• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Pochłaniacze kocich zapachów

24 produkt(ów)

Pochłaniacze zapachów

Czysty dom w którym jest kot to marzenie każdego właściciela, ale także kota ponieważ zwierzęta te mają bardziej wyczulony zmysł węchu od naszego i to nawet kilkanaście razy więcej. To co dla nas jest pachnące dla kotów może być nie do przyjęcia i odwrotnie. W tym dziale znajdziesz pochłaniacze zapachów do kuwet, neutralizatory zapachów potrzebne są gdy kot załatwi się poza kuwetę oraz odkażacze i płyny do mycia podłóg.
Kiedy twój kot zabiera się do oddawania moczu poza kuwetą, zapach może być trudny do pozbycia się i prawie niemożliwy do maskowania. Niezależnie od tego, czy kot sika na dywanie, meblach, pościeli, czy ubraniu, ważne jest, aby neutralizować zapach, aby uniknąć zakłopotania i zapobiec sytuacji, w której kot zaadoptuje swoją nową toaletę. Jeśli nie usuniemy zapachu pewne jest, że kot ponownie tam się załatwi.

Dlaczego tak trudno usunąć zapach kociego moczu

Koty mają skłonność do zaznaczania swojego terytorium poza ściółką, zarówno na dywanie, jak i ukrytych rogach. Po pewnym czasie bakteria w moczu rozkłada się i wydziela zapach podobny do amoniaku, charakterystyczny dla starego moczu. Drugi etap procesu rozkładu emituje merkaptany, związki, które nadają skunksom swój charakterystyczny nieprzyjemny zapach, zwłaszcza jeśli znaczącym jest kocur niekastrowany. Mocz z testosteronem o silnym zapachu ma sugerować innym samcom by trzymały się z daleka od miejsca kocura.
Dlaczego koty załatwiają się poza kuwetą Istnieje wiele powodów, dla których twój kot mógł zacząć podkręcać swój ogon w miejscu, w którym nie powinien. Właściciele często uważają, że koty oddają mocz w nieodpowiednich miejscach ponieważ są złośliwe. To nie prawda. Jeśli twój kot nie korzysta z kuwety, prawdopodobnie próbuje ci coś powiedzieć. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wykluczyć problem medyczny. Kwestie medyczne związane z niewłaściwym oddawaniem moczu mogą obejmować infekcje dróg moczowych, chorobę nerek, cukrzycę, nadczynność tarczycy i chorobę dolnych dróg moczowych kotów. Jeśli uważasz, że twój kot cierpi na którykolwiek z tych stanów lub wykazuje dodatkowe objawy, udaj się do lekarza weterynarii, ponieważ nieleczone stany, takie jak infekcje dróg moczowych, mogą stać się poważne. Innym możliwym powodem, dla którego starszy kot może zrezygnować z kuwety jest ból stawów. Zastanów się, czy kuweta nie jest dla niego za wysoka. W naszym sklepie znajdziesz kuwety dla kotów o niskich jak i wysokich rantach.
Gdy wykluczysz jakąkolwiek chorobę, ustal, czy istnieje przyczyna behawioralna, nie używanie kuwety jest jednym z najczęstszych powodów, dla których koty są oddawane do schronisk dla zwierząt. Na szczęście, jeśli potrafisz wskazać przyczynę zachowania również możesz powstrzymać swojego kota przed zabrudzeniem dywanu lub pościeli.

Produkty do czyszczenia moczu kota

Koci mocz pachnie bardzo intensywnie i bardzo brzydko. Dodatkowo, po wyschnięciu plamy z moczu są bardzo trudne do usunięcia. Co więcej nawet jeśli je wytrzemy zwykłym płynem i wydaje się że nie śmierdzi, kot nadal wyczuwa ten zapach. Co oznacza, że ponownie oznaczy nasze meble. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby zneutralizować zapach. W naszym sklepie znajdziesz odświeżacze i pochłaniacze zapachów, enzymatyczne środki czyszczące: Vetopar, Super Benek neutralizator zapachów. Skutecznie usuwa brzydkie zapachy, pozostawiając jednocześnie przyjemną dla otoczenia nutę zapachową. Aromat delikatnych olejków jest akceptowany przez wszystkie zwierzęta domowe. Specjalnie dobrane składniki zapewniają długotrwałe działanie neutralizatora.

Produkty do odświeżania zapachu z kuwety

W tym dziale znajdziesz również produkty, które odświeżą zapach z kuwety bez konieczności jej codziennego sprzątania. Wystarczy kilka granulek wsypać do kuwety, by zneutralizowały one brzydkie zapachy i rozpyliły miłą i świeżą woń w toalecie. Co ważne zapach z odświeżaczy do kuwet są akceptowalne przez koty.

W naszym sklepie znajdziesz odświeżacze do kuwet w różnych zapachach: zielona herbata, lawenda, zielony las, a może tropikalny? Jaki jest Twój ulubiony zapach w łazience?
Ponadto proponujemy neutralizatory zapachów, a także filtry do kuwet zamkniętych.