• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Łopatki do żwirku dla kota

17 produkt(ów)

Nie zapomnij o łopatce do kuwety dla kota

W tym dziale znajdziesz ważną część wyposażenia kociej toalety – mowa o łopatkach do żwirku. Bez nich sprzątanie kociej toalety może być znacznie utrudnione, dlatego w sklepie apetete proponujemy przegląd oferty łopatek dużych i małych przeznaczonych do kocich toalet. Różne kształty i kolory, pozwolą dobrać optymalnie sprzęt do Twoich potrzeb.

W przeciwieństwie do kuwety do której wyboru musisz kierować się nie tylko swoimi upodobaniami ale i kota – łopatka jest tylko dla Ciebie, nie musisz jej z nikim dzielić. Możesz ją dobrać tylko uwzględniając swoje potrzeby. Ponieważ to głownie ty będziesz z niej korzystać.
Łopatka ma być dla Ciebie wygodna. Na szczęście zakup łopatki to nie problem, kawałek plastiku który służy do oddzielania brudnego żwirku od czystego na szczęście jest niezwykle tani. W sklepie apetete znajdziesz szeroki i bogaty wybór łopatek do żwirku dla kota.

Jak dobrać łopatkę do żwirku

Mimo, że łopatka określana jest mianem łopatki do kuwety, w rzeczywistości dobieramy ją do rodzaju żwirku. Jeśli skorzystamy ze żwirku dla kota, który ma duże pellety, bez sensu byłoby używanie łopatki małej. Na jej powierzchni zmieściłyby się raptem 4 peletty co znacznie wydłużyłoby naszą pracę przy kuwecie. Wielokrotnie musielibyśmy przesiewać żwirek. Bez sensu. Lepszym rozwiązaniem jest zakup łopatki do żwirku, dostosowanej do jego rozmiaru.
I tak dla żwirków drewnianych dla kotów polecane są łopatki z dużymi oczkami. W sklepie apetete znajdziesz łopatki od tych samych producentów co kuwet: Ferplast, Yarro jak również łopatki do żwirków od producentów akcesoriów dla kotów takich jak Trixie czy Zolux. Wybierz model, który najbardziej Ci odpowiada, zarówno pod kątem estetycznym jak i funkcjonalnym.
Łopatka z dużymi oczkami spełni się również przy żwirkach doskonale zbrylających się takich jak: bentonit czy żwirek drewniany. W sklepie apetete znajdziesz szeroki wybór żwirków bentonitowych dla kotów, niektóre z nich taki jak np.: Bazyl mają dodatek nano srebra koloidalnego, który ma właściwości antyseptyczne i grzybobójcze.

Małe łopatki, to znaczy takie o małych oczkach nadają się do żwirku drobnoziarnistego. Ta łopatka została specjalnie stworzona do czyszczenia kuwet z drobnoziarnistym, zbrylającym się żwirkiem. Dzięki niej straty żwirku w czasie sprzątania kuwety są jeszcze bardziej zredukowane. Doskonale sprawdzi się przy do żwirku silikonowego, który się nie zbryla przez co trudniej jest go czyścić. Warto zauważyć, że małe otwory w łopatce do kuwety przepuszczają niezużyty żwirek z powrotem, dzięki temu żwirek starczy nam na dłużej.

Inne rodzaje łopatek do żwirku – łopatka do sypkich towarów

Łopatki do kuwety pełne, bez dziurek nie służą bezpośrednio do czyszczenia kuwety, ale są bardzo pomocne podczas nabierania żwirku czystego do kuwety, czy nakładania pokarmu. Jeśli nie chcemy za każdym razem wsadzać naszej ręki do worka ze żwirkiem, taka łopatka jest niezbędna. Podsumowując taka łopatka nadaje się zarówno i do karmy dla kotów i psów jak i żwirku dla kota. Dzięki niej łatwo, a co najważniejsze higieniczne uzupełnianym piasek czy żwirek do kocich kuwet. Idealna jest również do nakładania karmy. Ponieważ na naszych dłoniach znajduje się wiele bakterii, które przy wkładaniu do worka z karmą rozprowadzamy i w ten sposób możemy spowodować szybsze psucie się karmy. Dzięki temu, że łopatka jest wykonana z tworzywa sztucznego, łatwo zachować jej higieniczną czystość. Dodatkowo większość modeli łopatek ma dziurkę na końcu rączki, co pozwala ją w prosty sposób przechowywać czy zawiesić obok kuwety czy karmy.

W sklepie apetete znajdziesz bogatą ofertę produktów higienicznych dla kota takie jak kuwety, żwirki, łopatki, maty przed kuwetę.