• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Żwirki Silikonowe dla kota

9 produkt(ów)

Żwirki dla kota Silikonowy

Żwirek na bazie żelu krzemionkowego to kolejna popularna alternatywa dla ściółki z gliny zwanej potocznie bentonitem. W przeciwieństwie do żwirku bentonitowego, kryształy żelu krzemionkowego nie generują potencjalnie szkodliwego pyłu wytwarzanego przez ściółkę z gliny. Ponadto absorpcja kryształów żelu krzemionkowego jest wyższa, co zmniejsza szybkość zużycia żwirku. Jednak ściółka silikonowa ma jedną i to poważną wadę nie można jej spuszczać w toalecie i nie jest ekologicznym produktem.

Co to jest żwirek silikonowy

Żwirek dla kotów silikonowy składa się z dużych, stałych granulek krzemianu sodu. Porowata struktura tych granulek pozwala im wchłonąć dużo wilgoci. Żwirek krzemionkowy jest prawdopodobnie najłatwiejszym w użyciu żwirem dla kota.
Trzeba tylko raz na jakiś czas całkowicie wymienić żwirek. Większość producentów twierdzi na opakowaniu, że jedno zapełnienie kuwety może pochłaniać mocz wytwarzany przez jednego kota przez cały miesiąc. Co świadczy nie tylko o prostocie używania tego żwirku, ale jego wydajności.

Żwirek silikonowy dla kota zalety

Zaletą żwirku silikonowego jest jego niska produkcja pyłu. Wiele opakowań jest oznaczonych jako “wolne od kurzu”. Ponadto doskonale pochłania on zapachy, co pozwala zachować w łazience świeżość na dłużej.

Ponadto żwirek z silikonu jest bardzo lekki. Z jednej strony ten atrybut znacznie ułatwia wypełnianie, zgarnianie i przenoszenie kuwety. Z drugiej, kotom łatwiej jest usunąć te granulki również z kuwety. Co oznacza, że przy żwirku silikonowym dla kota jest dużo więcej sprzątania. Polecany jest on do zastosowania w kuwetach zamkniętych, albo kuwetach z wysokim rantem.

Wadą żwirków silikonowych jest ich cena – miesięczny koszt jest wyższy o połowę od żwirku bentonitowego, struktura żwirku również nie odpowiada każdemu kotu. Jednak można temu zaradzić mieszając trochę żwirku silikonowego z poprzednim produktem i stopniowo zwiększa ilość nowego żwirku. Po jakimś czasie kot powinien przywyknąć.

Dlaczego warto używać żwirku silikonowego

Żwirek dla kotów silikonowy jest prawdopodobnie najłatwiejszym rodzajem ściółki i jest to główny powód, dla którego warto z niego skorzystać.

Czy żwirek silikonowy się zbryla

Niestety, ale żwirek silikonowy nie podlega zbrylaniu i zużycie żwirku ocenia się po zmianie jego zabarwienia.

Producenci żwirków silikonowych dla kota dostępne w sklepie apetete:

Benek Crystal, Żwirek Riga oraz Bazyl.