• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Wycieraczki przed kuwetę dla kota

4 produkt(ów)

Wycieraczki przed kuwetę

Podczas zakupu kuwety oraz żwirku dla kota nie zapomnijmy o odpowiednim wyposażeniu do kociej toalety. Poza kuwetą ważne są również odpowiednie akcesoria takie jak: wycieraczki przed kuwetę, również spotykane pod nazwą maty do kuwet, a także łopatki do kuwety. W tym dziale prezentujemy maty przed kuwetę.

Po co kupować kotu matę przed kuwetę

Mata przed kuwetę to niezbędne minimum wyposażenia kociej toalety. Zapobiegają one wynoszeniu żwirku poza łazienkę. To szczególnie ważny element jeśli korzystamy z dobrego żwirku, który lubi kot ale ma tę wadę, że się sypie. Mata dzięki temu, że jest wykonana z gumy, przyczepiają się do niej kawałki ze żwirku a nie do kocich łapek. Oczyszcza ona łapki i futerko z pierwszej warstwy żwirku. To bardzo przydatne ponieważ koty ras długowłosych takich jak Pers, Maine Coon maja długie włosy przy łapkach, które zbierają jak miotła wszystko z kuwety. Jeśli nie chcemy mieć rozsypanego żwirku po całym mieszkaniu zakup maty jest niezbędny.
W sklepie Apetete znajdziesz szeroki wybór mat dla kota, w stonowanych kolorach.

Jak czyścić matę do kuwet

Matę do kuwet można myć pod bieżącą wodą, uwaga tylko na używanie jej przy żwirkach bentonitowych, ponieważ bentonit po kontakcie z wodą twardnieje jak cement i zapycha rury. Można taką matę wytrzepać jak dywan, a następnie umyć pod bieżącą wodą przy użyciu ulubionego płynu. W naszej ofercie znajdziesz również płyny do mycia kuwet i akcesoriów dla kotów firmy SaniCat, które w nietoksyczny dla kota sposób pozwolą na dokładne wyczyszczenie wszystkich powierzchni.

W naszym sklepie zoologicznym Apetete znajdziesz maty przed kuwetę, ale również te maty mogą być pomocne do położenia pod miską, zabezpieczą przed zabrudzeniem, a także zamoczeniem podłogi.

Wycieraczki przed kuwetę - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Co przed kuwetę dla kota?

Aby zabezpieczyć się przed roznoszeniem żwirku przez kota, należy zakupić specjalną matę. Rozkłada się ją przed kocią kuwetą. Wycieraczki przed kuwetę dla kota zatrzymują żwirek wynoszony na łapkach przez mruczka z kuwety. Większość modeli posiada antypoślizgowy spód, dzięki któremu mata nie przesuwa się po podłodze. W sklepach zoologicznych można zakupić dwuwarstwowe maty pod kuwetę. Ich przemyślany system pozwala na częściowe odzyskanie rozsypanego żwirku.

Jak zapobiegać roznoszeniu się żwirku?

Żwirek rozniesiony po całym domu to prawdziwe utrapienie właścicieli kotów. Można temu zapobiec, decydując się na zakup wycieraczki przed kuwetę. Nowoczesne dwuwarstwowe maty są w stanie zebrać nawet do 90% żwirku z kocich łapek. Dzięki takim matom, w najbliższej obecności kuwety i poza nią, panuje nienaganna czystość. Co więcej, mata przed kuwetę dla kota, oprócz tego, że zapobiega roznoszeniu się żwirku, to jest łatwa w utrzymaniu w czystości.

Jak zadbać o porządek przed kuwetą?

Utrzymanie porządku wokół kuwety nie należy do łatwych zadań. Częste zamiatanie i sprzątanie tego miejsca to klucz do sukcesu. Właściciele kotów mogą wyposażyć się w specjalną wycieraczkę przed kuwetę dla kota. Mata wykonana z antypoślizgowego materiału doskonale zbiera wynoszony na kocich łapkach żwirek. W sklepach zoologicznych można kupić wycieraczki prostokątne, półokrągłe w wielu kolorach i rozmiarach. Nowością są specjalne dwuwarstwowe maty pod kuwetę, które pozwalają na częściowe odzyskanie rozsypanego przez zwierzę żwirku, a przy tym są łatwe w codziennym czyszczeniu.