• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Worki do kuwet dla kota

4 produkt(ów)

Worki do kuwety w sklepie Apetete

Koty to bardzo czyste zwierzęta, używanie wkładek do kuwety jest osobistą preferencją. Są wygodne do porządnego usuwania zużytej ściółki i docenimy ich użyteczność podczas pierwszego mycia kuwety, zwłaszcza jeśli korzystamy ze żwirków bentonitowych. W tym dziale znajdziesz nie tylko kuwety dla kota, żwirki, czy łopatki do kuwet, ale również akcesoria takie jak chociażby worki do kuwety, w różnych rozmiarach.

Jak dbać o czystość kuwety

Zła konserwacja kocich skrzynek jest często przyczyną nieszczęśliwych wypadków. Koty nienawidzą brudnych kuwet, to znaczy że mogą poszukiwać innych miejsc do załatwiania się niekoniecznie spójnych z naszym poczuciem czystości – to znaczy będzie załatwiał się w wannie czy na dywanie. Zauważmy, że koci zmysł węchu jest 14 razy silniejszy od naszego, więc kuweta która pachnie dla nas względnie dobrze, dla kota może być po prostu brudna. Podczas gdy zautomatyzowane kuwety zyskują na popularności, ich ceny są nie do zaakceptowania dla wielu właścicieli kotów. Większość kotów preferuje standardowe kuwety. Dla nich rozwiązaniem jest dokupienie worków do kuwet. W naszym sklepie Apetete znajdziesz worki do kuwet w różnych rozmiarach.

Co to są worki do kuwety

Worki do kuwety dla kota to higieniczne rozwiązanie pozwalające w szybki i bezproblemowy sposób wymienić żwirek na nowy. Żwirek nie przywiera do dna kuwety i łatwo go usunąć. Czyszczenie kuwety stanie się wygodniejsze.

Jak używać worków do kuwety

Wystarczy położyć worek na dnie kuwety, brzegi wywinąć poza ich ramkę. Tak przygotowane worki można już zasypać żwirkiem. Po zużyciu wystarczy wyjąć worek i wyrzucić go do śmietnika. Używanie worków to szybki i prosty sposób na posprzątanie kuwety. Dzięki woreczkom żwirek nie przylega do jej dna i można go szybko wymienić. Polecane szczególnie zapracowanym właścicielom kotów, dla których czas jest na wagę złota.

W sklepie Apetete znajdziesz szeroki wybór odpowiednich produktów potrzebnych do urządzenia kociej toalety. Kuwety otwarte, kuwety zamknięte z pokrywkami a także maty, worki do kuwet, odświeżacze, sprawdź naszą ofertę i wybierz produkty niezbędne. Zapewniamy najwyższą jakość naszych produktów oraz fachowe doradztwo.

Przeczytaj na naszym blogu:


Czemu kot załatwia się poza kuwetą? | blog sklepu Apetete


Co zrobić kiedy kot załatwia się poza kuwetą? | blog sklepu Apetete

Worki do kuwet - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Po co worki do kuwety?

Worki do kuwety to akcesoria umożliwiające szybkie posprzątanie kociej kuwety. Taki worek zakłada się na pustą kuwetę – a następnie wsypuje żwirek. Gdy trzeba wymienić żwirek, wystarczy zdjąć worek, zawiązać i wyrzucić do śmieci. Cały proces odbywa się prawie bezobsługowo i nie powoduje rozsypywania się brudnego żwirku. Uniwersalne worki do kuwet zapobiegają wiązaniu się kamienia moczowego na wewnętrznych ścianach kuwety. W efekcie chronią przed powstawaniem przykrych zapachów.

Jak sprzątać kocią kuwetę?

Kocią kuwetę należy sprzątać systematycznie – raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Oczywiście, należy codziennie usuwać z niej kocie odchody przy pomocy specjalnej łopatki do żwirku. Wymieniając całkowicie żwirek na nowy, można go wysypać do specjalnego worka do kuwety. Taki worek zakłada się na pustą kuwetę – a następnie wsypuje żwirek. Gdy nadchodzi czas jego wymiany, wystarczy zdjąć worek, zawiązać i wyrzucić do śmieci. Wnętrze kuwety należy umyć ciepłą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Przed kuwetą można ułożyć wycieraczkę z wypustkami, która zapobiega roznoszeniu się żwirku po całym domu.

Czy zawartość kuwety można spłukać w toalecie?

Tak, zawartość kuwety można spłukać w toalecie, ale tylko w małych ilościach. Dotyczy się to jedynie żwirków pochodzenia naturalnego, a więc drewnianych, kukurydzianych, konopnych czy wielozbożowych. Taki żwirek pod wpływem wilgoci zbija się w większe grudki, które można łatwo usunąć i spuścić w ubikacji. O wiele wygodniejszym i bezpieczniejszym sposobem niż spłukiwanie kociego żwirku w toalecie jest zakup specjalnych worków na żwirek dla kota. Po jego napełnieniu należy go wyrzucić do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane.