• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Kuwety zakryte dla kota

13 produkt(ów)

Kuwety otwarte dla kota czystość w łazience

Każdy kot potrzebuje miejsce na swoją zaciszną toaletę, odpowiednio dobrana kuweta dla kota sprawi, że nasz mruczek nie tylko będzie z niej zadowolony, a co za tym idzie chętniej będzie z niej korzystać. Dla nas oznacza to czyste mieszkanie. Doskonale jest kiedy koty wybierają kuwety zamknięte, ponieważ taka kuweta zatrzymuje brzydkie zapachy i dzięki temu w toalecie naszej jest przyjemniejsze powietrze.
W tym dziale prezentujemy kuwety otwarte dla kotów od najlepszych producentów takich jak: Curver, Savic, Yarro, Ferplast. Przygotowaliśmy różnorodną ofertę produktów do utrzymania czystości. Kuweta dla kota i akcesoria do kuwet dla kota dostępne w naszym sklepie zoologicznym, Apetete pomogą Ci zadbać o czystość w kociej toalecie i poza nią.

Różnice między kuwetą otwartą a zamkniętą kuwetą dla kota

Standardowe kuwety otwarte z wyglądu przypominają dużą tacę. Kryte kuwety dla kotów zazwyczaj mają pokrywę z wahadłowymi drzwiami, aby umożliwić kotu wchodzenie i wychodzenie. Najnowsze kuwety dla kotów mają wejście od góry, które eliminuje możliwość wysypywania żwirku poza obszar kuwety. Te kuwety w sklepie Apetete znajdziecie pod nazwą Hop In.
Daszek kuwety będzie utrzymywał niechciane zapachy w zakrytej przestrzeni, przynajmniej w pewnym stopniu. Cudownie, mówisz? Nie całkiem. To, że nie możesz wyczuć nieprzyjemnego zapachu, nie oznacza, że go nie ma. Koty są czystymi stworzeniami i unikają używania brudnego śmierdzącego pudełka, dlatego w modelach kuwet dostępnych w sklepie Apetete jest miejsce na filtr węglowy.
Zamknięta kuweta dla kota będzie skuteczniejsza jeśli chodzi o zachowanie czystości w łazience. Ponieważ bardzo wiele kotów ma tendencję do głębokiego zakopywania swoich odchodów. Podczas takich czynności przy otwartej kuwecie, większość żwirku ląduje poza nią na naszej podłodze. Można tego uniknąć w pewnym stopniu dzięki kuwecie o wysokiej ściance, jednak skrzynka z pokrywką prawdopodobnie będzie lepiej zatrzymywała śmieci.
Ostatni, ale nie mniej ważny punkt to komfort kota. Trzeba wiedzieć, że niestety ale niektóre koty nie lubią czuć się ograniczonym. Myślisz, że zadaszone pudełko zapewnia poczucie prywatności Twojemu mruczkowi? Koty to nie ludzie i nie potrzebują ciszy i gazetki, dla nich najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. Rozumiana jako możliwość ewentualnej ucieczki w razie zagrożenia. Dlatego zamknięte kuwety nie są odpowiednie dla kotów lękliwych. Ponadto nie są też polecane dla kotów z chorobami układu moczowego oraz kotów starszych, które mają problem z poruszaniem się.

Jak wybrać kuwetę do potrzeb kota

Wybierając kuwetę dla kota należy wziąć pod uwagę wiek zwierzęcia oraz jego dotychczasowe doświadczenia. Jeśli adoptujemy małego kociaka, na początku najlepszym wyborem będą kuwety otwarte. Jeśli zaś adoptujesz kota starszego dowiedz się czego używali jego poprzedni właściciele. Najczęściej w schroniskach korzystają z tanich, otwartych kuwet. Początkowo dla kota sama zmiana miejsca zamieszkania jest szokiem, dlatego nie zmieniaj od razu jego przyzwyczajeń toaletowych.
Ponadto przed zakupem kuwety dowiedz się, czy Twój nowy kot lubi wchodzić do pudełek – jeśli tak to możesz pokusić się o zakup kuwety dla kota, która ma wieczko.

