• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Żwirki Bentonitowe dla kota

1-30 of 49

Żwirki dla kota Bentonitowy

*Żwirki dla kota*inaczej zwane też piaskami do kuwet dostępne są w wielu postaciach:

Żwirki bentonitowe dla kota, które znajdziecie na tej stronie sklepu apetete to najpopularniejszy rodzaj żwirku dla kota.
Ponieważ zwykły piasek dla kota praktycznie w ogóle nie pochłania zapachów, co wymusza na właścicielu codzienne sprzątanie, lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z produktów dostępnych w sklepie zoologicznym apetete.pl Rozwiązania jakie tu znajdziecie pozwolą zapanować nad czystością w kuwecie, a także poza nią.

Rodzaje żwirków bentonitowych

Żwirki bentonitowe dla kota to najbardziej popularna grupa żwirków dla kotów. Wyglądem przypominają piasek lub żwir, którym posypywane są drogi. Ich wydajność jest całkiem dobra, a dodatkowo doskonale pochłaniają wszelkie zapachy i co najważniejsze bardzo mocno się zbrylają. Ponadto żwirki bentonitowe występują w wielu wariantach zapachowych, które dodają świeżości wokół kuwet: do wyboru: cytrynowa świeżość, zielona herbata, owocowe nuty, zapach lasu.

Wszystkie warianty dostępne w sklepie apetete. Ponadto żwirki bentonitowe występują w różnych gramaturach. Te najdrobniejsze znajdziemy pod nazwą: Compact. Różne rodzaju bentonitu i sposób jego wydobywania wpływa na jakość żwirku. Do wyboru standardowe żwirki z szarego żwiru, biały bentonit, a także bentonit z dodatkiem srebra koloidalnego. Wszystko po to by jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb kotów i ich właścicieli.

Czy żwirek bentonitowy można usuwać w toalecie?

Zbrylanie żwirku ma swoje wady: po pierwsze taka zdolność pochłaniania wody – higroskopijność wpływa na fakt, że nie można takiego żwirku wrzucić do toalety. Żwirek bentonitowy zapcha rury kanalizacyjne i nie będzie można skorzystać z toalety. Ponieważ w zetknięciu z wodą robi się z niego kamień, a nie rozpuszcza się jak papier toaletowy. Takie działanie mają żwirki drewniane.

Lepszy zbrylający się żwirek czy nie

Bentonitowe żwirki są mocno zbrylające, to znaczy że po zetknięciu z kocim moczem formułują się w duże grudki żwirku, wielkości średniego owocu – dzięki temu łatwiej je usunąć zużyty żwirek z kuwety kota. Co więcej fakt, że żwirek się zbryla wpływa na jego bezpieczeństwo użytkowania przy małych kotach. Rzadko się zdarza, że kociak z ciekawości połknie żwirek. Jednak w przypadku dostania się go do żołądka następstwa takiego zdarzenia mogą być niebezpieczne nawet dla życia kociaka.

Wobec tego czy wybierzemy żwirek dla kota zbrylający się czy nie – zależne jest od wieku i zachowania naszego zwierzaka.
Żwirki bentonitowe dla kotów są tak mocno zbrylające, że jeśli upadnie kawałek żwirku na podłogę i zostanie zalany bardzo trudno będzie taką plamę usunąć z płytek. Żwirek bardzo szybko przylepia się do podłoża i jest ciężki do usunięcia.

Wydajność żwirku bentonitowego

Wydajność żwirku bentonitowego dla kota jest oczywiście zależna od producenta. Standardowo małe opakowania przy jednym kocie starcza na tydzień, droższe żwirki na 14-21 dni. Żwirki Bentonitowe typu „compact” z drobniejszymi granulkami są najwydajniejsze. Tanie żwirki bentonitowe są dużo mniej wydajne i bardzo szybko nabierają przykrego zapachu kociego moczu i trzeba je wymieniać w całości. W sklepie apetete dostępne popularne żwirki: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact, zapachowe Super Benki, Bazyl, SaniCat.