochronny może być stosowany w połączeniu z butami dla psów na dłuższe spacery.

Odpowiedni balsam zabezpieczy łapki psa

Odpowiednio dobrany balsam zabezpieczy łapki i wzmocni je. W sklepie apetete proponujemy balsamy dla psów, które zawierają specjalne substancje wzmacniające barierę ochroną skóry lapy.