Jak wybrać kuwetę odpowiednią dla właściciela kota

Do tej pory omawialiśmy, jak twój kot może zareagować na kuwetę. Jednak, aby rozwiązanie z kuwetą działało dobrze i na dłuższą metę, musi być dobrze dostosowane również dla Ciebie. Wiadomo, że niektórzy miłośnicy kotów z miłością i cierpliwością znoszą każde aspekty związane z kotem: takie jak włosy na kanapie, poranne pobudki, zapachy z kuwet i wszechobecny żwirek. Dla innych liczy się czyste mieszkanie dlatego to właśnie dla opiekunów kotów zostały wymyślone kuwety zakryte. Ponadto kuwety zakryte są polecane dla osób, które mają problemy zdrowotne. Ponadto lepiej porozmawiać z lekarzem o wszelkich ryzykach, które mogą być związane z czyszczeniem pudła.
Jeśli nadal nie wiesz jaką kuwetę wybrać dla kota pamiętaj dwie kuwety to też dobre rozwiązanie, niech kot sam wybierze. Ponadto jeśli w domu jest więcej kotów, jedna kuweta może być niewystraczająca. W naszym sklepie zoologicznym Apetete oferujemy różne rodzaje kuwet dla kotów, zarówno zamknięte jak i otwarte w szerokiej gamie kolorystycznej. Wybierz co odpowiada Tobie i dopasuj do kocich potrzeb. Pamiętaj o odpowiednim dobraniu żwirku, a jeśli zdecydujesz się na zakup kuwety zamkniętej o regularnym wymianie filtra węglowego.

Przeczytaj na naszym blogu:


Czemu kot załatwia się poza kuwetą? | blog sklepu Apetete


Co zrobić kiedy kot załatwia się poza kuwetą? | blog sklepu Apetete

Kuwety zakryte - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czy kuwety zamknięte dla kotów są dobre?

Zamknięte kuwety dla kotów wiążą się ze znacznie mniejszym odczuwaniem nieprzyjemnego zapachu kocich odchodów. Nawet jeśli kot kopie żwirek znajdujący w środku, to nic nie wydostanie się na zewnątrz, dlatego wpływa na zwiększoną higienę w obrębie kociej kuwety. Warto odpowiednio przyzwyczaić kota do tego typu rozwiązania. Każdy mruczek początkowo będzie potrzebował czasu na oswojenie z nowym sposobem korzystania z kuwety albo z łatwością przyswoi to, jeśli od małego z takiej korzysta. Jeśli takie rozwiązanie stosowane jest od małego, większa szansa na to, że kot nauczy się korzystać z takiej właśnie kuwety.

Jak dobrać wielkość zamkniętej kuwety dla kota?

Zamknięta kuweta dla kota powinna być dobrana do rozmiarów samego mruczka. Im większy kot, tym większa powinna być kuweta. Jeśli kot nie czuje się dobrze w takim zamknięciu, można zaprezentować mu większą kuwetę. A jeśli wręcz przeciwnie, uwielbia ciasne kryjówki, to kuweta może być nieco mniejsza, co zapewni mu komfort w ustronnym miejscu. Dostępnych jest sporo różnych rozmiarów i kształtów takich kuwet dla kotów w wersji zamkniętej.

Czy z zamkniętej kuwety wysypuje się żwirek?

Zamknięta kuweta dla kota charakteryzuje się tym, że nie wysypuje się z niej żwirek. To właśnie dzięki zamkniętej górze, która blokuje wysypywanie się żwirku i nieczystości na podłodze. Dzięki temu znacznie mniejszy jest również nieprzyjemny zapach dochodzący z kociego moczu. To rozwiązanie idealne dla osób, które chcą mieć kota, a jednocześnie zachować czystość w domu.